Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon büntethető-e...

Magyarországon büntethető-e (tehát tehetek-e feljelentést) ha édesapám gyerekkoromban érzelmi, lelki visszaélésekkel (megalázás, megfélemlítés, zsarolás) olyan kárt okozott bennem, ami miatt jelenleg pszichológusra van szükségem?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 15:54
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Én a második hozzászóló vagyok, akit megint lehúztak, pedig nem indulatból írtam, amit írtam, de mostmár irdatlan dühöt érzek azért, mert látom, h a kérdező csak áltatja magát.

Anyám lehúzott engem, nem engedett sehova, féltett, maga mellett akart tartani. Hogy miért? Mert apám egy alkoholista, megbízhatatlan ember volt, aki még a gyerektartást is elsikkasztotta sokszor. Én tudom, h miért vált ilyenné, tudom a családi titkot. 19 éves koromig nyugtatón és antidepresszánson éltem, mert volt öngyilkossági kísérletem. Aztán el kezdtem foglalkozni azzal, h miért vagyok ilyen, el kezdtem olvasni, h megértsem magam. Leszoktam a gyógyszereimről és elmentem egy másik dokihoz, aki nagyon sokat segített szedatívumok nélkül. Összeszedtem magam és kibújtam anyám elnyomásából és elköltöztem, méghozzá Angliába. Ahol elmondhatom neked, h a gyerekeknek nincs jobb élete, mint a tiéd. Vagy irtó gazdag, nemtörődöm szüleik vannak és évente új dadus v szegények, alkoholisták a szülő, akik 23 éves korukra 3 gyerek után válnak. Esetleg ott van a középosztály, akik sokat dolgoznak és a gyereket a tv meg a számítógép neveli. Hajjaj, de jó is az angol gyerekeknek.

Tudod, én csak 1 évvel vagyok idősebb nálad, de gondolkodásmódban sztem minimum 10 év választ el.

Fáj, amit a szüleim tettek, hogyne fájna. Tudom, miért tették, tudom, h mit tettek az én nagyszüleim velük. Pont ez az, ami miatt nem megtorolni akarom a tettüket, hanem csak túllépni. Azon dolgozni (nemcsak gondolatban), h majd az én gyerekem ne azt élje át, amit én.

2011. nov. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szia !


Nagyon egyetértek veled !

Én is Angliában éltem,megyek is vissza,ott tényleg máshogy állnak ehhez is.

Az,hogy megbocsájt valaki egy olyan embernek,akit még a sitten is lenéznek,eleve hülyeség,mert akkor az ő erkölcsi normáival is baj van !

Egy szülő alapvető KÖTELESSÉGE a gyermeke testi és szellemi fejlődésének biztosítása !

Aki visszaél a gyermeke bizalmával és kiszolgáltatottságával,az nem szülő,hanem egy erkölcstelen perverz,akit legjobb esetben is csak spermadonornak neveznék.

Az ilyen "megbocsájtás" soha nem őszinte,általában csak a rokonok,esetleg örökösödés miatt van és csak még rosszabbul érzi magát tőle a sértett,mert ez csak erőltetett meghasonlás.

Sajnálom,hogy veled is ez történt és gratulálok hozzá,hogy dolgozol ezen,hogy rendbe jöjj.

Én is külföldön kezdek új életet,végleg elmegyek,de előtte még írok egy levelet a "donoromnak" :),amiben nem fogok kertelni...

Nekem ez segít,hogy teljesen új életet kezdhessek.

Szóban már közöltem vele,hogy nem akarom többé látni és ha az ismerősei kérdezik,hogy van,nekik is ezt mondom.


Az ilyen dolgokat le kell zárni ! Nem lehet máshogy!

Az a lelketlen,buta "ember",aki szerint siránkozol,az biztos,hogy nem élt át ilyesmit és nagyon szégyellje magát!

Mi jogon ítélkezik ?! Azt sem tudja,miről van szó!

Tényleg nagyon sok az érzéketlen,tudatlan ember ebben az országban !

2013. ápr. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!