Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék én ez ellen?

Mit tehetnék én ez ellen?

Figyelt kérdés
Rövid leszek. :) Szóval az egyik barátnőm hihetetlenül szorongós. Én vagyok a legjobb barátnője és nekem is ő. Szinte mindent elmondunk egymásnak, de NAGYON szorong!!! Például nála ez már olyan szintű, hogy a keze is merev,görcsös. És ebből adódik, tudom! Ráadásul most szembefordult vele az egész osztály (kivéve engem), mert követett el egy hibát, és nem az volt a legfőbb baj, hanem hogy nem mert elnézést kérni!!! Pedig egy alapból kedves tanárnőtől kellett volna, aki tény, hogy elég idegesen rohant ki a teremből emiatt a hiba miatt, de elnézést kérni tudni kell! De ezt sem meri! Sokan ezért nem szeretik, mert egyik osztálytársam úgy fogalmazott, "olyan, mint egy agyhalott". Ez alatt azt értette, hogy nem igazán van a saját testében. Amúgy helyes kiscsaj, nem a legszebb lány, de a mosolyától igenis megszépül! Szóval a lényeg a szorongásán van, nagyon félek, hogy később esetleg öngyilkos lesz! Szóljunk az ofönknek hogy beszélgessen el a szüleivel? Mert valószínű, hogy nem meri ezt elmondani, a szülei elég magasra teszik a mércét!
2011. dec. 2. 18:26
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
És mi meg nemsokára elmozdulunk, lehet hogy ez a mozdulás külföldre még 2-3 év, de addig muszáj lesz lazábbnak lennie, mert nélkülem semmi esélye, hogy valaha is az lesz. :/ Hacsak ugye a szülei nem változtatnak ezen.
2011. dec. 3. 08:12
 12/18 A kérdező kommentje:
Ja, és Spanyolba mennénk lakni, tehát nem pár km-re. És nem is jönnénk onnan haza, egy évben egyszer, Karácsonyra.
2011. dec. 3. 08:14
 13/18 A kérdező kommentje:
És már most is fontolgatja ezt anya, hogy MÁR MOST kimegyünk! Bocsi többet nem írok, elég darabos lett :).
2011. dec. 3. 08:15
 14/18 anonim ***** válasza:

Figyelj, még az is lehet, hogy ha egyedül marad, akkor jobban boldogul majd, nálam legalábbis ez volt, pedig én sosem gondoltam volna, hogy sikerül. Minden barátom elutazott fél évre külföldre, nem volt más választásom, ismerkednem kellett másokkal, mert egyedül nem boldogultam. Nagyon sokat fejlõdtem az alatt az idõ alatt.

Amíg lehet, legyél vele, és bízz benne, hogy jó hatással voltál rá, és ki tud majd nyílni.

2011. dec. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszi, hát nagyon remélem, hogy fog majd ismerkedni. Jár zenesuliba,kórusokba. Ott is ismerkedik, de több helyre nem mer járni, mert fél, hogy nem marad ideje tanulni. Ezt én nem írom alá, nem kell egész nap a könyvek felett ülni, pláne, hogy gimi 1-sök vagyunk, mi lesz vele később? :O
2011. dec. 3. 11:03
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Volt egy ilyen oszt. társam a gimiben, a szülei iszonyú nyomás alatt tartották, mindig kitűnőnek kellett volna lennie, de neki ez nem ment 4esei is voltak, ha 3ast kapott teljesen kiborult. Senkivel nem barátkozott, mi sem nagyon vele, nem járt el sehová. A kezein az ujjai végén a bőrt teljesen lerágta és közben rángatózott, szinte végig. Aztán leérettségiztünk, az utolsó évben talán valamivel jobb volt a helyzet, mert közelebb került egy pár emberhez, de azt is felszínesen. Aztán jött az egyetem és ott teljesen megváltozott. Minden!!! Szóval max. addig kell kibírnia.

2011. dec. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szóltunk az ofőnek az érdekében, megpróbál segíteni ahogy csak tud! Majd leírom a fejleményeket, de most beteg, ezért nem jött suliba.
2011. dec. 6. 15:07
 18/18 A kérdező kommentje:
Hála Istennek, mivel elnézést kért, már nem bántják. : )
2011. dec. 11. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!