Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Drágább az élet panelban?

Drágább az élet panelban?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 18:49
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is panelben lakom,de csak 3 emeletes!3. emeleten lakom,állatira meleg van,körbefűt a másik két lakás,ami mellettünk van,plusz felfelé jö a meleg 23-25fok van simán télen,nyitott ablaknál alszom...

Általándíjas meleg-hidegvizünk van(ez közös költségben van benne+kukaszállítás és egyéb díjak-így 26.000ft),gázt 3havonta kell fizetni(2000ft átlagban!).


Ezenfelül áram ami nagyon sok szerintem:7500ft körül :( (9ezer volt majdnem,amíg le nem szedettük a spot lámpák felét)


Elvileg itt jónak számítana a rezsidíj,csak a közösköltség,ami talán magas...

internet,tv-még ezen felül.


Az a probléma,hogy a lakótelepen 96 lakás van,ennek a fele nem fizeti a rezsijét,nem hajtják be náluk(miért is tennék?!),s ezért már harmadjára emelték a közösköltséget.5évvel ezelőtt kereken 20.000 ft volt.

2011. nov. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
54%
A nem anyagi okokon kívül szerintem azért életminőségben is különbség, hogy panel vagy nem panel..itt a válaszadók közül látom, hogy sokan szeretik a panelt-ez nekem nagyon furcsa és érthetetlen, de ezek szerint van ilyen, nyilván, hisz sokan költöznek is ilyen helyre, tehát van rá igény. Úgy látom, azoknak jön be, akinek az kell, hogy legyen "magától" meleg, reggel este, nem kelljen esetleg megrakni egy kazánt (szerintem hajnalban meg este megrakni nem olyan nagy dolog, de mind1, ízlés dolga. azért pl nálunk mikor begyújtasz egy cserépbe is, és ropog a fa, előtte alszik a kutya...hát én semmilyen panelra el nem cserélném..), ne kelljen semmit javítani-majd a közöskéviselő elintézi stb..Bár: a panel, ahol laktam régebben, amíg el nem kezdték a fűtést meg lehetett fagyni, idén is csak okt. közepén kezdték, és anyuék már nagyon fáztak! De nem tudsz befűteni, mint egy kazánba...és tavasszal is sokszor hideg van még, mikor leállnak a fűtéssel! A lényeg: nekem nem mindegy, hogy reggel egy szép építésű bérházra nézek, vagy pl SOpronban ahol laktam egy gyönyörű középkori kis házra, és a boltívek alatt megyek reggel munkába, vagy egy rusnya paneltömbből indulok minden reggel, és érkezek este. Nincs semmi szép, semmi hangulatos benne. Biztos sok embernek ez nem szempont, de szerintem azért fontos-de ez tényleg csak életminőségbeli kérdés, nem anyagi.
2011. nov. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Aki szeret ilyen helyen élni,és nem fizet sokat,nem tudom hol élhet,nekem az egész fizetésem rámegy a rezsire.Elismerem,hogy sz@rul keresek,de akkor is tiszta vicc ez a hely,az anyám 2X ekkora családi házban lakik,és nem fizet annyit mint mi.A legnevetségesebb a havi 10 ezres közös költség,és a fűtésszámla(nyáron 10 ezer,télen 20 körül),a villanyszámla is 7000.Télen hideg van,a nyár egy rémálom,aludni nem lehet a szemét melegtől.Ott vannak még a kedves házlakók is,nincs olyan nap,hogy ne fúrna-faragna,zörögne,zenélne valaki,a wc-ben mindent hallani,ráadásul nem lehet ki/bejutni a házba anélkül,hogy össze ne találkoznék 25 emberrel.Szóval, egy katasztrófa a panel,épeszű ember csak akkor él itt,ha muszáj.(budapesti,9 emeletes,45 m2-es lakás)
2011. nov. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó: teljesen igazad van, én nem mertem így leírni, nehogy megbántsak egy "elkötelezett" panellakót, de lényegében én sem értem, mi jó van benne..biztos le fognak pontozni, de nem bánom-a lényeg, hogy nem kell panelban laknom:)
2011. nov. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8:27-es. Tudom,hogy az én válaszomra reagáltál,ezért válaszolnék arra,amit írsz.Nem mindenki tudja megoldani,hogy hajnalban és késő éjszaka megrakja a kazánt,főleg,ha a szülők sokszor vidéken dolgoznak késő éjjel érnek haza vagy csak másnap és egy nagymamával maradnak otthon a gyerekek,akik még nincsenek 10 évesek a mama pedig elmúlt 70. A hólapátolás szintén ilyen probléma és egyéb ház körüli felújítás.Kert locsolása,kapálása szintén nem szerencsés egy idős embernek,főleg,ha időközben allergiát állapítanak meg nála.Jó az a ropogó tűz és a boltív meg egyebek,de néha az embernek a látvány helyett a praktikum a fontos.A családi ház sem mindig idilli,ha leszakad a csatorna vagy a szép kilátásnak annyi,ha a szemben lévő telekre roncstelepet "szervez" a tulajdonosa,hisz megteheti,az övé.

Nem mindig a lustaság vezérli az embert arra,hogy megszabaduljon egy olyan tehertől,ami sem anyagilag,sem időben nem vállalható teher számára.Én nem ítélem el azokat,akik szeretik a családi házat,de a mi családunknak ez komoly problémát okozott,így számunkra az emeleti lakásba való költözés megváltás volt és jóval kényelmesebb.Amíg nem tudsz minden körülményt és csak romantikusan tudsz gondolkodni,addig nem kell sem burkoltan sem nyíltan leszólni más életvitelét és döntéseit.

2011. nov. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
30%
Kedves utolsó! Ne haragudj, ha bántó volt számodra a válaszom- amit írtál, a te eseted az az eset, ami egyáltalán nem furcsa nekem sem. Nekünk is van egy ismerősünk, akinek a férje beteg, és nekik is ez megoldható, hogy ne kelljen plusz munkákat elvégezni, és nincs segítségük sem. Annyiban félreértettél- hogy nekem az a furcsa, hogy egy csomó ember van pl anyumék lépcsőházában is, akik nagyon gazdagok (egy jól menő nagy cég tulajai), fiatalok, jó erőben vannak, és simán lakhatnának családi házban is (olyanban, ahol nem lenne leszakadó eresz:), mégis ott laknak..őket sem szólom le, nagyon barátságosak, jóban vagyunk velük, csak nekem furcsa. És nem hiszem, hogy ez "romantikázás", a mi házunkban is van ám mit javítgatni, a kert kezdetben egy romhalmaz volt, sokat dolgozunk rajta minden évben, nagy veteményt csinálunk-mégsem cserélnénk el egy komfortosabb lakásra. A férjem reggel 5től este 9ig dolgozik, én is sokat dolgozom a kisbaba mellett, de szívesen csinálom ezeket a teendőket, amikkel a ház jár. HA ANyukámékhoz megyek, akik panelban laknak, 2 nap után már nagyon rossz, hogy nem lehet semmit csinálni a ház körül, kimenni a kertbe, még a tűzrakás is hiányzik..A panel kérdés nagyon messzire vezet: mi lesz ezekkel az épületekkel 30-40 év múlva? Többségüket a 60as 70es évekre 50 éves élettartamra tervezték-sok lakótekepen már látszik is! Ki fogja elbontani őket? MI lesz az ott lakó több millió emberrel, hova fognak költözni? És van valami, amiben nem értek egyet: a szépség igenis fontos. Aki ezeket az épületeket tervezte, az "lyukakba" szánta a lakókat. Sok idős ember vidékről lett odaküöltöztetve a gyerekek, unokák által, és sosem tudta megszokni, hogy nincs már a meszelt kis tanya, hogy mindenki egymás arcába lát..szerintem valahol az emberi méltóságot sértik ezek a tömbök, blokkok..Nyilván mi is juthatunk olyan helyzetbe, hogy nem lesz pénzünk másra, vagy úgy alakul, hogy egy panellakásba kell költöznünk. De attól ez még igaz...
2011. nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Oké! Én is kertes házban lakom (nem 3 kutya őrzi), és a termosz bekapcsol, ha hideg van nem kell megrakni a kazánt (ezzel csak azt szemléltetném, hogy van más megoldás).- Egyébként köszönöm mindenki válaszát/véleményét! Mennek a zöldek!
2011. nov. 11. 22:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!