Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Drágább az élet panelban?

Drágább az élet panelban?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 18:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
53%
Szüleim panelban laknak. Jó környék, meg nem is tízemeletes, csak 3, de: drágább. Tudom, mert laktam már cirkofűtésesben, most fatüzelésű kazános házban, és mindegyik azonos területű volt kb. Lehet itt egyéni mérőórázni, akkor is drágább a távfűtés, ráadásul nyáron is fizetsz..sajnos a lakótelepeken általában nem a környezetükre legigényesebb, egymásra odafigyelő emberek laknak-tudom, vannak kivételek, de ne ámítsuk egymást, az átlag nem ez! Én el sem tudom képzelni, hogy ha választhatnék egy régi építésű, múlttal és történelemmel rendelkező ház, vagy kertes kisház meg panel lyuk között, akkor az utóbbit válasszam! Hogy ne tudj kimenni egy kicsit a kertbe dolgozgatni, vagy a régi ház gangjára beszélgetni a szomszéd nénivel...plusz ha garázst akarsz, az is egy csomó pénz a panelnál..Szerintem szinte semmi nem szól mellette, így ha teheted, inkább nézz egy kicsit külvárosibb, de tégla építésű lakást, vagy kicsit házat egy darabka földdel..
2011. nov. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
58%
Régen még a paneleket nem érte el a felújítási kényszer. De már ott is beindult az"üzlet" Sok a fűtés, a közös költség, stb. Azt hiszem még így is drágább, mint egy családi ház. Utóbbit ha fel kell újítani, vakolni, stb. egy vagyont emészt fel. Ha ezt nézzük, akkor a panel mégis olcsóbb.
2011. nov. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%
KÉrdező, albérletbe készülsz vagy lakást vásárolni? Mert ha albérletbe szeretnél költözni, akkor a felújítás stb kilőve, vélhetően ez a tulaj kötelessége. Így marad a rezsi, mint döntő pont-tények: távfűtés vezet az árban. A gáz is nagyon megdrágult, sokkal olcsóbban már azzal sem jössz ki. Legolcsóbb ma egy vegyestüzelésű vagy faelgázosító kazánnal fűtött ház/lakás.
2011. nov. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
94%

Hú, gondolkoztam, h írjak e, mert valaki itt nagyon lepontozgatja azokat, akik azt vallják, hogy a tégla családi ház jobb, mint a panel.


Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya... melyikben mi a drágább és az olcsóbb.

Én panelban nőttem fel, de már családi házban élek a férjemmel. A panelban szerintem az a drága, ha korszerűtlen a fűtés. Nálunk gázkonvektorok voltak, és havi 50 ezer ft-nál soha nem volt kevesebb a fűtésszámlánk. A férjem szülei is panelban élnek, ott sem olcsó a fűtés, de ott még ráadásul hideg is van.


Ha a tégla ház szigetelt (esetleg új építésű) akkor a fűtés sokkal olcsóbb, pláne, ha van mód fával fűteni.

Az tény, hogy egy családi házon sokszor van mit javítgatni, mindig kell rá költeni, de azok nem olyan hatalmas összegek. :) Kb mint amennyit befizetünk közös költségbe..


Persze ez csak akkor igaz, ha a ház, amiben élünk jó állapotban van, nem pedig egy öreg (esetleg lepusztult) ház.

Ha jó állapotban van a ház, esetleg ti építettétek, akkor kb ilyen javításokra kell költeni pár éven belül : (nekünk erre kellett 3 éven belül)


. füvesítés azon a kb 1 m2-en, ahol kikopott

. új lapát, mert elgörbült, majd eltört a régi.

. villanykörték

. egy fa kapanyél


Hirtelen ennyi jut eszembe, mert sztem több nem is volt. De most vicc nélkül! :)

Lehet, hogy 10-15-20 év múlva, majd kell újítgatni.. de pl anyuméknál a panelban szinte minden hónapban van valami (most pl lehullott a ház faláról egy hatalmas részen a vakolat.. múlt hónapban csőtörés volt, ami már ebben az évben kb az 5. alkalom, a tetővel is mindig problémák vannak..) szóval, ott is kell újítgatni, és fizetni pluszba érte..


Ennek ellenére, úgy mindent összevetve, lehet, hogy olcsóbb egy panelban élni. Nekünk a férjemmel jelen pillanatban semmivel sem drágább a kertes házunkban, mint anno egy panelban (albérletben).

2011. nov. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt elfelejtettem, hogy a környék tényleg nagyon számít!! Vannak olyan lakótelepek/lakóparkok amik nagyon biztonságosak, és vannak olyan környékek, amik családiházakal vannak beépítve, de borzasztó sok a lopás stb.


Mi egy nagyon kicsi kertvárosi részben lakunk, vidéken, és tényleg biztonságos környék... mondjuk az egész város szinte az... a panelok környéke is!! :)

2011. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

12 év kertesházi-élet után költöztem panelbe. Drágább-e? Nem sokkal, annyi, hogy mivel itt távfűtés van, azt fizetni kell, mint a katonatiszt, ami télen húzós.

A cicáim nagyon hiányoznak a kertből :(

2011. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
85%

Valaki írta, hogy a családi ház nem annyira biztonságos, mint a panel, mert kell legalább 3 kutya, h ne törjenek be..


Szerintem ez nem igaz! Panelokban is nagyon sok a betörés, ráadásul a betörések nem kis százalékában az egyik szomszéd az elkövető. Pl tárolókból rengeteg biciklit lopnak el, általában a lakók!!!


Egyik barátnőmék (panel)lakását fényes nappal rabolták ki, mikor a család munkában/iskolában volt. A szomszédok azt hitték, hogy költözködnek, mikor a tettesek vitték le a lépcsőn a tv-t, mikrót, és mindent, ami mozdítható. Még rá is kérdeztek, hogy "tán nem költözködnek?" a tettesek pedig kedvesen válaszoltak, hogy "dee!"...


Szóval, sajnos ilyenek is vannak.. Panelokban sok a besurranó tolvaj, mert tudják, h nappal sokan nem zárják az ajtót. Bemegy, és amit kb 2 m-es környezetben talál, elvisz.

A biztonság sehol sem garancia... se családi házban, se panelban. Sajnos!!!

2011. nov. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

mi nem érezzük olyan drágának. persze házanként, környékenként változóak a költségek.

régen konvektorosban laktam, alattunk nem fűtött senki, a gatyánk ráment a számlára és még fáztunk is.

most távhősben lakunk, laknak alattunk, egy fillérrel sem fizetünk többet (sőt, a legdurvább téli számlánk sem éri el a régi gázos lakásét) és kellemes meleg van.


maga a környék is fényévekkel jobb, nem olyan prolik a szomszédok mint a másik helyen. csupa kedves, kulturált idős ember, nem buliznak minden héten (persze mi is inkább csak beszélgetős-iszogatós "bulikat" csinálunk) tisztaság van, virágok a lépcsőházban, nagyjából ismeri egymást a lakóközösség, figyelünk a másikra.


a víz, villany, internet majdnem mindenhol azonos árban van. a távhő/gáz közti különbség pedig a lakás árában hozza be magát. szóval rövidebb távon mind1 milyenbe költözöl.


családi házba pedig tuti nem költöznék, mer egyrészt nincs szükségem se kertre, sem pedig olyan nagy térre, amit az tud nyújtani, másrészt pedig azt a pénzt, amit a megvásárlására és fenntartására/felújítására költeném, azt be tudom fektetni egy sokkal jövedelmezőbb, likvidebb alapba is :)

2011. nov. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

15 évig éltem családi házban,aztán költöztünk panelba.Nekünk töredékébe került a fűtés,mint a családiban volt.A családi házunkban egy tél alatt kb. 3-4 hónapot számolva 150ft volt a fűtésünk (tojásszénnel fűtöttünk),panelban pedig ha szintén 3-4 hónapot nézek,akkor kb. 50 ezer ft-ra jön ki az össz költség.Távfűtésünk volt mérő órával,így volt olyan,hogy augusztusban visszakaptunk abból a pénzből,amit befizettünk.A családi házunknál mindig meg kellett szervezni,hogy aki először hazaér,az rakja meg a kazánt,ezt persze mi gyerekek nem tudtuk megtenni,így ez a feladat a szülőkre hárult.Panelban ilyen gond nincs.Meleg volt mikor mentem el dolgozni és melegre is értem haza.

A családi házunk nem volt egy romhalmaz,de nem emlékszem olyan évre,amikor ne kellett volna valamit javítani.Olyan állapot nem volt,hogy az a ház végre készen van.

A panellakásban ilyen gondom nem volt.Szigetelve volt,a tető is jó állapotban,felszerelték a mérőórákat is,igazából nem emlékszem semmi húzósabb költségre,ami a panelnél felmerült.A liftet kellett kétszer megjavítani,de ez a közös költségből ment.A lépcsőház takarítását és a hólapátolást is közös költségből fizették a lakók,így semmi nem volt,amit a házzal kellett volna tennem a saját lakásomon kívül.

Szerettem ott lakni.Most téglalakásban lakunk,mert a férjem lakásában telepedtünk el,mivel közelebb volt a munkahelyünkhöz,így a panel lakásomat eladtam.A téglával sincs semmi bajom,sok különbséget nem érzek a panel és a tégla között.Talán annyit,hogy nyáron nincs olyan meleg,mint a panelban volt.

2011. nov. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Először is kérek mindenkit, hogy ne pontozzon le senkit azért mert eltér a véleménye az övétől! Ezt igazán nem vérlázító kérdésnek szántam, és továbbra sem érzem annak.


Igen, egyébként jövőre albérletbe mennék, de fogalmam sincs az ottani "állapotról". Az ott élő ismerőseim egy részének semmi baja vele, mások meg teljesen kivannak miatta (főleg a fűtés miatt, nem meg a "kedves " szomszédok miatt). A kérdésemet azért, tettem föl, hogy meg tudjam, mennyi időre érdemes oda tervezni a jövőt, melyik éri meg anyagilag jobban. (persze mondhattok nem anyagi ermészetű érveket, ellenérveket)

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. nov. 10. 23:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!