Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan utasítsam vissza úgy,...

Hogyan utasítsam vissza úgy, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm összeköltözött a vőlegényével. Meghívtak a lakásavató ünnepségre, de mivel másik városban élek, így ott kellett aludnom náluk.


Mivel egy szobás a lakás, így az ő hálószobájukban egy vendégágyon aludtam. Nem is volt ezzel baj.

A gond ott kezdődött, hogy én nem dohányzom, míg ők nagyon sokat. A hálószobában is állandóan cigiszag volt, bármerre fordultam, éreztem. Ha hosszabb időn át vagyok kénytelen szívni a cigifüstöt, egy idő után elkezdek fulladni, ezt barátnőm is tudja, mégis, mintha nem tudná, továbbra is dohányoztak mindketten.


Alig vártam, hogy reggel legyen, örültem, hogy a konyhában friss levegő van. Mikor kivittek az állomásra, a kocsiban is mindketten dohányoztak, de egyiket a másik után. Kértem, hogy húzzák le az ablakot, de "Bejön a hideg."


Barátnőm már elkezdte tervezni, hogy jövő héten is ott alszok, és de jó lesz. Egyelőre kimentettem magam azzal, hogy valószínűleg dolgoznom kell, de nem lehet mindig ez a kifogás.


Elvégre én vagyok náluk, tehát én alkalmazkodjak hozzájuk, de még most is nehezen kapok levegőt...Hogy mondjam el neki, hogy ne bántsam meg?


2011. nov. 25. 12:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a csaj, NEM a te legjobb barátnőd!!
2011. nov. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

én tesómékkal vagyok így


majd megfulladok és ha kinyitom az ajtót akkor magyaráznak, hogy hideg van, de kb a válaszom, lesz.rom én meg fuldoklom



mond meg neki, hogy te nem bírod a füstöt és náluk iszonyat nagy füst van

2011. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Beszélj vele, hogy nagyon zavar a cigifüst, ha lehet, oldják meg hogy nem cigiznek bent a lakásban ha ott vagy. ( ha már ők hívnak téged) Vagy ha ezt neked ciki kérned, hívd el te a barátnődet hozzád.
2011. nov. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de az elsőnek igaza van. Tudja, hogy fulladozol, és mégis láncreakcióban szívja a jelenlétedben a cigit? Ez nem vall valami jó modorra.

Egyszerűen mond el neki, és ha megbántódik, az az ő baja. Te is megbántódhattál volna azon, hogy az érzékenységed ellenére mégis "mérgezett".


24/N

2011. nov. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 bánomisén ***** válasza:

Mondd meg neki nyugodtan, hogy fulladsz a cigifüsttől és ez neked nagyon kellemetlen.

Ez nem sértődés kérdése, egyszerűen nem akarsz megfulladni, nyugodtan mondd meg neki.

Ha a barátnőd, akkor változtat a füstölési szokásain, amíg ott vagy, ha nem változtat és inkább megfojt, akkor meg nem is a barátod.

2011. nov. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Simán mond meg neki, hogy nem birod a füstöt, rosszul vagy tőle. Ha nem tudják megoldani, hogy arra az időre melletted ne dohányozzanak, akkor inkább nem mész. Ha megsértődik, akkor tényleg nem ő a legjobb barátnőd.

Vagy hivd meg magadhoz őket, és előre közöld velük, hogy nálad viszont tilos a dohányzás.

2011. nov. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A barátnőd egy önző dög!!


Keresnék egy normálisabbat...

2011. nov. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Legközelebb gázálarccal menj a barátnődhöz, és ha rágyújt, tüntetően vedd fel. Ettől annyira le fog döbbenni, hogy kiesik a szájából a cigi.
2011. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Ne haragudj Legjobb Barátnő(?), de tudod nagyon érzékeny vagyok a cigifüstre, ami sajnos nem kitaláció, hanem fulladni kezdek tőle, csípi a szemem, és amikor nálatok vagyok, sajnos mindig rámtörnek ezek a tünetek. Én megértem, hogy ti szerettek dohányozni és nincs is jogom beleszólni. Nagyon kedvellek, tudod milyen jóban vagyunk, nem szeretném, ha ez emiatt rossz irányba fordulna, de mit szólnál, ha mindig valahol taláékoznánk, elmennénk valahova, így neked sem kéne lemondani a cigarettáról és én is jól érezném magam közérzetre. REmélem megértesz és azért köszönöm a meghívást, rendes tőled! :)"


(Inkább legyek magányos, minthogy ilyen legjobb barátnőm legyen. Sajnos nekem a családom ilyen - akikkel nem élek együtt-, ha náluk vagyok tudják, hogy nem szeretem a füstöt kimennek a folyosóra pöfékelni, de a bútorzat attól sajna még cigi szagú...)

2011. nov. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A gázálarcoson jót nevettem. :)


Ha nálam alszik a lány, akkor nem gyújt rá, mert tudja, hogy nálam TILOS! Egyszer régebben még sógornőmmel is volt emiatt egy vitám: felébresztett, hogy bejöhet-e tévézni, mondtam, hogy nyugodtan. Visszafeküdtem, és egyszer csak hallottam az öngyújtó kattanását és éreztem a füstöt. Szépen megkértem, hogy oltsa el, erre az volt a válasza, hogy drága. Mondtam, hogy jó, akkor legyen kedves menjen ki, és majd jöjjön vissza, ha elszívta. Azt hallgattam egy hétig, hogy mekkora ősbunkó vagyok, de nem érdekelt...Lehet, hogy most is ezt kellene "bevetnem".

2011. nov. 25. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!