Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt adnátok haza...

Mennyi pénzt adnátok haza ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Több hónap keresés után végre találtam munkát, 130ezer forintot fogok kapni havonta januártól.


Még itthon élek a anyukámmal, mamámmal, és két húgommal, és egyelőre nem is tervezek költözést. Szóval a pénz elférne a családban bőven, igazából ha az egészet odaadnám, is lenne mire költeni.


De szeretnék félretenni is, mert nem akarok több olyan esetet, hogy egy forintom sincsen, hiszen akármi jöhet. Meg nekem is van azért egy kevés kiadásom, a saját dolgaimat én veszem meg, ha van pénzem, ez kb. 5-10ezer forint egy hónapban.


Ezek ismeretében ti mennyit adnátok haza? (Esetleg arra is gondoltam, hogy nem konkrétan pénzt adnék, hanem valamelyik számlákat fizetném, vagy bevásárolnék, nem tudom, ez mennyire jó.)


2011. nov. 30. 11:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Én 20-30-at gondolnék. Nekem legalábbis anyukám azt mondta, hogy majd kb. ennyit kellene. Mi 3-an lakunk ő, én meg hugom.

Viszont van egy barátnőm, ő eddig az egész fizetését haza adta.

2011. nov. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
37%
én is azt mondom, hogy ha hosszú távon tervezel, akkor ajd haza 50-et. azt mondod, 5-10 ezret költesz magadra havonta. akkor hagyj meg mondjuk 20-at vagy 15-öt, a többit hagyd a számládon. Az így sok pénz évente, és ha lesz még valami kiadás, lesz mihez nyúlni, de kösd le. :)
2011. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Aki 20at mond, az élt már valaha saját keresetéből? 20 ezerből éppen csak a kaja jön ki, hacsak nem spórol ész nélkül az ember.
2011. nov. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

annyit adnék amennyi kell de úgy hogy nekem is maradjon a saját dolgaimra. pl mi sosem álltunk jól anyagliag és amikor már dolgoztam de még otthon laktam akkor ott segítettem ahol tudtam, hiszen szüleim tiszteségesen felneveltek, iskoláztattak. pl én fizettem az internetet ezenkívül adtam haza 30 ezer ft-ot és ezen kívül ha kellett valami a boltból akkor megvettem. anyunak is vettem sokmindent hiszen tudtam hogy a saját fizuja teljesen elmegy és sosem tud magának venni semmit.

most már külföldön élek de így is utalok haza pénzt hogy segítsem őket. persze mi nagyon jó viszonyban vagyunk és tudom hogy nagyon sokat köszönhetek nekik .

2011. nov. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
23%
Én 150-et kapok, ebből 100-at leadok, a többi 50 megy félre leginkább, lévén nincs nagy költségem, családnak meg jól jön a 100 havonta.
2011. nov. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
67%
Adj haza ötvenezret, neked marad még nyolcvan. Viszont a saját kiadásaid fizesd a maradékból teljes mértékben. Telefonszámla, bérlet, stb. Ez így lenne korrekt.
2011. nov. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
38%

ma 12:58


Ez egy normális felfogás!!

2011. nov. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ennyi fizetésből a havi 50 ezer szerintem is reális. Ha keresnél 70et havonta, akkor már nem tudnál félretenni nagyon ebben az esetben.


Az a szülő már tényleg nem korrekt, aki elvárja, hogy a gyereke szinte az egész fizetését hazaadja. Akkor miből tenne félre, hogy jövőt építsen magának? Egy idő után önállóságra kell, hogy törekedjen.

Pl. 150 ezer fizetésből 100 ezret haza ad....Igaz itt nem tudom hány fő él a háztartásban. Lakbér, rezsi is függ a várostól.


Persze van olyan fiatal, aki nem akar elköltözni, mert neki tökéletes a szülői fészekben maradni, ott más a helyzet.

2011. nov. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

A 130-ból még adózol?


Ha nem, akkor 50-et simán hazaadhatsz, 80-ból tehetsz félre, költhetsz is, ha ezt még le kell adóznod, akkor max. 20-at sztem.

2011. nov. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
A 130 az bruttó vagy nettó? Mert bruttóban nem sok.
2011. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!