Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt adnátok haza...

Mennyi pénzt adnátok haza ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Több hónap keresés után végre találtam munkát, 130ezer forintot fogok kapni havonta januártól.


Még itthon élek a anyukámmal, mamámmal, és két húgommal, és egyelőre nem is tervezek költözést. Szóval a pénz elférne a családban bőven, igazából ha az egészet odaadnám, is lenne mire költeni.


De szeretnék félretenni is, mert nem akarok több olyan esetet, hogy egy forintom sincsen, hiszen akármi jöhet. Meg nekem is van azért egy kevés kiadásom, a saját dolgaimat én veszem meg, ha van pénzem, ez kb. 5-10ezer forint egy hónapban.


Ezek ismeretében ti mennyit adnátok haza? (Esetleg arra is gondoltam, hogy nem konkrétan pénzt adnék, hanem valamelyik számlákat fizetném, vagy bevásárolnék, nem tudom, ez mennyire jó.)


2011. nov. 30. 11:04
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem gondoltam volna, hogy ilyen sokan írtok.


130ezer mindennel együtt, amit kézhez kapok. Én is úgy gondolom, hogy a 40-50 ezer körüli összeg reális lenne (így tudnék félretenni is, de a családnak is sokkal könnyebb lenne).


Egyelőre úgy beszéltük, hogy bevállalok 2 számlát (ami kb. 30ezer), meg meglátjuk, hogy mennyi pénz kell még majd, mivel ugye ez havonta változó. Mondtam itthon, hogy szeretnék féretenni, és meg is értik, de ha nem lesz itthon pénz, nyilván adok többet. Sajnos nem vagyunk most a toppon anyagilag.

2011. nov. 30. 16:34
 22/25 anonim ***** válasza:
27%

Én nem adnék, a gyerekemtől meg nem fogadnám el.

130 ezerrel már elboldogulnék én is egy albérletben és akkor senkivel sem kellene osztozkodnom.

2011. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Talán elboldogulnék én is, de nem akarok még költözni (egyedül nem látom értelmét, majd esetleg párommal).


Sajnos szüleim nem tehetik meg, hogy ne fogadják el a pénzt, bár biztos vagyok benne, ha nem lenne rá szükség, akkor nem kellene adnom. De valahogy nekem így tűnik helyesnek, ha adok.

2011. nov. 30. 18:01
 24/25 anonim ***** válasza:
Nagyon jól gondolod! Nagyon rendes vagy!
2011. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

én a gyerekemtől a rezsi rá eső részét meg a kaja rá eső részét kérném el. Fűteni akkor is kell, ha egy fővel kevesebb van. Lakbért nem kérnék.

Ha az életben saját lakást, családot akarsz, anyudnak meg kell értenie, hogy félre is kell tenned. Más részről meg soha nem leszel ilyen jó helyzetben, mert most tudsz magadra költeni, ha lesz lakáshitel, gyerekek, örülsz, ha kerül valami.

Mindenképpen tegyél félre valamit, hátha beüt valami.

Anyukád meg úgy tud segíteni, hogy csak annyit kér el, amennyit feltétlenül muszáj.

2011. nov. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!