Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám alkoholista 2 hét...

Az apám alkoholista 2 hét alatt 3szor nagyon megvert egyszer annyira, hogy nekiestem a falnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
13/L
2009. máj. 10. 17:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Beszélj az iskolában egy olyan tanárral, aki jó fej és akiben nagyon megbízol.
2009. máj. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
70%

(6. válaszolónak is írom)Az anyuka nem hibás,mivel legtöbben

azért tűrnek mivel szégyellik a férjük tettét.véleményem szerint is menj el a családsegítőhöz, a rendőrségre,vagy szólj egy megbízható barátnak, ismerősnek róla.Jelezz vissza hogy mi a helyzet, és hogy vagy. Remélem tudtam segíteni.

2009. máj. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
70%

Utolsónak!

De igenis anyuka a fő hibás!!Milyen anya az aki eltűri,hogy bántsák a gyerekét?Erre nincs megfelelő magyarázat(szégyen,ez-az...bla,bla,bla..)

Azért szégyellje magát,hogy hagyja,hogy a gyereke ilyen ember mellett nőjön fel.

Az nem igaz,hogy nem lehet megoldást találni csak akarni kell.Inkább az lehet a fő gond,hogy anyuka sem él éppen példás életet,ezért nem meri apukát feljelenteni.

Bocs,ha nem így van,de normális nő ezt nem hagyná.

2009. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
92%

Először is szörnyen sajnálom a helyzeted. Másodszor pedig nyugodtan fordulj egy tanárhoz, egy rokonhoz, vagy egy barátod szüleihez, de akár Te magad is feljelentheted.

Javaslom, ha tudsz menj el valahová (barátokhoz, rokonokhoz). Sok sikert és kitartás!

2009. máj. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%

Azért nem hibás az anyuka, mert szégyelli a férje tettét?

Nem akarok vitát szítani ebből, de nagyon is hibás, mert a szégyenérzete nem lehet nagyobb az anyai ösztöneinél! Egy édesanyának minden eszközzel meg kell védeni a gyermekét, és ehhez ma már segítséget is kap, hiszen annyi családvédő szervezet működik.

Nem a múlt században élünk, hogy nő létünkre kötelesek legyünk eltűrni mindent egy férfinek.

Hát én mondom, ha a férjem meg merné ütni a gyerekemet, letörném a kezét és a hátába állítanám - de az biztos, hogy a sitten töltené az éjszakát! Ez a pasas szégyene, nem az anyukájé.

2009. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
45%
Nem csak az anyuka a fő hibás nem ő mondta hogy verd meg a gyereket,másrészt természetesen ha van "módja rá" akkor védje meg,de az talán jobb lenne ha a férj úgy megverné az anyukát hogy esetleg valami szörnyü dolog történjen vele? ezzel nem azt mondom hogy ne védje meg a kisgyerekét.De ha egy nő "bálványozza" a férjét a kapcsolatuk elején, de más pedig rossz véleménnyel van róla nem szívesen ismeri be milyet tévedett.Fontos hogy a bántalmazottak (nők,gyerekek, idősek)megtudják védeni magukat, de az sem mindeggy hogy egy 120kg-os illetőről vagy egy kisebb termetü emberről van szó.(12. válaszoló)
2009. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, te nő vagy? Anya vagy? Hogy mondhatsz ilyesmiket??

Igenis, baromira hibás a nő, hogy hagyja a gyermekét bántalmazni, sőt hibásabb, mint bárki más, mert nem kötelező azzal a mocsok állattal együtt maradni! Ha arról van szó, hogy a gyerekem veszélyben van, azonnal intézkednék, hogy a férjem hagyja el a lakást, és minden követ megmozgatnék! Ez a kislány hogy tudná magát megvédeni?? Egyébként felnőtt korában az anyját is utálni fogja, mert szarban hagyta, és nem védte meg.

2009. máj. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
70%
(Utolsó válaszolónak)az talán jobb lenne ha ha az anyuka nem tudná felnevelni a kisgyereket?,nem azt mondtam hogy a kisgyerek egyedül szálljon szembe az őt bántalmazóval.Én is hasonló környezetbe éltem úgyhogy tudom milyen ilyen helyzetbe lenni,az én családomban is volt ilyen. (12. válaszoló).És igen nő vagyok, az én apukám is így viselkedett.
2009. máj. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen volt a gyerekkorom,annyi eltärässel,hogy a mostohaanyäm volt aki kiharcolta,hogy apukäm megverjen ,de nagyon.Äs sose tudtam miärt is kaptam ki,än az iskolaigazgatoval beszältem 16 äves voltam,ö egy kollägiumban helyezett el.Szerintem is lägy erös äs szolj az iskoläban nyugodtan,segitenek,än nem bäntam meg
2009. máj. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne kicsit több részletet tudni (hány éves vagy?... anyukádat is bántja?... vannak testvéreid?)


Ha iskoláskorú vagy, akkor az osztályfőnököd tud segítséget adni : minden iskolában szervezett gyermekvédelmi szolgálat működik!

Bizalmasan, négyszemközt beszélj vele, kérj tőle tanácsot, mit lehetne tenni, természetesen arra is gondoljatok, nehogy az apád az intézkedések miatt megint téged verjen meg!


A helyi Családsegítő Szolgálat közreműködhet abban, hogy a családod tagjaival összeüljetek és megbeszéljétek a kialakult helyzetet, akár apádat is rábeszélhetik egy elvonókúrára...

A helyi Gyámhivatal szakemberei segíthetnek abban, hogy (ha más lehetőség nincs) elkerülhess otthonról...

Manapság már az Állami Gondozás nem olyan rémes, mint 20 évvel ezelőtt : szerető, gondoskodó nevelőszülőknél él 3-5-7 gondozott gyerek, családi házakban, saját zsebpénzt kapnak, kirándulni, nyaralni járnak, a ruháikat ők vehetik meg maguknak, stb. 2-3 ágyas szobákban élnek, figyelnek az egészséges táplálkozásra, a tanulásra, stb...


Vannak nagyszüleid?

Kérheted, hogy hozzájuk helyezzenek (ha ők képesek téged ellátni), a Gyámhivatal megad majd nekik ebben minden segítséget.


Szóval, legrosszabb esetben is jobb helyzetbe kerülhetnél, mint ahogy most kénytelen vagy élni!

Csak egyet kell tenned : kérj segítséget az iskoládban!!!


NE TŰRD EL A VERÉST!!!


Nagyon sajnállak, hogy így kell élned, ilyen apád van, és nagyon szurkolok neked, hogy mihamarabb emberi körülmények közé kerülhess.


Bízom benne, ha olyan ügyes voltál, hogy ide be merted írni a bánatod és tanácsot kérsz tőlünk, akkor leszel annyira talpraesett, hogy szólsz az osztályfőnöködnek is...


Sok sikert kívánok és boldogabb jövőt!

2009. máj. 15. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!