Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem elhallgat előlem...

A férjem elhallgat előlem valamit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Neki ez a második házassága. Az első nagyon csúnyán ért véget, a közös lakásvásárlás közepén. Akkor felvettek az ő nevére egy lakáshitelt. Nekem a kapcsolatunk elején azt mondta, hogy visszafizette azt a hitelt. A ház megvan most is, az ő nevén van, nem lakunk benne amúgy, ki van adva. Azóta sem beszél erről. Már tudom, vagyis nagyon is sejtem, hogy ez a hitel most is fut, havonta törleszti. 60ezer forint. Én a fizetésével sosem számoltatom el, nincs rá szükségem, nem élünk rosszul tulajdonképpen. A gyerek és háztartás kiadásait én előteremtem, ő a saját kiadásaira /hobbi cigi stb/ költi a fizetését. ezzel nekem nincs is bajom. Viszont nem tudom, hogy rákérdezzek-e, mert hát azért egy x évre szóló lakáshitel nem mindegy. mi lesz ha egyszer nem lesz munkája, akkor az is az én nyakamba szakad? az azért már sok lesz nekem is! Szerintetek azért nem mondja el, mert az előző házasságának a "sara"? vagy mert én jól keresek, és nem akarja, hogy azt érezzem, neki meg csak adóssága van??? Ti rákérdeznétek??
2009. máj. 13. 10:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy házasságban az ilyen anyagi dolgokat illik tisztáznia.
2009. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ki van adva a lakás, akkor a bérleti díjból csak bejön annyi pénz, ami legalább a törlesztőrészlet egy részét fedezi, nem?

Ettől függetlenül persze, nem árt beszélgetnetek a pénzügyeitekről.

2009. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, hogy gyakorlatilag a te fizetésedből éltek hárman (mert az övét saját magára költi), és elhallgatta a hitelt? Én bizony számonkérném rajta, ez azért nem egészen helyes.
2009. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy rákérdeznék. Szerintem is ezt egy házasságban meg kell tudni beszélni. Van jogod tudni, hogy van-e hitele ha még az előző házasságához is kapcsolódik ez a hitel. Nagyon nem mindegy, hogy valakinek 0 hitele van, vagy 5 millió Ft, mert akkor azt meg is lehetne takarítani ezzel az erővel.
2009. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy ez itt egy házasság. Ő már nem széptevő, hogy fényezze magát, hanem egyik fél egy szerződésben. Nem illik elhallgatni fontos dolgokat, nem korrekt.
2009. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon nem értelek. Azt írod, hogy a gyerek és háztartás kiadásait Te fedezed, ő meg magára költi a fizetését. Hát én már rég elbeszélgettem volna vele, hogy ez így nagyon nem oké. És mi van ha Te el akarsz menni fodrászhoz mondjuk? vagy akarsz venni egy ruhát? Akkor nem tudsz, mert a fizetésed eelment arra amit tulajdonképpen együtt kellene fizetnetek?

Ülj le, beszélj vele. Nem csak együtt jártok, hogy ilyen mélységekbe ne menj bele, hanem házasok vagytok, családotok van, jogod van tudni mindenről, ami vele kapcsolatos. És én még azt is tisztáznám vele, hogy innentől felejtse el, hogy a saját fizetését kizárólag magára költi.

2009. máj. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok túlzottan felháborogottnak tűnni, de ez szerinted házasság?

Nálam az nem ilyen!!!

JÉZUSOM!!! Nem keresel rosszul, ergo: jó állásod van, ergo: nem vagy képzetlen, ergo: nem vagy buta!!!

Akkor, hogy tűrheted ezt???

Még, ha van is elég pénzed!!! Ez nem így működik!!!

Akkor te ne is moss meg főzz rá! Mert ő ezek szerint még egy kiló kenyeret sem vesz...

Nem értelek! Hogy lehet így élni?

Nem azt mondom, hogy egy kasszán kell legyetek! Mert nem. Mondjuk nálunk egy kasszán vagyunk, ez így helyes a számunkra. De, akkor is! Osszátok el a költségeket! És ne úgy, hogy te mindenre költesz, ő meg csak magára!!!

Ha közös a gyerek, akkor nem mondom, szép kis apa! Jól kifogtad!

Ő meg téged, hogy ennyire hagyod magad!

2009. máj. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Milyen férfi az akit nem zavar, hogy egy nő tartja el? Hogy tudsz egy ilyennel együtt élni?
2009. máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy rakerdeznek. Azert ez nagyon durva.

Abba gondolj csak bele, hogy te tulajdonkeppen most eltartod ot, hiszen te fizetsz mindent, az o penze elmegy a hitel torlesztesere, cigire, hobbijara plusz meg van bevelete az alberletbol is!

A ferjed kihasznal teged, es hulyenek nez mar ne is haragudjal, es rohog a markaba!

O torlesztgeti maganak az alberlet arabol a lakasat mikozben te eltartod ot! Es a vegen az ove lesz a lakas, neked gondolom nem fogja a felet odaadni.

Te is erzed hogy ez igy egyaltalan nem far!

Ne engedd tovabbra hogy hulyenek nezzen, ne tartsd el ot tovabbra!

Ne viccelj mar, ha elveszti a ferjed a munkahelyet, hogyan fizetned te az o lakasanak a torleszteset, hiszen az az o neven van??????

2009. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj tisztázni a helyzetet, mert, ha valóban törleszti még a lakás részleteit, akkor:


- a házasságotok idején visszafizetett kölcsön fejében tulajdonrész jár neked (főleg, ha hosszú évek vannak még hátra), hiszen együtt, egy háztartásban éltek, és ilyenkor a kiadások (és a bevételek) feleződnek (feleződniük kellene),


- amennyibn a férjeddel történne valami (ne legyen így, de gondolni kell erre is), örökölnéd az adósságát. Az a minimum, hogy legalább tudd, mekkora is az!


Nincs értelme a homokba dugni a fejüket, mert annál nagyobb meglepetés érhet.

2009. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!