Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennétek külföldre vagy...

Mennétek külföldre vagy maradnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Lehetőségem lenne arra, hogy Londonba menjek dolgozni. Bátyám ott él 5 éve tudna mindenben segíteni. De viszont én itthon jogi egyetemre járok levelezőn. Oda bejárni nem kötelező csak félévente vizsgaidőszak van. Én úgy gondoltam, hogy ha kimennék Londonba ott munka mellett tanulnék és félévente hazajönnék vizsgázni. Tudom nehéz, de vajon megoldható ez? Az egyetemet nem most kezdtem, de egyéb okok miatt még az elején tartok igy még 5 év van belőle. Most vagyok 25 éves úgy gondolom most lenne főleg értelme, hogy menjek. Ti mit csinálnátok?
2011. nov. 22. 08:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
otthoni eletedbol
2011. nov. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
ismerős csaj, igaz jogi egyetem után kiment szittelni, majd menetelt a ranglétrán, most már jogi ügyekkel foglalkozik, egy heti (!!!) fizuból elugrott tavaly hawaiira nyaralni. Szerintem egy próbát megér és nem marad benned kérdőjel h mi lett volna ha.... Ha érzed h romlanak a jegyek, vagy nem bírod, hazajössz. Kint van a tesód, segít mindenben, nem kell hetekig parázni h éhen halsz stb. Plussz ha jól olvasom nem tart vissza párkapcsolat. Én mennék! Ez nem egy visszacsinálhatatlan dolog.
2011. nov. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
ma 10:09: Ehhez nagyon sok kiegeszito vizsgat kell csinalni. Amik kb annyi ideig tartanak,es kerulnek,hogy mar egyszerubb eleve ott vegezni. Foleg ha beleszamitjuk azt is,hogy eleve a magyar diplomat is honosittatni kell,ami nem kis penz..De ettol fuggetlenul teny,hogy ne maradjon benne a "mi lett volna ha" inkabb jojjon. De o meg nem az egyetem utan van,es 30evesen meg mar a csaladalapitas is cel. Nalam is volt emiatt eleg dilemma. Ugyhogy megertem a kerdezot teljes mertekben. En vagyok,aki hosszan sorolgatta a negativumokat,pozitivumokat. Kerdezo, hogy gondolod most?
2011. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én most úgy gondolom, hogy megpróbálom és kimegyek mivel lenne albérletem,ahogy írtad tesóm kint van tud segíteni és ha nem bírom igy a munkát meg a tanulást együtt akkor haza tudok jönni, mert a családom is segítene.

2011. nov. 22. 11:16
 25/31 anonim ***** válasza:
Én bizony nem mennék ki mosogatni meg más mocskát takarítani. Inkább itthon gyúrnék egy jó melóra, és minden évben nyaralni járnék.
2011. nov. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Szerintem vizsgaidőszakban nem fogsz tudni haza jönni, nincs olyan munkáltató, aki 1,5 hónap szabit ad.. Fizetésnélküli szabadságot ki tudnál venni (bár nem tudom, milyen a brit munkajog), de a munkáltató biztosan nem nézné jó szemmel, hogy lelépsz félévente 1 hónapra.


Szerintem menj ki, itthon passziváltass két félévet. Egy évet dolgozol kint, megtanulsz angolul, aztán utána eldöntöd, hogy még mindig szeretnéd-e folytatni az egyetemet. Ha igen, hazajössz és folytatod.

Ahogy a közmondás szól: Kecske is jól lakik, a káposzta is megmarad.

2011. nov. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Csak úgy megsúgom, hogy ismerősömet kirúgták, mert hazautazott 1 hétre, az apja temetésére... sorban állnak a mindenféle bevándorlók még a legmocskosabb melókért is, te ott nem ugrálhatsz, hogy félévente plusz szabit kérsz. Ha a bátyádat sem veti fel a zsé, akkor ne menj, mert a vége úgyis az lesz, hogy egy évben max 3 hónapot dolgozol, többi időben neki kell eltartania téged is. Persze ha milliomos a srác, akkor ez nem szempont, akkor menj, próbáld ki magad, milyen az élet külföldön.
2011. nov. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Bátyám és sógorom is kint van és ők is haza tudnak jönni. Nyáron három hetet voltak itthon és sógorom most karácsonykor megint hazajön két hétre. Nekem a vizsgaidőszak egy hónap igazából, mert január 28ig tart és december 20től kezdődik, de abban a 10 napban sincs végig úgye vizsga. De elég lenne két hét is. Úgy gondoltam, hogy nem veszek fel minden tárgyat csak annyit amennyit két hét alatt megtudok oldani. Az azt jelenti, hogy télen és nyáron jönnék haza egy-két hétre. Bátyámnak elég sok ismerőse van már kint, mert öt éve ott lakik és idáig ennyi időkre mindenki haza tudott jönni.

De köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.

2011. nov. 22. 12:48
 29/31 anonim ***** válasza:

ott nem akkor veszed ki a szabit mikor te akarod,

kapsz egyszerre két három hetet de előtte éjjel nappal dolgozol

2011. nov. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"ott nem akkor veszed ki a szabit mikor te akarod,

kapsz egyszerre két három hetet de előtte éjjel nappal dolgozol"


Te melyik bolygóról jöttél??


Mi ez az általánosítás, hogy "ott"? Angliában, általában ez a helyzet? Ezt a kapitális baromságot honnan vetted?


Tőlem pont a hétvégén kérdezték meg hogy mikor szeretnék szabira menni, mert akkor úgy intézik a beosztást, és hogy akár jövő év elejére is átvihetem.

Ez nem Kína, hogy itt befogod a pofád, és 15 órát dolgozol/nap szabadság nélkül!

Amit eddig én tapasztaltam, hogy a munkáltatók maximálisan betartják az előírásokat, nem úgy mint otthon, ahol azért nem járt szabadságpénz mert hogy mi felszolgálók amúgy is kapunk jattot! (Hogy a kettőnek mi köze egymáshoz azt ők sem tudják.)

De volt hogy a beígért éjszakai pótlékokat nem kapták meg a kollégák, vagy azt mondta a tulajdonos hogy azért nem fizeti a túlórát, mert annak a 3-4 órának bele kell férnie!

Na itt ilyen nincs, és tudjátok miért? Mert itt, és általában nyugaton feljelentik az ilyet, a megfelelő helyeken, és a gatyáját leperelik róla!

2011. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!