Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóltok, ha egy áruházban...

Szóltok, ha egy áruházban többet adnak vissza?

Figyelt kérdés

Mondjuk 3000Ft-al..

Egy üzletben, ahova havonta kb egyszer jársz.



2011. nov. 17. 16:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%
ha ott észreveszem,szólok,ha később esik le,akkor nem megyek vissza.(általában nem számolom át a pénzt,csak bevágom a tárcámba)
2011. nov. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%

Volt már,hogy szóltam,volt ,hogy nem. Attól függ,ha egy bunkó paraszt módjáró viselkedik a pénztáros,miközben én normális vagyok vele,akkor úgy gondolom,így járt,figyelt volna oda jobban.

Viszont arra is volt példa,hogy szóltam ,és visszaadtam.

2011. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha ott, helyben észre veszem, szólok neki. Volt egyszer büfében, hogy 10 ezres helyett 20-ból adott vissza a kiscsaj (diák volt). Olyan hálás volt, hogy szóltam neki, hogy majdnem elsírta magát. Nem elég, hogy levonják ilyenkor az illető fizetéséből, ki is rúghatják akár! Ne az én lelkemen száradjon... Ha utólag veszem észre, már nem tudok mit csinálni, de azért kicsit rosszul érzem magam.
2011. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
92%
Én szólnék,mégpedig azért,mert vannak még rendes emberek!Példának irom le,hogy 2 hete egy nagyáruházban voltunk vásárolni a párommal,miután hazajött külföldről.Akkor váltottuk be az eurot,szóval nem kevés pénz volt nálunk!Vettünk a kislányunknak a grillpultnál egy kis ennivalót és a párom fizetés után a pulton felejtette a pénztárcáját.Fel sem tűnt,hogy nincs meg a pénztárca,egyszer csak hallottuk bemondják a párom nevét ,hogy azonnal menjen a vevőszolgálathoz.Ahogy mentünk a vevőszolgálathoz,akkor kezdte el tapogatni a zsebét,nagyon idegesek lettünk,hogy hol a pénztárca!!!Fel kellett menni egy irodába,és ott visszakaptuk a pénztárcát,egy fillér sem hiányzott belőle :))!!! Valaki megtalálta és leadta :)))!Kiváncsi lennék,hány ember tette volna ugyanezt...sajnos szerintem nagyon kevés!
2011. nov. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

ez mióta tartozik a 'családi kapcsolatok' kategóriába

amúgy ha nem sokkal számolt el akkor nem ha igen akkor igen

2011. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt már, hogy 5000 ft-al többet akartak visszaadni, de szóltam.

Voltam én is eladó, stb. diákkoromban, tudom, hogy ha mínuszt csinálnak azt tőlük kérik el, nem akarok kiszúrni senkivel sem, aki azért a semmi pénzért melózik, amit ott kap...

2011. nov. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen szólok. Meg sem forul a fejemben az ellenkezője.


Eszembe se jutna olyan pénzzel nagynak lenni, amiért nem dolgoztam meg, és amiről tudom, hogy másnak, aki figyelmetlen, fáradt vagy csak rosszul számolt, kár volna. Csak képzeld el, hogy hazaviszed boldogan a pénzt, más pedig egy másodpercnyi hibázás miatt két napig vajaszsömlét kénytelen adni a gyerekének, mert 3000 ft-tal kevesebbet vihet haza - hiszen a kárt levonják a béréből.

2011. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Eddig csak akkor nem szóltam mikor nem néztem meg mennyit kaptam vissza, de otthon mondjuk megszámoltam és akkor leesett. Már nem mentem vissza, de itt nem sok pénzről van szó.


Ahová gyakran járok ott szóltam, mert nagyon aranyosak.

2011. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Minden esetben.
2011. nov. 18. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Én szólnék, eleve csapnivaló melója van szegénynek, egész nap ott ül abban a kalitkában.
2011. nov. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!