Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az, hogy reálisan gondolkozom...

Az, hogy reálisan gondolkozom az egyből azt jelenti, hogy megesz az irigység?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Egy éve van egy barátom, akivel vannak ugyan kisebb-nagyobb vitáink, de összességében jól megvagyunk, szeretjük egymást. Munkám nincs, fél éve végeztem, nem tudtam elhelyezkedni, holott minden lehetőséget megragadok. Páromnak van munkája, de minimálbért fizetnek.


Volt osztálytársaim, évfolyamtársaim mind szültek már, barátom bátyjának is van két kisgyereke.

Amikor tőlem kérdezik, hogy miért nincs gyerekünk még, akkor megmondom az igazi okot: egyrészt, mert nem elég érett a kapcsolatunk egy gyerekhez, másrészt mire szüljek? Párom minimálbérével kitörölhetnénk a fenekünket, Édesanyám nyilván nem akar közel a 60-hoz egy gyereket a nyakába, barátom szüleinél meg ott van még két kisgyerek, barátom öccsei.

Ilyenkor megkapom azt, hogy én biztos féltékeny vagyok és irigykedek rájuk, mert nekik van gyerekük, nekem meg "semmim" sincs.


Engem nagyon bánt ez, mert úgy gondolom, hogy egy gyerek nem kis felelősség. Nagyon komoly kapcsolat kell hozzá, hiszen ha esetleg később mégsem "egyezünk", akkor nem csak mi sérülünk, hanem a kicsi is, és talán nem egy gyerek után kellene rájönni arra, hogy mi mégsem illünk össze. Nap, mint nap látom-hallom őket, amint az ágyon egy lavórban fürdetik a kicsit, vagy arról panaszkodnak, hogy miből tudnak vajon pelenkát venni, és hasonlók.


Tényleg erre kellene szülnöm? A semmire? Természetesen szeretnék majd gyereket, de nem most. Szeretnék előtte dolgozni, azért, hogy ne szenvedjen semmiben sem hiányt, nem kelljen senkinek se kuncsorogni, hogy adjon kölcsön, mert nincs pénzünk. Mellesleg egy gyerekkel nem egyszerű munkát találni (mondjuk nélküle sem sétagalopp), de ha x évet lehúztam egy munkahelyen, és meg vannak velem elégedve, akkor van esélyem, hogy visszavesznek, vagy esetleg beajánlanak máshova.


Miért érthetetlen ez? Miért kell azt hozzám vágni, hogy irigy vagyok?


2011. nov. 28. 00:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Isten ments, hogy 22 évesen szüljek...még akkor sem ha minden körülmény megvan hozzá.
2011. nov. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Ez megint egy olyan kérdés, ahol azt várja a kérdező, hogy fényezzük, hogy mennyire jól gondolkodik, és milyen hülyék az ismerősei... Nem hiszem, hogy naponta a fejedhezvágnák ezt a hölyeséget, nyilvánvaló, hogy egyáltalán nem kell még szülj, én nem hiszem, hogy valaki normálisnak tartaná, ha most terveznétek kisbabát. Szóval, legyen meg az örömöd ma estére, NEKED VAN IGAZAD!
2011. nov. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Ezt nem tudom elképzelni:

- Zsuzsikám, nektek mikor lesz babátok?

- Hát, a kapcsolatunk nem elég érett és nincs meg az anyagi háttér.

- Aha, értem, szóval irigykedsz a többiekre?


Így megy? Nem értem, hogy értelmes felnőtt emberek hogy vonhatnak le ilyen következtetést.

2011. nov. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Mert nem is mondják. A kérdező ki akarta írni magából, hogy mennyire felelősségteljes és milyen jól gondolkozik és azt várja, hogy mindenki ájuljon el tőle. Biztos nem mondják ezt az emberek.
2011. nov. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Én is reálisan gondolkodok,állítólag-mások szerint-túl reálisan.De szerintem meg éppen, hogy ők az irigyek és mivel részben elcseszték az életüket, hogy fiatalon anyagi háttér nélkül szültek gyereket,rajtad töltik ki a szerencsétlenségüket.
2011. nov. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
én 25 évesen vagyok 2 gyerekkel és azt hajtják szüljek még egyet,mert akkor ingyenes az étkezés és 90essel tudunk utazni.van aki még 28 évesen sem érzi elég érettnek magát a gyerekvállaláshoz.megvan az előnye és a hátránya is.én például fiatal nagymama leszek,és mivel a kisebbik most kezdte az ovit,nemsokára mehetek dolgozni.mert hiába hogy te előtte dolgozol és munkából mész gyedre/gyesre,2-3 év múlva olyan feltételekkel várnak vissza (ha visszavennének egyáltalán),amit kisgyermekes anyukaként nem tudsz vállalni,hacsak nem szülőkkel laktok.
2011. nov. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6%
de a60hoz közeli anyukád szeretné megérni,hogy lássa az unokáját.
2011. nov. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%

Már a kérdés is rossz.


A reális, racionális gondolkodás szellemi síkon történik, az irigység pedig egyszerű, zsigeri érzelem.


Egyrészt SENKINEK sem vagy köteles beszámolni arról, hogy hogyan élsz, mikor szülsz vagy nem, miért szülsz vagy nem, kivel élsz stb., másrészt lehetsz nyugodtan irigy, attól a realitásodat nem kell elvesztened.


Forgasd az irigységedet valami hasznos cselekedetbe. Pl. ha irigyled, hogy a szomszéd csajnak van gyereke, és ez az irigység tényleg a te irigységed, nem pedig a.nyádé, aki áttolja rád, mert unokát akar stb., akkor menj el önkéntesnek egy időre egy árvaotthonba. Elég, ha csak kisegítőnek és csak kis időre. A saját bőrödön fogod megtapasztalni, hogy tényleg irigyled a szomszéd csajt, vagy jéééé! nem is vagy anyatípus! tehát az irigység nem a tied. Máris könnyebb a SAJÁT akaratod szerint kormányozni tovább az életed.

2011. nov. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

8.34: Rosszul látod. Ez így téves.


A 60 körüli anyukának MÁR vannak unokái. A 60 körüli anyuka inkább azt irigyli, de piszkosul! - és ezt az irigységet tulajdonítja a saját lányának abban a témában, amit rá akar tukmálni -, hogy a lánya 22 éves, fiatal, ránctalan, független, karcsú stb., nem kell kínlódni egyetlen kölökkel sem, HA nem akar. Kimehet külföldre - anyuka nem tehette meg -, élheti az életét úgy, ahogyan csak akarja.


Ezért akarka mindenáron beletaposni a lányát abba a sor(s)ba, amit annak idején neki nem volt mersze, sem ereje elutasítani. irigységből és rosszindulatból: ha neki rossz volt, a lányának se legyen jobb. Csakhogy ezek a valódi érzelmek mindig el vannak fedve megkérdőjelezhetetlen(nek vélt) társadalmi panelokkal, amelyek mögé bármelyik rossz anya nyugodtan odabújhat.


Kérdező: ha nem akarsz szülni, ne tedd. Ha soha nem akarsz, akkor soha ne tedd. A te életed, a te felelősséged. Úgy élsz, ahogyan akarsz, és ebbe egy felnőtt ember esetében SENKI nem szólhat bele! Az anyukádnak köszönd meg, hogy így-úgy felnevelt, ha van mit megköszönni, és jónapot. Egy jó anya tudomásul veszi, hogy a gyereke felnőtt, és többé nem kezelheti úgy őt, mint egy kisbabát. Azért van a saját akaratod, hogy azt használd, ne függj másoktól!


Minden jót!

2011. nov. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Csak két apróság:

1. Nem tudom, milyen iskolába jártál, én egy vidéki gimibe. 27 múltam, és a 23 lány osztálytársam közül 2-ről tudom biztosan, hogy van gyereke, 12-ről (hirtelen ennyit számoltam össze), hogy biztosan nincs, a többiek közül olyan 3-4-nek lehet még talán. A te korodban tuti csak egynek volt. Relax.

2. 60 éves anyuka a 22 éves lányt akár hogy számolom, 38 évesen szülte. Nem hinném, hogy irigykedne vagy reklamálhatna. Egyéb kérdés?

2011. nov. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!