Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm nem hajlandó megtanul...

Barátnőm nem hajlandó megtanulni szlovákul, pedig muszáj lenne neki, mert egy csomószor került ciki helyzetbe. Hogy vegyem rá. Hogy megtanulja a szlovák nyelvet? Mert itt szlovák tudás nélkül nem fog boldogulni.

Figyelt kérdés

Legutóbb az üzletben mondott neki vmit az eladónő,ő meg egy percig csak nézett rá,mert nem értette,mit mondott neki,a sort meg fenntartotta.

A lakótársak ha kérdeznek tőle valamit,akkor se válaszol,mert nem tud.Szeretnék neki segíteni a szlovák tanulásában,de ő azt mondja,nem mindenki tud megtanulni folyékonyan szlovákul.Nem is tesz érte semmit,hogy megtanulja a nyelvet.Pedig lassan itt lesznek a vizsgák,és akkor ott sem fog boldogulni,mert ha nem tud szlovákul,akkor nem fog átmenni.


2011. nov. 26. 19:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Megértem a lányt, nem mindenki tud megtanulni szlovákul. Nekem a felmenőim szlovákok,a dédapám még ott lakott, de elköltöztek az ország (akkor Magyarország volt az a terület is) belsejébe, így én már magyar állampolgárnak születtem, és egy szót sem hallottam sosem szlovákul. Próbáltam megtanulni felnőtt fejjel, és nem megy. Régen kicsit gáz is volt, mert kiutaztam Csehszlovákiába, a határőr a nevem alapján szlovákul beszélt velem, én meg csak néztem. Magyar vagyok, és kész.
2011. dec. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Itt most nem arról van szó,hogy nehéz-e vagy nem a szlovák nyelv.Ott él, tanul.Ha nem tud szlovákul, akkor életképtelen lesz egy idő után.Alapvető érdeke, hogy a környezetében élők nyelvét tudja, hiszen másképpen hogyan tudna tanulni,dolgozni.Magyarországon sem boldogulnék, ha csak hottentottául tudnék, hiába hangoztatnám, hogy az vagyok, nehéz a magyar nyelv.
2012. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Jaj, ne kamuzz már, ember! Minek ez a süketelés?!


Ha Szlovákiában született, és ott jár iskolába, akkor tudnia kell szlovákul, éppen úgy, mintha Magyarországon született volna. Bármiylen buta ember is legyen, bármennyire is ne akarjon megtanulni szlovákul, mivel a környezet nyelve az, tudnia fogja.


Ha felnőttként került oda, vagy kiskamaszként, akkor is ráragad annyi, amivel elboldul a mindennapokban. Ha pedig felnőttként, akkor kell tanulnia szlovákul.


Baromság, amit kérdezel, vagy pusztán nacionalista hangulatkeltés. Ha szlovák tannyelvű iskolába jár, akkor tudnia kell szlovákul, különben fel sem vették volna.


Mással játssz, jó, ne velünk!

2012. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!