Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan utasítsam vissza úgy,...

Hogyan utasítsam vissza úgy, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm összeköltözött a vőlegényével. Meghívtak a lakásavató ünnepségre, de mivel másik városban élek, így ott kellett aludnom náluk.


Mivel egy szobás a lakás, így az ő hálószobájukban egy vendégágyon aludtam. Nem is volt ezzel baj.

A gond ott kezdődött, hogy én nem dohányzom, míg ők nagyon sokat. A hálószobában is állandóan cigiszag volt, bármerre fordultam, éreztem. Ha hosszabb időn át vagyok kénytelen szívni a cigifüstöt, egy idő után elkezdek fulladni, ezt barátnőm is tudja, mégis, mintha nem tudná, továbbra is dohányoztak mindketten.


Alig vártam, hogy reggel legyen, örültem, hogy a konyhában friss levegő van. Mikor kivittek az állomásra, a kocsiban is mindketten dohányoztak, de egyiket a másik után. Kértem, hogy húzzák le az ablakot, de "Bejön a hideg."


Barátnőm már elkezdte tervezni, hogy jövő héten is ott alszok, és de jó lesz. Egyelőre kimentettem magam azzal, hogy valószínűleg dolgoznom kell, de nem lehet mindig ez a kifogás.


Elvégre én vagyok náluk, tehát én alkalmazkodjak hozzájuk, de még most is nehezen kapok levegőt...Hogy mondjam el neki, hogy ne bántsam meg?


2011. nov. 25. 12:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Engem már az is taszítana, hogy egy szobában aludjak velük. Ez inkább kolesz, nem lakás, és igen nyugodtan szépen meg kell mondani neki, hogy no smoking és kész. Ha megsértődik, akkor keressen olyat, akinek mindegy, hogy átlát-e füstön.
2011. nov. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
hát nem tudom...én dohányzom, de ha így viselkednék nemdohányzókkal, lesülne a képemről a bőr.
2011. nov. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

"Ha Rómában vagy, élj úgy, ahogy a rómaiak."


Szerintem meg az bunkóság, ha valaki leszólja a házigazdát a szokásai miatt. Nehogymá' én alkalmazkodjak a vendéghez...


(soha nem dohányoztam)

2011. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Nem szóltam neki, hogy fulladok, holott tudja, hogy nem bírom a füstöt, és látható-hallható volt, hogy rosszul vagyok tőle...


Lehet, hogy én vagyok a tudatlan, de ha nekem vannak vendégeim, akkor mindannyian alkalmazkodunk egymáshoz, nem csak ők énhozzám...

2011. nov. 25. 15:34
 15/18 anonim ***** válasza:
Az nem sértés, hogy nem szereted a cigifüstöt. Ők a figyelmetlenek, ha nem gondolnak erre.
2011. nov. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 bánomisén ***** válasza:

15:30

De a kérdező nem tud úgy élni, mint a rómaiak, mert megfullad. Ezért kérdezte, hogy hogyan hárítsa el az újabb meghívásokat "Rómába".

2011. nov. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kerek perec mond meg mi a bajod,ha most háritasz mit mondasz legközelebb ha meghiv?


A mi társaságunból mindenki cigizik.Szilveszterkor 8cigiző plusz egy nemdohányzó(párom) a csapat.Őt külőnösképp nem zavarja ugyértem nem fullad,mégis nyitogatjuk folyton az ajtót,miatta,kérdezgetjük hogy nyissunk-e ablakot.Bár ő nem várja el,tekintettel vagyunkk rá.

2011. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is dohányzom, viszont meg tudom érteni a te helyzeted is. Én az ilyesmit úgy oldom meg, hogyha tudom, hogy olyan vendég jön aki nem bírja a füstöt akkor nem gyújtok rá a közelében, illetve, ha nem ismerem az illetőt akkor megkérdezem tőle, hogy zavarja-e, ha nem akkor rágyújtok, ha igen akkor átmegyek egy másik helyiségbe, vagy kimegyek az udvarra.

19L

2011. nov. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!