Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így az exem...

Miért viselkedik így az exem új felesége?

Figyelt kérdés
Pár éve váltunk el, van egy közös fiúnk, aki 8 éves. A volt férjem újra nősült, született közös gyerekük, aminek én és a fiam nem igen örültünk. Fiam nem is akar ott aludni, mindig siet haza és a barátjával játszik,akit a testvérének tekint. Az exem új párja meg rá se hederít a fiamra. Amikor megy oda a fiam nincs is otthon, olyan mintha direkt lelépne. Arra nem méltatja a fiamat, hogy hazahozza,mivel a volt férjem nem vezet,csak Ő. Most Ő haragszik? Félti a gyerekét az én gyerekemtől?
2009. máj. 13. 15:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Sztem az ex itt az oldalon már feltett egy kérdést ezzel kapcsoaltban, csak a másik oldalról. Ő azt nehezményezte h a "nagytestvér" nem tekinti testvérének a kicsit, hanem inkább a barátját. Illetve h az anyuka(tehát te) ellene meg a gyereke ellen neveled a fiad meg közösségi oldalakon kiírkáljátok h a fiú a barátját tekinti igazi testvérének, stb.

Egyébként olvasd el az említett kérdést, mert sztem a megkaphatsz belőle néhány választ a tiedre.

Bocs, ha nem te vagy az.:)

2009. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, majd megnézem a kérdéseket,az nem lenne semmi, ha Ő is kérdezősködne! Azt nem hinném,hogy ártana,mert ott sincs! Gyerektartásról még nem esett szó, de eddig nem is volt reklamáció. Majd kiderül,ha előhozom a témát!!!!
2009. máj. 13. 15:55
 3/25 anonim ***** válasza:
14%
SZIA
2009. máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
14%
ÉN
2009. máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

akkor még egyszer.

szóval én már felnőtt nő vagyok és hasonló helyzetben nőttem fel, mint a te kisfiad. apám újranősült és lett egy féltestvérem 10 éves koromban. eleve nem akartam, hogy apu elmenjen és hogy a másik nőt válassza, főleg nem kellett kistestvér nekem attól a nőtől. sosem fogadtam el a gyereket, aki persze nem tehet arról, hogy világrajött, az én 10 éves kis fejemben viszont ő volt a bűnös mindenért, hiszen ha ő nem lenne, akkor apu velünk lenne. odáig azért nem fajult el a dolog, hogy bántsam is a kisgyereket, de nem tudtam megszeretni, és talán azt hiszem, nem is akartam. ma már ő is felnőtt, 22 éves, és nem igazán keressük egymást, meg vagyunk egymás nélkül, nem hiányzunk egymásnak. nekem van édes testvérem (és neki is lett),de az az érzés amit érzek iránta (jobban mondva éppenhogy nem érzek), össze sem hasonlitható azzal, amit az édestestvérem iránt érzek.

ezt csak azért irtam le, hogy tudjad, talán ilyen dolgok játszódnak le a te kisfiad fejében is.

2009. máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Erre a kérdésre gondoltam. Persze lehet h nem ő az:)

2009. máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%

azt írod: "a volt férjem újra nősült, született közös gyerekük, aminek én és a fiam nem igen örültünk."


Ez mégis mi? Már ne haragudj, de mi közöd van a volt férjed új életéhez? Elváltatok, te is éled az életed, ő is! Vagy irigykedsz,hogy neki felesége van, te meg nem találtál még magadnak senkit? Arra nem is gondoltál, hogy a feleség és a gyerek is érzi az ellenségeskedést? Hát én megértem, hogy inkább lelép a rosszindulat elől. Szállj egy kicsit magadba. Semmi közöd ahhoz a családhoz! Csodálom, hogy a volt férjed még nem térített észhez.

2009. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

azon nem gondolkodtál el hogy a fiad látja hogy te nem örülsz a férjed új kapcsolatának és a babának sem, és ö is úgy áll a dologhoz hogy ö sem fogja szeretni az új feleséget?


szerintem meg pont ez a helyezet, ha te esetleg másképp állnál a dolgokhoz és nem törödnél a férjen új életével, lehet hogy az új feleség ki tudna teremteni egy mostoha- gyerek kapcsolatot.

2009. máj. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

De hat eppen hogy te vagy az, aki nem orul annak, hogy a ferjednek uj felesege van, es babajuk is szuletett. Akkor miert az uj feleseg a hibas???? Miert, mit kellene tennie a kisfiaddal? Az uj felesegnek babusgatni kellene a te kisfiadat, jatszoterre vinni esetleg futballozni vele, vagy mit szeretnel hogy csinaljon vele? Nem ertem, bocsi.

Szerintem neked iszonyuan faj, hogy a ferjed elhagyott benneteket, es azert vagy merges, mert te vele kepzelted el az eletedet, de sajos nem igy alakult.

Ilyenkor persze a masik no szokott a hibas lenni. De talan a volt ferjed a hibas, nem? O miert nem viselkedik ugy a fiatokkal, hogy a fiad ott akarjon naluk is aludni, es szeressen apahoz menni? Ha a volt ferjed mindig nagyon jo programokat szervezne neki, es nagyon imadna a fiat, akkor szerintem a fiad szivesen menne hozzajuk.

Elvegre nem gond, ha az uj feleseg elmegy olyankor otthonrol, hiszen a kisfiad nem az uj feleseghez megy, hanem apahoz. Apanak kellene aktivabbnak lennie, es igenis egyforman szeretni mindket csemetejet.

Mondd a fiadnak meg, hogy mondja meg az apukajanak, hogy szervezzen jo programokat neki, es akkor szivesen fog hozza menni!

2009. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked, mint a kisfiú anyjának, lenne kötelességed, hogy bátorítsd, hogy igenis az a kisbaba a testvére, látogassa meg, meglátja majd, hogy milyen aranyos...

A gyermeked ellenérzései a kicsivel kapcsolatban lehet, hogy jogosak, de neked már semmi közöd hozzá. De ha te kimutatod a nemtetszésed, azzal a testvér ellen hangolod a fiad.

Az egész írásodból, pedig csak pár sor, süt a tény, hogy mennyire utálod azt a nőt, meg a gyerekét. Szíved joga. De szerintem kötelességed lenne a legmesszemenőbbekig titkolni az érzéseidet, és elősegíteni a jó kapcsolatot az exférjed új családja és a gyereketek között.

2009. máj. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!