Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok féltékeny?

Jogosan vagyok féltékeny?

Figyelt kérdés

24 évesek vagyunk, barátommal több mint három éve vagyok együtt.

Az első három évben együtt jártunk BA-ra, együtt is lakunk egy jó ideje.

Eddig kitartott a rózsaszín köd, úgy gondolom minden tökéletes közöttünk.

Idén nyár végén viszont egy másik országba költöztünk (ő német, Hamburgba jöttünk), és ő elkezdte a Mastert, én meg munkát kerestem, már dolgozom.


Ő azonnal beilleszkedett az egyetemi életbe, gyorsan barátokra is lelt. A probléma az, hogy csak lányokra. A csoportjában csak lányok vannak (600an tanulnak egy szakon, le vannak osztva 50-es kis csoportokra, ahol a barátom az egyetlen fiú)


Mivel én alapból féltékeny típus vagyok, már ez is szemet szúrt, hogy mindig lányokról mesélt.. Aztán jöttek a suli utáni közös programok, először közös tanulás, közös prezentáció készítés -persze mindig a lányoknál-.. Amíg én meg csodás munkahelyemen töltöttem az időt.

Na, itt már sajnos kifejezetten féltékeny voltam, de jelét nem adtam, mondván, hogy ez a természetes, hisz csoporttársak..

Ami már kiverte a biztosítékot, az az volt, amikor többször is írt smst este 10 körül, hogy a tanulással ugyan végeztek, de most elmennek sörözni, szóval kicsit később jön haza.

Na ezt már szóvá tettem, mert igen rosszul esett. Amúgy is egyedül érzem magam az új városban, a nyelvet közepesen beszélem, a munkám teljesen kimerít, nincs időm társasági életre.. Az egyetlen dolog amire vágyom, hogy az estéket együtt töltsük...

Aztán azóta már konkrét személy is előtérbe került, aki folyamatosan közös képeket töltöget fel a barátomról meg magáról, közös tanulás, közös ebéd, közös sörözés, közös halloween, közös futás... Minden közös...


Ma épp egy olyan képet töltött fel, ahol a lány a barátom vállára hajtja a fejét.

Úgy gondolom, ez már minden határon túlmegy, és a barátomnak nem kéne hagynia, hogy ezek megtörténjenek. Már csak azért sem, mert nekem nagyon rosszul esik.


A barátom javára legyen mondva, hogy ő minden programra hív engem esténként, úgy tűnik szeretne megismertetni, bevenni ebbe a baráti körbe, csak nem érti meg, hogy munka után nekem ehhez nincs túl sok kedvem.

Bízom a barátomban, és úgy gondolom, ha tetszene neki ez a bizonyos lány, nem próbálna összeboronálni minket.

Szóval a bizalom megvan, tudom, hogy nem fog megcsalni, vagy ha mégis más kerülne a képbe, őszintén megmondaná. Ő viszont esküdözik hogy egyáltalán nem tetszik neki a lány, nem is nőként tekint rá. (Pedig persze nagyon csinos a csaj..)


Egyszerűen mégis rosszul esik, hogy ez a csaj mindenhol ott van... Szerintetek jogosan mondhatom meg neki, hogy szeretném, ha kerülné a testi kapcsolat minden formáját a lánnyal.. ?


Tudom, hogy utálja, ha korlátokat szabok, a szabályokat.. De én meg azt utálom, hogy a barátom más lányokat ölel...


2011. nov. 10. 22:11
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

És egyébként milyen típus a barátod: vannak korábbról is lánybarátai, vagy ez az első eset? Neked vannak fiúbarátaid?


Én személy szerint nem hiszek a fiú-lány barátságban, mert minimális vonzódás mindig is van, hiszen ha barátként sokat ad a másik, nagyon egy hullámhosszon vannak, onnan csak egy gondolat, hogy milyen lenne vele szorosabbra fűzni a szálakat. De abban hiszek, hogy ha valaki párkapcsolatban él, akkor el tudja nyomni ezt a kisebb-nagyobb vonzódást.


Én is féltékeny lennék a helyedben, tudom magamról. Az a baj, hogy most nagyon más életet éltek a barátoddal (suli-bulizás, még nem teljesen felnőtt szerep; munka-felelősség, felnőtt élet), ezt nehéz összeegyeztetni. Mindkettőtök igényei érthetők. Valamilyen szinten jelezd neki, hogy bánt a dolog, mert ha magától erre nem gondolt, hogy fájó a bulis képeiket nézegetned, akkor most talán észbe kap és nagyobb távolságot tart.


Az szerintem jó jel, hogyha ott vagy, a lány nem nyomul, mert ez is azt jelzi, hogy tiszteletben tart téged.

2011. nov. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

A barátom közvetlen, tudom, hogy szeretik a lányok, de az előző "életünkben" ugyanaz volt a baráti körünk, és a kezdetektől együtt voltunk, mindenki tudta, ugyanúgy ismertek engem is, ezért senki soha még egy olyan pillantást se vetett rá.


Én magam viszont csak és kizárólag akkor hiszek a fiú-lány barátságban, ha mindkét fél boldog párkapcsolatban él.

Én már sokszor megégettem magam így..

Pont ezért nekem már nincsenek is fiú barátaim, vagy ha vannak is, tartom a távolságot tőlük..

2011. nov. 10. 23:01
 23/41 anonim ***** válasza:
60%
Lehet, hogy a párod hűséges típus, de az a csaj tuti, hogy akar tőle valamit. A nők nagyon sok mindenre képesek (mondom ezt nőként). Az én páromat halálos nyugalommal hívogatja egy csaj és próbál flörtölni vele, olyankor, amikor jól tudja, hogy ott vagyok, kétértelmű megjegyzéseket tesz facebookon... szóval vannak pofátlan emberek. Légy résen.
2011. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy 100%-osan megelőzni nem lehet a megcsalást. Ha valaki elgyengül, elcsábítják, elcsábul, az lehet pillanatnyi kihagyásból is, persze ez nem menti fel a tette alól. És igen, óvatosnak kell lenni és törekedni arra, hogy biztonságban érezd magad, de annak nincs értelme, hogy ezen stresszelj, idegeskedj, rágd magad belülről.


Szerintem annyit tehetsz, hogy elmondod, neked már vannak rossz tapasztalataid fiú-lány barátságok kapcsán, ezért érzékenyebb vagy a témára, de nem akarod őt gyanusítgatni, csak annyit kérsz, figyeljen oda a dolgokra, mert a te szemszögedből félreérthetők. Nem akarod őt korlátozni, mert bízol benne, hisz nincs rá okod, hogy ne ezt tedd.

Ha ezt így mondod neki, abban semmi bántó, gyűlölködő, sértő nincs. Egyszerűen leadsz egy jelzést, hogy nem vagy vak, és ingoványos a terület. De ettől még sem neked, sem neki nem kell elsüllyednie a mocsárban.


Ha véletlen mégis megcsal, akkor tudsz aktívan lépni, addig őrizd meg a jókedved, felszabadultságod, önbizalmad, elsősorban önmagad miatt.

2011. nov. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő jellegű válaszokat, már beszéltem is vele, tanácsaitokat megfogadva.

Máris jobban érzem magam :)

2011. nov. 10. 23:37
 26/41 anonim ***** válasza:

Szia! Nem olvastam végig a 3 oldalnyi választ, szóval bocs ha olyat írok ami már "elhangzott". Én őrülten féltékeny típus voltam, szóval hidd el, teljesen megértem a problémád.

Viszont mégis azt mondom nem lenne jogos ilyet kérni tőle. És külső szemlélőként szerintem tisztán látom a helyzetedet: a barátod nagyon is szeret téged, és semmi rosszat nem tett, szóval ne büntesd:)

Én is nagyon jóban vagyok néhány sráccal szaktársak közül, ha belegondolok készült már pár érdekes kép, pedig a nagy többség foglalt, köztük én is, és lehet jó pasik, de nem kéne egyik sem, és én sem nekik, ebben biztos vagyok.

A helyedben bármennyire nincs kedvem, azért elmennék néha egy-egy ilyen este, szerintem mindenkinek jót tenne!

És éreztesd a barátoddal, mennyire szereted:)

23L

2011. nov. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastam el minden kommentet, bocs.

Picit a volt barátom jutott eszembe, ahogy olvastam a reakcióid.

Én megértem, hogy munka után nincs erőd bulizgatni, de azért egy-egy alkalommal elmehetsz.

Nos, hogy visszakanyarodjak.

Volt egy párom, aki utálta a barátaimat (tudom, hogy nálad nem erről van szó, de a szitu a lényeg) pedig nem is ismerte őket.

A legnagyobb problémája szerintem az volt, hogy nekem többségében fiú barátaim vannak és a legjobb barátom is fiú.

Nos, én is úgy voltam vele, hogy hívtam mindig, jöjjön közösen bulizni, de ő nem akart.

Viszont a legrosszabb az egészben az volt, hogy elkezdett durcizni, ha viszont egyedül mentem.

Mondtam is neki, hogy basszus, én hívtalak, vagy gyere, vagy ne, de ha nem jössz, akkor ne várd el, hogy én is otthon üljek.

A baj az volt, hogy elvárta, és néha ha mégis elmentem nélküle, rendkívüli bűntudatot éreztem (pedig semmi "rosszat" nem csináltam ) mert ő folyton éreztette, hogy mennyire nem tetszik neki, hogy elmegyek a barátaimmal.

Ezt csak azért írtam le, hogy te ne ess ebbe a hibába!

Amúgy a közös képekről is annyit, hogy nekem is ki van téve rengeteg a fiú barátaimmal is, még olyan is, amin ölelkezünk.

A barátom tisztában van vele, hogy ők csak barátok ezért nem zavarja.

Persze ő ismeri is az össze barátomat, tehát nem "fantomokként" vannak jelen az életünkben, mint a tiédben.

Tényleg menj el a barátoddal bulizni, ah nem is minden nap, egyszer-kétszer a héten és meglátod, hogy semmi félnivalód nincs.

És ne akadj ki, ha valaki megöleli, vagy a vállára hajtja a fejét, mert barátok között ez természetes dolog.

L/24

2011. nov. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
40%

Az utolsó írta:

"És ne akadj ki, ha valaki megöleli, vagy a vállára hajtja a fejét, mert barátok között ez természetes dolog.

L/24"

...és ha kicsit du*gnak is, az barátok között szintén természetes dolog...

2011. nov. 11. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
49%

CSak annyit akarok neked mondani, hogy Németországban egész más az emberek hozzáállása, itt természetes, hogy barátok átölelik egymást, nem keresnek minden mögött sezxuális inditékot. Ennek ellenére, söt talán éppen ezért itt sokkal becsületesebben állnak a partnerkapcsolatokhoz, kivalló nem akarja tönkretenni, egy párkapcsolatot tiszteletben tartanak. Az ismeröseim között nem hallottam még olyat, hogy valaki elcsábitja más barátját/barátnöjét, márcsak azért sem, mert akkor ÖT itélné el az összes ismerös.

Az emlitett havernö sem akar feltétlen valamit a barátodtól egyszerüen csak természetesen viselkedik, ugyanigy viselkedne minden más szipmptikus emberrel, akár fiú, akár lány - csak magyar gondolkodással máshogy látod.

2011. nov. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
42%

hogy lehet abba a suliba jelentkezni? 50 csaj 1 fiura nekem is bejönne :)

amugy meg nem értem.

Te dolgozol ő meg tanul? Te tartod el?

Vagy most mivan?

2011. nov. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!