Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Skinhead a pasim és a szüleimn...

Skinhead a pasim és a szüleimnek ez nem tetszik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már 4 hónapja együtt vagyunk és kb 1,5 hónapja mutattam be a szüleimnek. Gondoltam hogy nem igazán fog nekik tetszeni már csak a kinézete miatt sem...de hát szeretjük egymást. Kopasz, terepmintás nadrág vagy farmer van rajta, acélbetétes bakancs, tetkói is vannak (bakancs, horogkereszt meg ilyenek). Voltak már kisebb-nagyobb ügyei amikről a szüleim nem tudnak. Egyszer a szomszéd cigánnyal már balhézott miközben ment tőlünk haza, a cigány beszólt neki ő pedig mondta hogy vigyázzon mit beszél mert nem lesz jó vége. A cigány folytatta ő pedig adott neki egy állast, azóta rá se mer nézni de hozzám se szól, erről a szüleim tudnak mert látták. Végülis más nemzetiségekkel nincs sok baja (bár előfordul) csak a cigányokkal de ott nincs kivétel. Egyébként nagyon rendes idegen emberekkel is, főleg nőkkel. Szeret segíteni másoknak bármiben, ha csak valaki beszélgetni akar ő szívesen elbeszélget. A szüleimmel is nagyon rendes és szokta is kérdezni ha csinálnak valamit, hogy kell-e segítség. Türelmes is, várja hogy mikor fogadják el, hogy ő olyan amilyen. Azt tudni kell róla, hogy csak akkor "támad" ha van rá oka, nem megy oda senkihez hogy ő most megmondja neki a magáét vagy esetleg verekedni van kedve. De évekkel ezelőtt (15 évesen) amikor meghalt a bátya, az apja pedig otthagyta őket és suli mellett dolgoznia is kellett egyszer elszakadt a cérna és ok nélkül vert meg valakit, amit már azóta megbánt és többször is bocsánatot kért az illetőtől aki elfogadta. A szüleim nem örülnek neki hogy egy "ilyen" emberrel jöttem össze és ezt apám neki is megmondta. Ekkor kicsit nyugtalan lett és megkérdezte, hogy "miért milyen vagyok?". Amúgy tényleg rendes ember. 20 éves, én pedig nemsokára 18.
2011. nov. 10. 17:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
44%
A rasszizmus a primitívséggel egyenlő. El tudom képzelni, milyen fényes jövő vár a fiatalemberre, mennyire komolyan fognak venni az állásinterjúkon egy kopasz, náci jelképekkel "büszkélkedő" álláskeresőt.. Mindegy, te életed, úgy rontod el, ahogy akarod.
2011. nov. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
67%
Talán az a horogkereztes tetkó nem kéne....de nem ítélkezem, mert nem ismerem. Sok jólszituált emberról sem mondanánk meg hogy egy sz.emét...Vagyis a tetkót levéve egye kutya:)
2011. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Mielőtt rám szólnátok. Észrevettem hogy valaki pontozgat. Az nem én vagyok. Várom a válaszokat, az eddigieket pedig köszönöm
2011. nov. 10. 17:53
 14/33 anonim ***** válasza:
73%
Az a probléma, hogy nagy többségben az ilyen emberekből egy lecsúszott ember lesz, aki mindenkit okol, csak magát nem. Ennyi esze volt, hogy horogkeresztet tetováltatott magára, gratulálok, biztos mindenhol szívesen látják. Én is kiakadnék.
2011. nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
55%

igaza van a szüleidnek.lehet,hogy veled rendes egyenlőre ,de aztán majd ha megver ne panaszkodj.

és mondjuk a még nem lévő gyerekeidet is sajnálom,hogy egy beszűkült agyú skinhead lenne az apja...

2011. nov. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
65%
Engem baromira nem érdekelne hogy mit gondolnak a szüleim. Vele vagyok boldog, ő is szeret, én is szeretem, ez van. Én minden emberrel úgy vagyok hogy amíg velem rendes, kedves valaki akkor ne érdekel az hogy mással hogyan viselkedik, nem érdekel hogy voltak-e balhéi vagy sem, amíg Velem rendesen, tisztelettudóan viselkedik, addig minden oké. Rengeteg emberrel előfordul hogy elpattan a húr és valakivel bunyóba keveredik. Ez van, mindenki ember, mindenki hibázhat. A szüleid majd megbékélnek ha látják hogy szeret téged és vigyáz rád, légy boldog a pároddal!
2011. nov. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
76%
Nem értem miért van mindenkinek baja a skinheadekkel, néha sokkal kedvesebbek és udvariasabbak mint mások, én inkább a cigányoktól félteném a lányomat, és tök hülyeség, h majd verni fogja őt is...
2011. nov. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
43%
A szüleid jót akarnak neked, hallgass rájuk.
2011. nov. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
74%

Horogkereszt: Szvasztika. Egyike a legősibb jelképeknek, számtalan kultúrkörben használták. Jelentése Indiában jó szerencse, míg Kínában halhatatlanság volt. A magyar népművészetben is előfordul, tekerőlevél néven. Olyan leírást nem találtam róla, hogy horogkereszt = Hitler.


Másrészt pedig külső alapján ítélni baromság. Én is hordok terepmintás gatyát, acélbetétes bakancsot, nekem is van tetoválásom, mégsem vagyok bűnöző.


Harmadrészt: A szkinhed avagy bőrfejű egy társadalmi szubkultúrát és az ahhoz tartozókat jelölő elnevezés. Gyökerei a munkásosztályhoz, a szegényebb néprétegekhez csatolják. Olyanról nem tudok, hogy a skinhead azt jelentené, hogy rasszista idióta.


És végül: Nagyon helyes, hogy valaki legalább meg meri védeni magát a cigányoktól. Undorító mocskos féreg az összes, az lenne az alap, hogy mindet nyugodtan szájba lehetne vágni.

A szüleid örüljenek, hogy egy normális emberrel jársz. Ha meg ennyire beszűkült a látásmódjuk, az az ő bajuk. Majd ha egyszer kirabolják és megverik őket a cigányok, akkor majd eszükbe jut, hogy de jó lenne, ha most ott lenne a barátod, és megvédené őket.


R.I.P. Magyarország

2011. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
57%
Hát két lehetőség van. Vagy szakítasz, vagy a szüleiddel szállsz szembe. Mondjuk én olyan emberrel én nem járnék, akin ilyen önkényuralmi jelkép van, aki kvázi lesz.rja azt, ami anno történt a zsidókkal.
2011. nov. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!