Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon büntethető-e...

Magyarországon büntethető-e (tehát tehetek-e feljelentést) ha édesapám gyerekkoromban érzelmi, lelki visszaélésekkel (megalázás, megfélemlítés, zsarolás) olyan kárt okozott bennem, ami miatt jelenleg pszichológusra van szükségem?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 15:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

első vagyok.


Azokat az eseteket amivel apádat vádolod,már késő a bíróság elé cipelni.A törvény szerint minden bűntett legyen az zsarolás,megalázás 5 éves elévülési ideje van.Egyedül a gyilkosságnak és a bankrablásnak van 20 éves elévülési ideje..

Te már régen kiestél az elévülési időből..Jogilag nem fognak veled foglalkozni,és egy ügyvéd is akinek kifizeted az első 1 óra konzultációt is azt fogja tanácsolni,hogy fogadd el a múltat és építs a jövődre.(mindezt mondjuk 10.000 forintér mondja el)

Voltaképpen ha számon akarod kérne a gyermekkorodban elkövetett sérelmeket,anyukáddal kell kezdeni,és a többi tanúval akiket írtál.Hogy miért velük?? Mert ők sokkal nagyobb bűnösök mint apád,mert ők sokkal jobban ártottak mint apád..Anno annak idején kellett volna téged megvédeni,és nem hagyni hogy 26 évesen orvoshoz járj,és dühős légy a múltad miatt..


Tudom,hogy nagyon nehéz,de próbálj meg inkább túllépni rajta.Amíg magadat nem gyógyítod meg addig hiába jelented fel apádat,hiába vagy bosszús,semmi nem változik..


(engem egy alkoholista anya testileg és lelkileg is gyötört.Mégis talpon maradtam,és boldogulok az életben..Dühős vagyok én is,hazudnék ha azt mondanám,hogy nem fáj még ma is..De élem a magam életét,és tudom,hogy egyszer szüksége lesz rám,és én soha nem leszek mellette.

Lám igazam is lett.Ma magányos,egyedül van,és 20 éve nem láttuk egymást..A büntetés neki nagyobb..)

2011. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de, amíg valamelyik családban épp most, épp ebben a pillanatban vernek meg súlyosan, vagy terrorizálnak lelkileg egy gyermeket, akiről a rendőrök is tudják, minek van otthon kitéve, de a gyámügyi folyamat még nem tart ott, hogy kiszakítsák, vagy épp anyuka/akárki, aki tanú lehetne, letagadja, mi történik: "a gyerek csak leesett a lépcsőről", addig nem értem, mi alapján várnád el tőlük, hogy egy életben maradt, 26 éves FELNŐTT gyerekkori LELKI sérülései után nyomozzanak? Szörnyű, ami veled történt, de megtörtént. Orvos segítségével túllépsz rajta, ahogy írtad, a feljelentésig sem tudsz ezzel a váddal eljutni.


Megfelelő büntetés apukádnak: az öregkora, amikor egyedül marad majd a gyermeke támogatása és szeretete nélkül, úgy, ahogy Téged hagyott gyerekkorodban.

2011. nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Azokat az eseteket amivel apádat vádolod,már késő a bíróság elé cipelni.A törvény szerint minden bűntett legyen az zsarolás,megalázás 5 éves elévülési ideje van.Egyedül a gyilkosságnak és a bankrablásnak van 20 éves elévülési ideje.."


Majdnem. Életfogytig terjedő szabadságvesztéssel súlytható bűncselekmények elévülési ideje 20 év.

Minden egyéb esetben a büntetési tétel legfelső határa, de legalább 3 év.

2011. nov. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ha nagyon haragudni akarsz, mindenkire haragudhatnál, aki körülötted volt akkoriban, és nagyobb volt nálad:

Miért nem védtek meg, mentek a rendőrségre???

No de ennek semmi értelme. Akkor fogsz meggyógyulni, ha meg tudsz bocsájtani apádnak. Engem az apám kitagadott, megbocsátottam, persze nem vagyunk barátok.

2011. nov. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok és szeretném megkérdezni, h mi a baj a válaszommal?
2011. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ennyi idő után? Nem. Te is jobban tennéd, ha nem régi sérelmeken rágódnál, hanem előre néznél. Ha lenne is mód ilyen ügyben feljelentést tenni és azzal foglalkoznának is, hosszú procedúra lenne. Annak meg mi értelme? Nekem is voltak gyerekkoromban sérelmek, azoknak a tudatában éljek? Frászt! Előre kell nézni és nem régi sebeket nyalogatni!
2011. nov. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem.


Csakis akkor tehetnél feljelentést, ha a tettei bizonyíthatóak volnának, és a tudomásodra jutástól kezdve még 5 év nem telt volna el (ez az általános elévülési idő a büntetőjogban is).


Ha pszichiáter vagy pszichológus kikaparja belőled, hogy gyererkkorodban milyen traumák értek, és az tudotosul benned, hogy ki mit okozott és annak mi a hosszútávú hatása rád nézve, akkor sem marad más számodra, mint a traumafeldolgozás nem éppen fájdalommentes útjának végigjárása, a gyász és a feloldozás. Tudom, hogy van egy időszak, amikor nagyon jogos a bosszú érzete, de ez akkor sem valósítható meg. Ha a törvény nem ad lehetőslge arra, hogy megbüntessék, akkor nem lehet bosszút állni még ilyen módon sem, ha pedig te magad akarnád a kezedbe venni Nemezis korbácsát, akkor magad válnál (valahai) áldozatból agreszorrá, azaz semmivel sem lennél jobb apádnál. Ráadásul téged ezért nagyon is büntetnének! Apád megérdmelné - de te nem érdemled meg, hogy egy szemét alak miatt sittre kerülj. Erre gondolj mindig, amikor elönt a fájdalom, azért, amit tett és azért, mert nem büntethető a tette. Isten mindent számon tart, hidd el, apád valahai tetteinek is meg lesz a következménye.


Csináld végig a terápiát, bármilyen nehéznek is tűnik! A végén szabad leszel, minden tekintetben. Apád annyi lesz a számodra, mintha egy vadidegen ember lenne. Ha viszont nem csinálod végig a terápiát, akkor egész életre sérült maradsz, teli apagyűlölttel, aminek nagyon szerteagazó és fájdalmas hatásai lehetnek egy ember életére.


Csak fel a fejjel! Nem vagy egyedül. Sosem vagy egyedül, csak max. nem tudsz róla (és tudom, hogy nem is igen vígasztal a tudat), hogy mások is hasonló pokollal küzdenek. Sokan mások.

2011. nov. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Az elévül azt jelenti, hogy semmilyen módon nem érvényesíthető a kereseted a bíróságon. Egyszerűen elutasítják, elévülés miatt. 5 év az általános elévülési idő.


Ha te a gyerekeddel bármit is csinálsz, akkor nem számít, hogy te magad gyerekként áldozat voltál, mert ha te bántalmazod a gyerekedet - akárha csak azért, mert magad is bántalmazott voltál -, akkor te magad is agresszor leszel, tehát jogosan büntetnek azért, mait a gyereked ellen elkövetsz.


Ma már más világ van, mint amikor te voltál gyerek. Ma már nagyon sokat tudunk a gyermekbántalmazásról és annak jeleiről is. Ha apád bántalmazott és ezért te a traumafeldolgozás helyett azt válsztod, hogy levered az ártatlan gyerekeiden azt, ami valójában a te magad lelki terhe, akkor te sem leszel jobb az apádnál. Teljesen azonos leszel vele. Ugye, ezt nem akarod?


Van, akit 10-15 éven át kezelnek. 26 évesen te még nagyon fiatal vagy.

2011. nov. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy úgy szeretnéd beállítani a kérdést, hogy csak érdekel, de a te esetedben, mivel benne vagy több annál.

Amikor ezt elismered, - hogy nem csak érdekel, hanem agyalsz, hogy lépést tegyél annak érdekében, hogy valamiféle kárpótlást kapj apukád felől - majd onnantól leállíthatod magad erről, és akkortól fogsz elkezdeni gyógyulni.

Kárpótlást némit apudtól kaphat, ha belátja, hogy miket tett, és ez ide juttatott téged, és bocsánatot kér. Ezt viszont (igaz csak ennyi), de el kell fogadd.

Ha nem, akkor pedig magadnak kell megadd a kárpótlást, akarni, engedni magad nem rágódni a dolgon, semmiféle formában.

Sikeres gyógyulást neked !


Közvetlen a kérdésedre nem tudom a választ, szerintem nem büntethető már a te esetedben. Nagyon nehéz ügy is, bizonyítani stb., nem utolsó sorban van akinek egy rossz ránézés is kiborító tud lenni az apukájától, másnak meg a sokszori verés sem különösebben megható.

Pl. barátnőnek a szülő a gyerek előtt mondja, hogy ejnye megint bepisilt éjjel, pedig már nem szokott.

Ez igen megrázó lehet a gyereknek.

Azt mondani a gyereknek, ha nem fekszel az ágyadban és kijössz, meglásd itt lesz a szörny aki megfog enni

3., Ha nem eszed meg a spenótot, soha többé nem kapsz sütit se.

Szóval nem mindegy a gyerek felfogása sem, mert van aki már ilyenektől félős lesz zárkózott stb, később ki tudja.

2011. nov. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt. Jó tudni, hogy ez az oldal tele van segítőkész emberekkel.


Ami az értékelésemet illeti, ha valaki a témára reagált, azt pozitívan, ha nem a témára reagált azt semlegesen, a kioktató, arrogáns stílusban megírt válaszokat negatívan értékeltem (és elnézést ha túl érzékeny voltam, ez van...).


Igazatok van, lehet a bosszú vezérelt és hiába próbálom magamnak racionalizálni, ez tényleg csak bosszúvágy. Ez pedig helytelen, tudom. És azt is tudom, hogy legbelül nem ezt akarom. Minden gyermeknek szüksége van egy apára, és én szeretem apámat. De neki fogalma sincsen arról, hogy mi rosszat tett. 26 éven át én is tagadtam, hogy bűnös, és az egész család előtt védtem.

Nem akarom elkezdeni sorolni, hogy mi-minden rossz dolog történt és történik velem, velünk miatta, mert ez teljesen szubjektív, hogy mennyire súlyos. Az viszont tény, amit a doktorom mondott, hogy a lelki visszaélés gyermekkorban az agy számára sokkal nagyobb kárt okoz mint a fizikai. A fizikai bántalmazások viszont sokkal szembetűnőbbek, így hát megértem ha sokan elbagatalizálják a problémámat.


Sokan írták, hogy a jövőmre kellene koncentrálnom, és nem a múlton rágódnom. Itt két lehetőség van. Aki nekem ezt írta vagy hazudik önmagának ma is a saját traumája miatt (én is ezt tettem 26 éven keresztül), vagy kívülállóként kevés fogalma van arról, hogy milyen hatásai vannak apám tetteinek, így hát természetes hogy számára a feledés a logikus lépés.


Ha neked is hasonló problémád volt gyerekkorodban, elmondom neked, hogy az első lépés a gyógyulás felé a BEISMERÉS. És legfontosabb azt beismerni, hogy aki ilyet tett veled az BŰNÖS, és a HARAG amit érzel JOGOS. 26 éven keresztül elnyomtam magamban ezt, és istentudja mióta vagyok depressziós. A doktorom azt mondta, hogy negyedannyiért amit apám tett, itt Angliában már elvettek volna tőle és nem engedték volna, hogy a közelembe jöjjön.


A feledés nem segít hidd el, ha elnyomod magadban, idővel de rosszabb lesz. A megbocsátáshoz vezető út a beismerés és a harag feldolgozásával kezdődik.


Köszönöm az aggódó szavakat, "ami nem öl meg az erősít" és lám élek. Útban a gyógyulás felé.


Mégegyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2011. nov. 20. 12:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!