Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom a vőlegényemet...

A családom a vőlegényemet ajnározza mindig. Engem észre sem vesznek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

amiket kapok példák:

mama: egy mondata felém a páromról: majd talál magának egy takaros kis feleséget. a páromnak meg olyanokat mond, hogy ne csaljon meg engem (ahelyett hogy az esküvőnket várná vagy bármi más)

tesom: nő házas kisbabával - folyamatosan kétértelmű, flörtöl, bókol a páromnak, ha a párom velem van, csak vele beszélget

apa: bármi gond van köztünk mindig a páromnak ad igazat, mert ő milyen rendes gyerek, semmi rosszat nem néz ki belőle

mostohaanya (fiatalos nő): neki meg a párom játsza mindig a fejét, és mindig olyankor beszélgetnek jóízűeket, amikor épp nincs ott senki más rokon - mint akik egymásra találtak


próbálok minél kevesebbszer úgy a családommal lenni, hogy a párom velem van.

de most jönnek az ünnepek. mit tehetnék, hogy ne fájjon, hogy nekem is jó legyen? a karácsony.


2011. nov. 17. 18:09
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

és csupán azért nem értem mert elvégre ők a családom

hogy miért kapom én ezt


vagy esetleg van még ötlet mit tehetnék?

2011. nov. 17. 18:51
 12/21 anonim ***** válasza:
Most írtam le...18.39 ha ők ilyenek voltak mindig, nem fognak megváltozni. Csak a párod választhatod meg, a családod nem. Vele kell beszélned. De ha ő is ilyen, akkor inkább rajta kellene elgondolkozni...Számomra ez megalázó lenne.
2011. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

ha kiborulna lehet még az is jobb lenne, és lezárni örökre a kapcsolatot, mert így viszont folyamatosan évtizedeken át emészt.

ha gyerekem lenne fel sem vinném hozzá, bnőm gyerekét is lenézte a kisgyerek arcára fagyott a mosolya!


hála az istennek nem élek velük


de nekem sok az évi 4-szer 5 szöri találkozó

mert minden karácsonykor, minden szülinapkor csak sérülök lelkileg.


és már nem bírom.

nagyon félek.

2011. nov. 17. 18:53
 14/21 A kérdező kommentje:

csak mindig akkor látom az új üzid, amikor már írtam választ

ezért tűnhet úgy, hogy nem arra válaszolok amire kellene

2011. nov. 17. 18:54
 15/21 A kérdező kommentje:

igen a páromon is elgondolkoztam

mert azért voltak olyan barátaim anno, hogy szinte sugárzott rólunk, hogy összetartozunk senkinek az eszében nem volt őt külön tőlem értékelni, mindig együtt néztek bennünket.


és pedig tudom, hogy ebben sem a párom a hibás, csak mert kedves.

2011. nov. 17. 18:56
 16/21 anonim ***** válasza:

Nagyon sürgősen összeházasodni és elköltözni a kedves család környékéről is, valamint a lehető legkisebbre csökkenteni a kapcsolatot velük.


Ha egy család a saját gyerekkel szemben mindig a gyerek választottját "ajnározza", akkor az nagy gáz jele. Azért csinálják, hogy leszakítsanak róla, hogy éket verjenek közétek, azaz téged visszarántsanak az eredeti családba.


Ugyanis azzal, hogy ő a töketes, a jó, az ajnározott, te pedig a senki, a nulla, a neatív, a kevés vagy a nem elég jó stb. valójában gyűlöletet és haragot szítanak köztetek, mert törvényszerű, hogy te haragszol rájuk, és irigykedsz a párodra (amely irigység idővel gyűlöletteé fokozódhat), hiszen te vagy a mellőzött ő pedig a nem egészen megérdemelten kiemelt.


Ugyanezzel a játszmával élnek a durva agresszor anyák-apák, akik folytonos testvérgyűlöletet szítanak két gyerek között.


Hogy mit lehet tenni? Kiállni a párod mellett, látni a saját jó tulajdonságaidat, az ő negatívumat is; tudni, hogy a harag nem rá, hanem a valódi forrásra kell, hogy irényuljon mindkettőtök részéről (arra, aki ezt a szemét játszmát szítja) - az pl. segít távolodni a patológiás családtól - és ha nagyon nagy gáz van, nem szégyellni szaksegítséget kérni ahhoz, hogy lerúd a családodat.

2011. nov. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldottam meg, hogy többet nem mentem a mamámhoz. Szülőkhöz egyenként is lehet menni, mára már anyum se megy a mamához,hiába könyörögtem neki már akkor, hogy ne... Szerintem a kiegyensúlyozottság a legfontosabb. Mama sztornó, én ezt mondanám, hacsak nem egyébként egy tündéri ember,bár ez alapján valahogy kétlem. Amikor nálatok vagytok,veled legyen többet a barátod, a család fontos, de hozzád képest csak másodlagosak. Te kell legyél az első. Szerencsére nálunk ez enyhébb, mert nem beszélnek közös nyelvet, de mikor fordítok akkor is néha rosszul vagyok.
2011. nov. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

"Ugyanis azzal, hogy ő a töketes, a jó, az ajnározott, te pedig a senki, a nulla, a neatív, a kevés vagy a nem elég jó stb."


sajnos ezt nem okkal csinálják, hanem valóban ezt érzik felénk.

a páromat szereti mindenki, engem meg senki.


senkihez nem megyünk soha - a párom meg hát normális ember módjára erőltetné, mert család. az ő családjában nincsenek ilyen játszmázások.

az ő családjában a fiukra/tesora kíváncsi mindenki, nem engem ajnároznak, de kedvesen érdeklődnek felém viszont.


szóval a családomhoz nem járunk, de ott a szülinap, az ünnepek, a gyerekek születése hol ennek hol annak.


és a legrosszabb, hogy velük nőttem fel és felnőve ők szomorítják az életem.

ezt soha nem hittem volna.

2011. nov. 17. 19:14
 19/21 A kérdező kommentje:

és attól is félek ha gyesen lennék, mama rám szállna, mert unatkozik alapon.

apának meg az fáj, hogy mamával távolságtartó vagyok.

nekem is fájna ha apát nem akarná elfogadni a saját gyerekem nagypapának.


oh jaj

2011. nov. 17. 19:20
 20/21 anonim ***** válasza:

"sajnos ezt nem okkal csinálják, hanem valóban ezt érzik felénk.

a páromat szereti mindenki, engem meg senki. "


Ezt te honnan veszed? Beléjük látsz? Ha nem okkal csinálják még nagyobb gond van,akkor nem beszámíthatóak. Valószínűleg okkal csinálják, de akkor elég rossz neked, még rosszabb, direkt csinálják. Ezt nehéz beismerni,nekem is nehéz volt. De csak így tudod ezt elfelejteni. Egyébként nem kötelező arra se elmenni, most épp nem érsz rá etc, én aztán nem izgatnám magam.

2011. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!