Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet átvészelni az...

Hogyan lehet átvészelni az ilyen válást?

Figyelt kérdés
Válófélbe vagyok a feleségemmel, de még egy háztartásban élünk. Nemrég még azt mondta, hogy kultúráltan és tisztességesen szeretne elválni.Minden nap egyre roszabb vele. Már azon gondolkodik hogyan tarthatna meg minnél több és értékesebb dolgot a közös vagyonból amiből mindent én sem engedhetek. Egyre agresszívabb és megprobálja kihozni belöllem, hogy esetleg megüssem (csapkod, lökdös és csak utálattal ingerülten tud már velem beszélni). Minden proléma, bármit teszek rosszúl teszem, mindenért engem hibáztat. Már a gyerekek előtt sem tudja türtősztetni magát. Nagyon utál. Megmondom őszintén én még mindig szeretem és nagyon fáj, hogy elveszítem. Júni 24-én lessz az első tárgyalás. Hogy lehet ezt kibirni
2009. máj. 10. 23:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Semmi ilyet nem teszek.
2009. máj. 11. 08:48
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ki vagyok akadva,hogy sokan "akik nincsenek benne" Olyan tanácsokat adnak,hogy "költözz el vagy fogadj ügyvédet" Nem olyan könnyű,főleg,hogy az a te házad,és életed is...Miért mennél el? és hová? Nem mindenkinek van lehetősége rokonokhoz vagy albérletbe menni..Van egy olyan érzésem,hogy nálad is a költözés pont ezek miatt kiesett,így nem tudsz és szerintem nem is akarsz elmenni otthonról...Ezért a válóperig továbbra is nehéz lesz együtt élni a nejeddel,aki egyre durvább lesz majd...Itt tényleg csak az önuralom segít majd.Valaki írta,hogy "fogadj ügyvédet meg mi az hogy nincs pénzed?" Miért gondolja mindenki,hogy minden ember megteheti ezt is? Feltételezem,hogy van munkád,és köszönöd meg minden hónapban a fizetésedet a főnöködnek,hogy milyen rendesen megfizet téged.
2009. máj. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok...Elírtam...A fizetésedet sem köszönöd meg,hogy milyen jól fizet a főnök.Vagyis átlagos keresettel rendelkezel ami arra elég,hogy fizesd a számlákat,és épp hogy megélj 2 gyerekkel...Bizony ilyenkor nincs pénz ügyvédre...A feleséged ha akar,és hagyod magad akkor az utolsó fillérig ki fog tudni használni....Ilyenkor tanácsot adni? főleg ha fogalmunk sincs min mész keresztül? Én nőként azt mondanám,hogyha helyedben lennék én is "követelőznék,és ugyanazt csinálnám mint ő" DE EZ NEM JÓ TANÁCS mert a gyerekek szenvednek tőle...Légy higgadt,és gondolj mindig arra,hogy egyszer ennek is vége lesz...Vagy mond a feleségednek,hogy OKÉ minden az övé lehet kivéve a 2 gyerek...vagy ez vagy az...a nők legjobban attól félnek,hogy elvesztik a gyerekeiket...és ha végig higgadtan tudod mondani neki lesz félni valója...
2009. máj. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet egyáltalán, kulturált módon beszélni a feleségeddel? Vagy megkérni, hogy legalább a gyerekek előtt ne? Valószínű célja, hogy valami olyat lépj egyszer, hogy károd származzon belőle. De próbálj nem törődni ezekkel a kicsapongásokkal.

Minden jót kívánok!

2009. máj. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem beszél velem, inkább meg se szólal egész nap, de ha valami nem tetszik neki akkor nagyon megalázóan tud viselkedni.Nem ismertem még ezt az oldalát.Ingoságainkat úgy próbáltam elosztani, hogy a hasznosabb dolgok hozzá kerüljenek, de ha így folytatja nem fogom azt nézni, hogy milyen anyagi hátránnyal indúlna a két gyerekkel. Vagy ez disznóság? Persze az se szép, hogy amiért dolgoztam 12-15 évet azt most elveszítem meg a gyerekeim sem melettem fognak élni. Ő sem foglalkozik azzal hogy én hogyan élek tovább.
2009. máj. 11. 09:20
 16/18 anonim ***** válasza:

Már eldöntöttétek, hogy nála maradnak a gyerekek?

így érthető, ha engedékenyebb vagy, mert nem akarod, hogy a gyerekek hiányt szenvedjenek valamiben. De ha 50-50% a ház , akkor miért ne lehetne az ingóság is 50-50%? Ugyanolyan értékű ember vagy, mint Ő. Te is sokat dolgoztál azért, hogy minden meglegyen. Gondolj bele!Valószínűleg a gyerekek ugyanúgy lesznek majd nálad is, mint az anyjuknál és szerintem ott is fontos lesz, hogy minden meglegyen. Nehogy azt hidd, hogy uszítani akarlak, azt a feleséged megteszi. Azért provokál, hogy legyen mit az orrod alá dörgölnie.

Nagyon rossz lehet így, hogy szereted még Őt, de attól nem kell hagyni, hogy elvegyen Tőled mindent a gyerekekre hivatkozva.

Kívánom, hogy sok erőd legyen és a lehető legjobban alakuljanak a dolgaid!

2009. máj. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ne hagyd már magadat kizsigerelni. Úgyis minden a gyerekeké lesz, osztozzatok csak el igazságosan. Mivel a feleséged inkább csak jól ki akar tolni veled, tolj ki te vele... gyerekeket hogyan nevelitek?
2009. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Márpedig én is azt tudnám tanácsolni, hogy fogadj ügyvédet, biztos lehet ilyen részletfizetést kérni. Próbálj meg mindent, hogy legyen ügyvéded. És ezeket a kitöréseit megpróbálhatod titokban felvenni mobillal vagy valami erre alkalmas eszközzel, de te maradj higgadt. Nem hiszem, hogy 1-2 ilyen felvétellel a kezedben a feleséged túl jó esélyekkel indulna a gyerekek elhelyezésében. Bár nem értek hozzá, csak laikus vagyok, de egy ilyen nő mellett veszélyeztetve lenne a fejlődésük. Bár kivitelezni nem tudom hogy lehetne, de egy próbát megér. Ja, és csak a bíróságon teregetném ki a lapjaim. Maradj nyugodt, lehet ő is fel akarja venni a reakcióid, minden kitelik tőle.
2009. máj. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!