Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai tizenévesek többsége...

A mai tizenévesek többsége miért ilyen?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy tiszteletlenek,erkölcstelenek(nem vagyok prűd sem vallásos,de az már túlzás szerintem hogy valaki 16 évesen a szexpartnereit számolgatja). Még sorolhatnám,elég csak a vv-t és társait nézni. Vagy csak nekem furák a mai fiatalok?
2011. dec. 9. 14:36
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
89%
Nem mind ilyen, akad azért kivétel is. De sajnos ilyen "beteg" az egész társadalom.
2011. dec. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
67%

ott volt a válasz. vv és társai.ezt látják mindenhol,ez már elvárás szinten megy hogy tizenévesen tullegyél 10 kapcsolaton. gondolom én.

emellett a szülöknek semmi idejük a gyerekeire mert dolgoznak hogy megéljenek,vagy ha rá is érnek akkor rossz szülök.internet, facebook,számitogépeznek és tv-znek ahelyett hogy játszanának. el vannak korcsosulva.még amelyik nem is médiafüggö az kap eleget az osztálytársaitol.

2011. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
59%

Való Világ, MTV, VIVA tv.


Ezek miatt ilyenek.

2011. dec. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Ciki-nem ciki én bizony 15 évesen még babáztam a kis húgommal.
2011. dec. 9. 14:45
 5/43 bánomisén ***** válasza:
95%
Szerencsére már találkoztam teljesen normális tinikkel is. Igaz, velük kisebb korukban foglalkoztak, odafigyeltek rájuk, magyarul: nevelték őket. Akiket viszont az utca nevel, azok nem kapnak semmi támpontot az élethez és azt hiszik, nekik mindent szabad. Tanulni nem tanulnak, hát irkálják az "értelmes" kérdéseiket sorba. És a média sem jeleskedik mostanában abban, hogy normális képet közvetítsen a srácoknak a világról és az életről.
2011. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
81%

Van benne igazság amit mondassz, de nem kéne ennyire általánosítani, sajnos minden korosztályban megtalálhatóak a tiszteletlen emberek.

Tegnap köpni nyelni nem tudtam, és ott egy 60 éves néni volt a ludas. 10 hónapos kisfiam a kezemben, a boltban csak egy olyan bevásárló kosár volt, amelyiken gyerekülés volt. Néni megfogta, és szépen megkértem engedje át azt a kosarat, hogy a baba bele tudjon ülni. Válasz: Nem, azért viszi azt a kosarat, mert ő oda akassza a szatyrát.

Komolyan mondom érdekes egy világot élünk, úgy összességében van baj az emberekkel, szerintem a fiatalok csak azért kapnak nagyobb figyelmet, mert ők már más generáció a mi szemünkben.

2011. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
56%
Igen, anno még más volt gyereknek lenni, akkor még volt idő felnőni, és más volt a világ is.
2011. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
48%

azt sztem senki se mondta hogy az öregek szentek de tény hogy régen nem volt iylen a tinivilág. meg az a különbség hogy az öregek már zsémbesek és vannak berögzödéseik és elveik. egy tininek még biztos hogy nincsenek. ök a csordát követik nem a saját egoista világukat.

és nyilván tisztelet a kivételnek.

2011. dec. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
71%

A médiát hibáztatnám a legkevésbé. Normál esetben olyan nevelést kap a gyerek, hogy 12-13 éves korára már tudja szűrni az infókat. Ha nem így lenne, akkor a 18 évesek is hinnének a Télapóban.

Hogy ezt a szűrőt elmulasztják kiépíteni? Na AZ már baj.

2011. dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
80%

Miért ilyen? Azért,mert igy neveli őket a mai 35-45ösm korosztály.

Egyébként szerintme baromi unalmas már az a téma. Igen,nincs rendjén ahogy nagyon sok gyerek viselkedik,de ilyenek régen is voltak.

Másrészről,én pl leszarom,hogy egy 16 éves gyerek hány emberrel fekszik le.A saját gyerekeim érdekelnek csak. Megfelelő nevelés mellett nem kallódik el senki,se most,de 20 évvel ezelőtt sem.

Valójában a tinédzsereket szeirntem minden korban erkölcstelennek,tiszteleetlennek gondolják az idősebbek.Mikor én voltam kamasz ,ami már jó régen volt akkor ugyan ezt a dumát nyomatta a nagyanyámék korosztálya,amit most te. A különbségek: a fogyasztói társadalom és a mésia jobban kiéleződött,elhatalmasodott,és többféle drogot lehet kapni.

Azt ne felejtsük el,hogy nem lehet mindenért a tvt okolni. csak egyszerűbb,mint magunkban ( középkoruakban,akik nevelik ezeket a fiatalokat) keresni a hibát. Egyébként pl anno a mi középiskolás osztályunkban kb 30 gyerekből 10-15 ugyanilyne züllött volt,amilyennek te beállitoad a mostani 16 éveseket. Nem a kamaszok változnak,azok lázadnak mióta világ a világ,hanem a társadalom. Nincs idő (állitolagŰ) a családra,nincs idő foglalkozni a gyerekekkel,a legtöbb szülő észre sem veszi,vagy csak nem akarja észrevenni hogy nem jár jó úton a tinédzser gyereke..

2011. dec. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!