Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennétek külföldre vagy...

Mennétek külföldre vagy maradnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Lehetőségem lenne arra, hogy Londonba menjek dolgozni. Bátyám ott él 5 éve tudna mindenben segíteni. De viszont én itthon jogi egyetemre járok levelezőn. Oda bejárni nem kötelező csak félévente vizsgaidőszak van. Én úgy gondoltam, hogy ha kimennék Londonba ott munka mellett tanulnék és félévente hazajönnék vizsgázni. Tudom nehéz, de vajon megoldható ez? Az egyetemet nem most kezdtem, de egyéb okok miatt még az elején tartok igy még 5 év van belőle. Most vagyok 25 éves úgy gondolom most lenne főleg értelme, hogy menjek. Ti mit csinálnátok?
2011. nov. 22. 08:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Minél gyorsabban próbálnám letudni a sulit, akár nappalira átmenni, ha tudnak támogatni a szüleid és aztán mennék ki pár évre.
2011. nov. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
92%
Én is kint élek, konkrétan Londonban, velem normális a főnököm, és igaz hogy sok minden drágább, de nem is havi 120 ezerből kell kijönni.
2011. nov. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Én mennék, a sulit meg be fejezném így, ahogyan írtad.
2011. nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Antimod ***** válasza:
3%

Persze, rohanj külföldre. Legyél ott egy gyökértelen, lenézett kelet-európai.

Akik itthon maradnak, azok meg dögöljenek meg, mert egyre kevesebb a munkaerő.

2011. nov. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
75%

"Legyél ott egy gyökértelen, lenézett kelet-európai."


London lakosságának döntő többsége bevándorló.

2011. nov. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Antimod ***** válasza:
4%

"London lakosságának döntő többsége bevándorló."


Meg is nézheted, hol dolgoznak: Tesco, Sainsbury's, underground, buszvezetők... olyan helyen angol én nem láttam.

2011. nov. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
72%

És ezen kívül még szinte mindenhol a vendéglátástól, az építőiparon át a szolgáltatószektorig mindenhol dolgoznak bevándorlók.

De miért baj ez, nem értem?

2011. nov. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Nezd, en kijottem, egy olyan egyetemrol, ami meg talan er is valamit, bar kint mar nem varjak a magyarokat annyira nagy eloszeretettel,hogy kezd csokkenni az orvoshiany. Itt kezdtem el ugyanazt az egyetemet. Nem akarlak megbantani, de szerintem a joggal sokra nem mesz otthon se, tudom, mert a fel csaladom jogaszokbol all. Szerintem azt dontsd el, hogy vegleg kiakarsz jonni vagy sem. En sose ertettem mi ertelme van 1-2 evre kimenni, hacsak nem kapcsolatokkal, rogton a tutiba ulsz be. 1-2 ev alatt nem fogsz egy haznyira valot osszegyujteni, amit megsporolsz, az otthon is hamar elmegy. Bar igaz, jo, ha van. Annyi, hogy az angolod fejlodik, de az is csak akkor, ha erre energiat szansz. Sok olyan lusta magyart ismerek-bar ez szinte a csoda kategoria, erosen dolgoztak erte biztos- akiknek a nyelvtudasuk, nemhogy 1-2, de 5ev alatt se fejlodott szinte semmit. Ez is energia, es ha kezdo angolos vagy,nem fognak csak tapadni a dolgok,tanfolyamra kell jarni. Aztan kapsz valami sz.ar melot, de 1 ev utan mar ha belehuzol kaphatsz egy megjobbat es megjobbat es igy tovabb. Gyujthetsz a sulira is peldaul, en igy csinaltam, plusz csaladi tamogatas es most az orvosin vagyok, ettol szerintem mar csak olcsobb egyetemek vannak. De ha fel is veszel hitelt, nem fogsz eladosodni, mert az allam nem hagyja, illetve a diplomas fizetesedbol-mert itt joval tobbet keresnek ok- rohogve fizeted vissza.
2011. nov. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

9.51.-es vagyok, es nem mellesleg, szerintem nagyon mashogy fogsz nezni par ev utan Magyarorszagra is. En tovabbra is imadom a magyar irodalmat, olvasok magyar konyveket, nem torom a magyart, mint egyes itteniek. Ha gyerekem lesz tuti, hogy 2 anyanyelve lesz, az elso a magyar lesz. DE en mar nem tudnek soha otthon lakni onszantambol, ahhoz valami nagyon nagy dolognak kellene tortennie. Megszoktam, hogy itt az emberek, ha nem is angyalok, nem artanak nekem csak ugy hobbibol, nem taposnak agyon, mert jolesik. Ha kemenyen dolgozom, akkor igenis sikerekben lesz reszem. A buszok,metrok nem ugy neznek ki, mintha meg mindig szovjetunio lenne. Es meg hosszan sorolhatnam....Szerintem nem csak en erzem igy, persze sokak meg hazamennek a honvagy miatt. De en azt mondom, manapsag a honvagy az egy luxus dolog, termszetesen, ha 5ev utan is ugy erzed,az mar jelent valamit, neked inkabb otthon a helyed, de az elejen termszetes,hogy minden erzo ember igy erez. Kuzdeni kell...


Viszont,ha nem szeretnel kint letelepedni, akkor tenyleg nem nyersz vele annyit.


Pozitivumok:


-Fejlodik az angolod talan

-Gyujtesz egy kis penzt

-Megismersz egy uj vilagot,muvelodsz,onallosodsz. Uj lehetosegeket fedezel fel,lehet arra is rajossz,hogy nem jogasznak szulettel,lattam mar jo par ilyet.

-Ha otthon meg nem, ki tudja, lehet itt talal rad a szerelem.


Negativumok:


- Elso es legfontosabb az,hogy teljesen kizokkensz az itteni eletedbol, es ezt nem 2 nap lesz visszaallitani.

- Ha bejonnek a dolgok, azt fogod erezni az orszaggal kapcsolatban,amit en. Viszont lesz egy diplomad,amiert sok penzt kiadtal,es kint tenyleg az eg vilagon semmit sem er.

- Nem biztos, hogy hu de sokkal fejlodik a nyelvtudasod,foleg ha munka mellett nem nyelvet akarsz tanulni, hanem jogot. Sot valoszinuleg emiatt nem fog,ha csak nem vagy alapbol felsofokon,vagy kicsit folotte,akkor elismerem,hogy tapadnak az extra szavak az emberre. A gyarakban is kelet-europaiakkal,vagy 3.vilagbeliekkel leszel,akik alig tudnak angolul,ezert a munkahelyedtol a nyelvtanulast nem varhatod. En ott pl. kicsit megtanultam oroszul,mert csak ugy beszeltek a munkatarsaim...

- Lesz megtakaritasod, de nem annyi,ami otthon megalapozna a jovodet.

-Ha kijossz megneheziti a tanulast a jogon. Akarhogy is van, van konzultacio,es egy szep hosszu vizsgaidoszak.

2011. nov. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
70%

" Legyél ott egy gyökértelen, lenézett kelet-európai. "


Mert itt ugye egy megbecsült, megfizetett munkaerő vagy?

Ha netán igen, akkor sorry.

2011. nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!