Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet átvészelni az...

Hogyan lehet átvészelni az ilyen válást?

Figyelt kérdés
Válófélbe vagyok a feleségemmel, de még egy háztartásban élünk. Nemrég még azt mondta, hogy kultúráltan és tisztességesen szeretne elválni.Minden nap egyre roszabb vele. Már azon gondolkodik hogyan tarthatna meg minnél több és értékesebb dolgot a közös vagyonból amiből mindent én sem engedhetek. Egyre agresszívabb és megprobálja kihozni belöllem, hogy esetleg megüssem (csapkod, lökdös és csak utálattal ingerülten tud már velem beszélni). Minden proléma, bármit teszek rosszúl teszem, mindenért engem hibáztat. Már a gyerekek előtt sem tudja türtősztetni magát. Nagyon utál. Megmondom őszintén én még mindig szeretem és nagyon fáj, hogy elveszítem. Júni 24-én lessz az első tárgyalás. Hogy lehet ezt kibirni
2009. máj. 10. 23:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Menj el. Költözz el, mielőtt belőled is olyat hoz ki, amit öt perc műlva megbánsz. A gyerekeknek is úgy lenne a legjobb, ha ezt nem látnák.

Ha nem lehet vele értelmesen beszélni - azért próbáld még meg egyszer - akkor költözz el.

2009. máj. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Saját házban élünk 50% 50%. Nem származhat valami hátrányom ha elköltözök? Éppen árúljuk a házat. Nem szívesen hagynám itt a gyerekeimet mert most őbelöllük táplákozok és nagyon szeretnek ők is.
2009. máj. 10. 23:32
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
nehogy elköltözz! nem tudom lesz-e gyerekelhelyezési per, de hogyha elköltözöl, az olyan, mintha lemondanál a gyerekeidről, legalábbis a bíróság így fogja venni a dolgot. Hány évesek a gyerekek? Ne hagyd magad!
2009. máj. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Igen! Az húzza a rövidebbet, aki elhagyja a lakást. Meg ne tedd!!! Próbálj meg kevesebbet lenni otthon és ha otthon vagy, csak a gyerekekkel foglalkozz, ne vele. És ne hagyd magad provokálni, bármit tesz is. Kérdezd meg, mire megy ki a játék nála. És mondd meg neki, bármit tesz is, NEM fogod megütni. És fogadj egy ügyvédet, hogy ki ne forgasson mindenből. Ilyenkor muszáj!
2009. máj. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Sajna nincs pénzem ügyvédre. A gyerekek 5 és 8 évesek. Sajnálom őket. Ők nem szeretnének elköltözni a kertesházból, persze én sem. Miért van az, hogy egy ember éldönti másik 3-nak a sorsát? és semmit nem tehetünk ellene mert akkor megy a cirkusz.
2009. máj. 10. 23:58
 6/18 A kérdező kommentje:
Hogy tudna kiforgatni a közös vagyonból?
2009. máj. 10. 23:59
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ki tud forgatni, ha nagyon akar.

A nagybátyám 25 év után 2.5 millióval került ki a házasságából...

2009. máj. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Fogadj ügyvédet, mindenképpen. Mi az hogy nincs pénzed? A közös vagyonotokból akkor. Vagy szerinted neki honnan lesz pénze? A gyerekeket ki fogja nevelni? És miért váltok el? (Ha nem túl indiszkrét)
2009. máj. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki így spekulál, mint a feleséged,feltétlen kell egy ügyvéd. Ha van pénzed, ha nincs, mert ügyvéd nélkül sokkal többet veszíthetsz, mint amennyibe az ügyvéd kerül. Majd ő megállítja az asszonyodat. Egyébként figyeld meg, hogy ilyen nagyratörő kopasztási elképzelések mellett neki is lesz ügyvédje!Ha van pénze, ha nincs.
2009. máj. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
A legtöbb amit tehetsz, hogy mindvégig higgadt maradsz ebben a nehéz időszakban. A gyerekekkel pedig beszélgess sokat, mond el nekik, hogy mi miért van, de még véletlenül se úszítsd az anyjuk ellen.
2009. máj. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!