Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm nem hajlandó megtanul...

Barátnőm nem hajlandó megtanulni szlovákul, pedig muszáj lenne neki, mert egy csomószor került ciki helyzetbe. Hogy vegyem rá. Hogy megtanulja a szlovák nyelvet? Mert itt szlovák tudás nélkül nem fog boldogulni.

Figyelt kérdés

Legutóbb az üzletben mondott neki vmit az eladónő,ő meg egy percig csak nézett rá,mert nem értette,mit mondott neki,a sort meg fenntartotta.

A lakótársak ha kérdeznek tőle valamit,akkor se válaszol,mert nem tud.Szeretnék neki segíteni a szlovák tanulásában,de ő azt mondja,nem mindenki tud megtanulni folyékonyan szlovákul.Nem is tesz érte semmit,hogy megtanulja a nyelvet.Pedig lassan itt lesznek a vizsgák,és akkor ott sem fog boldogulni,mert ha nem tud szlovákul,akkor nem fog átmenni.


2011. nov. 26. 19:04
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

szlovákiában élünk,szlovák suliba járunk,itt ha valaki nem beszél jól a szlovák nyelvet,akkor sok esélye nincs a jövőben,a munkában

barátnőm nem is érti,mit veszünk az órán,az angolt se tanulja

2011. nov. 26. 21:51
 12/23 anonim ***** válasza:
87%
ha valaki utál egy nyelvet, akkor a büdös életben nem fogja tudni megtanulni, nyelvet csak szeretetből lehet. gyertek Magyarországra, a nacionalista szlovák politikusok meg szarjanak egy egész seregnyi sünt.
2011. nov. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
hogy kerult az a lany egyaltalan szlovakiaba?
2011. nov. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 wiWell ***** válasza:
94%

HOl laktok? Egyáltalán nem ragad rá semmi az iskolában vagy ahol tényleg használják a szlovákot? Én sem úgy tanultam szlovákul, hogy nyelvkonyveket lapozgattam - 10 éves koromban volt egy szlovák barátnom akivel máshogy nem tudtam kommunikálni, ez adott egy alapot. Most pedig egy jó kis szlovák egyetemre járok, jól fizetett munkám van Pozsonyban, ahol megbecsulnek.


(Imádom ezeket a beszólásokat, hogy a szlovákok milyen utálatosak blabla, Ti Magyarországon csak azt látjátok amit a TV-ben megy, és az szajkozzátok amit a politikusaitok a szátokba rágnak. Nekem semmi bajom nincs vele, hogy itt élek, mert szeretem ezt az országot. Semmi bajom nincs a nyelvvel sem, mert az csehtol az oroszig minden szláv nyelvbol kapisgálok valamit. Soha semmilyen hátrányom nem származott abból, hogy magyar vagyok, sem az egyetemen, sem máshol. Pont)

2011. nov. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Utolsó! Örülök, hogy így vagy vele... És oké, amit a tv-ből látunk, az sarkítva van, és nem általános, de VAN.


Jó volt ilyet hallani valakitől :)

2011. nov. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meg nem nehezebb mint barmelyik mas nyelv. En is akkor tanultam meg jol mikor mar az egyetemen voltam. Es nekem se adodott gondom szlovakokkal, ellenben magyarokkal eleg sok, kirekesztettek,mert en meg akartam elni es tudni szlovakul is. Csak sok magyar ugy gondolja,hogyha mar o hulye ahhoz,hogy szlovakul tanuljon,buszkesegbol vagy mert kepessegei nem engedik,akkor mar mar is csak szivjon. Baratnoddel meg nem tudsz mit kezdeni, ha magatol nem jon ra,hogy mi az o erdeke,akkor az eleg szomoru.
2011. nov. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Lehet nem tud megtanulni.


Szerbiában élek és nem tudok szerbül.Befejeztem a sulit, a középsuliban 15tantárgyamból 7volt teljesen szerb.Rengeteget magoltam,betanultam az anyagot elmondtam ezért kaptam a jegyet.Nálunk az osztályban ennyi kedvezmény volt,aki magyar elég hogyha megtanulja az anyagot.


Most sem beszélek szinte semmit,ellenben mindent megértek.Szoval értem mit mondanak de nagyon nehéz válaszolni,eladni nem adnak el,de nagyon nehéz hogy nem tudok komunikálni a nyelven.Eleinte nem akartam megtanulni mert egyszerüen gyűlöltem a szerbet,mostmár mindenáron szeretnék megtanulni,de még mindig ott tartok hogy nem tudok beszélni,akarok de nem jutnak eszembe a szavak.

2011. nov. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
13 éve tanulta a szlovákot,és szinte semmit se tud,pedig a szlovákra bármikor szüksége lehet,mert sokszor az anyjának kell még mindig helyette hivatalos ügyekben intézkednie,mert nem tud szlovákul
2011. nov. 27. 11:20
 19/23 A kérdező kommentje:
én is szeretem ezt az országot,nem vágyom máshová,jó egyetemre járok,vannak magyar és szlovák barátaim,sose volt problémám a szlovákokkal,a szlovákoknak sem velem,van sok jófej köztük,a barátnőmnek felajánlottam,hogy megtanítom szlovákul,de ő nem hajlandó rá,nem tudom,miért,lehet neki jól esik az,hogy kinevetik az üzletben,suliban,mert nem szól vissza semmit,ha kérdezik
2011. nov. 27. 11:23
 20/23 wiWell ***** válasza:
Talán szégyenli elotted, hogy nem tud visszaszólni. Lehethogy majd ráragad valami, ha meg nem, akkor sajnos fel fog sulni a vizsgákon, hacsak nem a Selyére jártok Komáromba. Majd meglátja a kovetkezményeket, de akkor már késo lesz. Azon túl, hogy felajánlottad neki a segítséged, nem nagyon tudsz mit tenni, esetleg nézzetek szlovák filmeket, hallgasson zenét, sokat segít. A vizsgaidoszak viszont már januárban kezdodik sok helyen, szóval már nincs túl sok ideje. Azt ajánlom, ne eroltesd rá ezt dolgot, mert rámehet a kapcsolatotok, ha nagyon eroszakos vagy. Segíts, ha kéri, légy ott, ha szuksége van rád, nehéz neki is.
2011. nov. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!