Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a haragom? Két napja...

Jogos a haragom? Két napja volt, de még mindíg bánt. Anyós kérdés

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt eljött anyósom és a párja látogatóba, fél év után.

Tudni kell, hogy mi falun élünk, sok mindent magunknak termelünk meg!

A házba úgy jött be, hogy "büdös van". Rakott káposztát csináltam, még sült mikor megérkeztek. Hideg van, nem tárhatom ki az ablakot egész délelőtt.

Kandallóval fűtünk, meg is jegyezte, hogy egy csomó hamu (kb egy evőkanálnyi) van kihullva a járólapra. Ez úgy kb az első tíz perc volt.

Kimentünk, hogy megnézze a "birtokunkat", Persze ott is büdi volt minden, hiszen csirkéket tartunk, külön hús és külön tojócsirkéket, együtt vagy 70darab.

Aztán meglátta a nyulakat, persze rögtön ment hogy milyen édesek, vigyük be őket a házba, mert tuti fáznak. Ott csendben megjegyeztem, hogy van egy meleg óljuk és bundájuk. Továbbá hogy húsnyulak.

Erre odafordul a 3 éves kislányunkhoz, hogy "ugye te nem hagyod, hogy anyád kinyírja a cuki nyuszikákat" Persze a lányom rögtön sírógörcsöt kapott, mert eddig úgy tudta, hogy a nyuszik megszöktek és csirkehúst eszik éppen.

Itt már a férjem rászólt, hogy fejezze be.

Na mindegy, megyünk be ebédelni.

Minden amit csináltam, az rossz volt: a leves sótlan, a káposzta büdös, és vérig sértődött, hogy én nem a boltban vettem, hanem a fűszereken kívül minden házi, továbbá, hogy disznóhúsból készült.

Szóltam neki, hogy viselkedjen az asztalnál. A párja is szólt neki. Sőt még a kislányom is rászólt, hogy "Mama! Az ennivalóra nem szabad azt mondani, hogy fúj, meg hogy undorító. Ha nem kéred nem kell enni!" Na itt aztán büszkén pislogtam.

Felháborodást keltett az is, hogy nem volt süti. Mert én nem tudtam most összecsapni valamit, és falun, vasárnap nincs bolt, hogy vegyek.

A kávézáskor is folyamatosan szekált, amig ki nem robbantam.

Abból és úgy főzök, és azt ahogy és amit gondolok.

Úgy és olyan állatokat tartunk, ahogy nekünk jólesik.

Akkor és oda teszem a dolgokat amikor és ahova gondolom.

Mert én itthon vagyok!

Gyakorlatilag néztem nekik vonatot, és kiraktam a szűrüket. Ami ajándékot hoztak a gyereknek, azt nem adták neki oda, pedig a lányom már látta. De mondta is a tündérkém, hogy sebaj Édesanya, úgyis van sok kifestőm.

A férjem is igazat adott nekem, de szerinte egy kicsit durva voltam.


2011. nov. 15. 11:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Igazad volt! Valóban kicsit erősen adtad elő, de inkább ez, minthogy szótlanul tűrd! Egy darabig persze le kell nyelni a tüskéket, de van egy határ. Szerintem ezt bőven túllépte az anyósod.

Inkább büszkének kellene lennie a "kedves" anyósnak, hogy nem mindent a boltból vesztek, hanem próbáltok önellátásra törekedni, ezzel jó minőségű, tartósítószer, ízfokozó és mindenféle szemét mentes ételt adtok az unokájának. Biztos annyira hozzászokott a műkajákhoz, hogy az igazi hús íze már nem felel meg a kényes ízlésének.

Az meg, hogy a kislányod nem kapta meg az ajándékot, undorító. Mit tehet arról a kislány, hogy ti nem vagytok egy véleményen? Szerintem ez az a pont, ami mindent elárul az anyósodról. Na meg az, hogy a párja is sokallta amit művel.

2011. nov. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Ő csak biocsirkét eszik. A makkozó mangalicahusi nem olyan finom.
2011. nov. 15. 11:36
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Még hogy a makkozó mangalica nem olyan finom! Régen több száz km-re is elhajtották a sertéseket, csak hogy makkoltatni tudják! Neki meg nem felel meg. Eszem megáll... Én meg imádnám azt enni, csak nem tudom, mert nem jutok hozzá...

Legközelebb nyúlpaprikás legyen a menü, hagy "örüljön".

2011. nov. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Legközelebb fél év múlva. Amúgy is nyárelején vágjuk a nyuszikat...

Anyukámék tartják úgy a mangalicát, csak saját felhasználásra.

Ők az egész telküket teleültették még régebben tölgyfával, hogy jó lessz tüzelőnek. A cocák meg összeszedik a felesleget!

2011. nov. 15. 11:48
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól csináltál mindent, tök igazad volt. A kislányod pedig nagyon értelmes, de az anyósod egy gonosz hárpia, amikor mondta neki, hogy megölitek a nyuszikat. Szegény gyerek.
2011. nov. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűnek tartom, hogy anyósod irigy rád, mert ilyen nagy háztartást viszel kisgyerek mellett, és remekül boldogultok. Nagyon dolgos asszonyka lehetsz, ilyen nők kellenének a világba, nem lenne itt semmi baj :)


A kérdésedre a válasz pedig az, hogy igen, jogosan sértődtél meg, de az isten szerelmére, ne emészd magad rajta, semmit nem ér :)

2011. nov. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Helyes! Ezt így kell csinálni! Egyáltalán nem voltál durva, a férjed csak azért mondja, mert az ő anyja, a te anyukáddal ő is így viselkedett volna hasonló helyzetben, mert normális ember nem tűr, nem tűrhet el ilyen fokú bunkóságot.


Nem tudom, hogy most veled van baja, vagy amúgy is egy ilyen vén boszorkány, de a jövőben én a helyedben még jobban leredukálnám a látogatásaik számát. Ha akarnak majd jönni, előtte figyelmeztesd, hogy úgy jöjjön, hogy vigyázzon, még mindig "büdös" van!

2011. nov. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Háztartást vezetsz, állatokat tartotok, növényeket termeltek saját fogyasztásra, láthatóan jól fogalmazol (tehát értelmes vagy), a gyereket is jól nevelitek (amennyire a szövegből ez kivehető) - mi a fenét akar még az idióta anyósod???
2011. nov. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Hja! Teljesen jogos a haragod!
2011. nov. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Jogos a haragod. Teljesen jól reagáltad le, és jól cselekedtél. :)))
2011. nov. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!