Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a szülők/nevelés...

Szerintetek a szülők/nevelés hibája, hogy ha a gyereknek nincs önbizalma és visszahúzódó stb?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék erre,hogy ki mit mond. Nem tudom,hogy valaki így születik és kész vagy a szülőktől nem kap elég biztatást,hogy jó vagy ,jól csinálod stb.....Csak szidást kap esetleg és soha nem mondhatja el a véleményét.

Mert én,igaz már felnőtt vagyok (24 éves),de egyszerűen képtelen vagyok kilépni teljesen ebből. Nincs túl sok önbizalmam,mindig is csendes voltam és határozatlan. És a testvéreim is ilyenek.Próbálok változni,de nagyon nehéz.


2011. nov. 15. 18:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak szülőktől függ, sőt, szerintem az iskola sokkal nagyobb hatással van az önbizalomra, mint a szülők. Engem mindig is rengeteget dicsérgettek a szüleim, önbizalommal telinek neveltek. Olyannyira, hogy eléggé beképzelt, kényes, lenéző voltam régebben. Aztán 5.-es 6.-os koromban nagyon sokat csúfolódtak velem (lényegtelen, mi miatt), az önbizalmam pedig szinte egy pillanat alatt leugrott a béka feneke alá. Aztán sikerült változtatnom magamon, amiért már nem piszkálnak, és most újra van egy egészséges önbizalmam, már hasonlítok valamennyire a régi önmagamra. Sokan mondják, hogy túl nagy lett az önbizalmam, beképzelt, kényes, lenéző vagyok, régen jobban bírtam, de én nem veszem észre magamon, hogy ennyire olyan lennék, amilyennek beállítanak, és szerintem nem normális, ha valaki azt mondja egy barátjának, hogy legyen már kisebb az önbizalmad...Az biztos, hogy én más kedvéért nem változok meg.


14/L

2011. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
javarészt a szülőé és maga a környezetéé ahol a gyerek felnő.
2011. nov. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!