Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám 3 hete idős otthonban...

Apukám 3 hete idős otthonban van. Nagyon haragszik rám, engem okol. Meg fog valaha békélni? Bőv lent

Figyelt kérdés
74 éves az apukám,22 éve agyvérzése volt,és 10 éve stomával él.sjnos az utóbbi fél évben annyira előrehaladott a demenciája,és elkezdett alkoholizálni,hogy már elég csúnya dolgok történtek(beengedett idegent,aki elvitte az ékszereit,mondván felújítást végez,elájult az utcán,a balesetibe kellett érte menni,elfelejtette,hogy a gázon hagyott valamit,de vol,hogy hetente 2szer cseréltem zárat,mert elhagyta a kulcsát,vagy eltűnt a nyugdíja,és még sorolhatnám)a háziorvosunk már hónapok óta mondja,hogy helyezzük el,mielőtt tragédia lesz.vele együtt kerestünk otthont(magánotthon,jó drágán)és beköltözött,de okszor nem tudja hol van,a nagyapámat keresi(már vagy 40 éve meghalt)amikor meg tiszta az agya,akkor meg azt mondja,hogy nem szeret,mert kitoltam vele,hogy a tanács által,beraktam egy ilyen helyre.február végén szülök,amikor a lányom 2 éves lesz,már így is nagyon nehezen bírtam,hogy minden héten többször mentem hozzá,takarítottam,főztem előre-feleslegesen,mert lusta volt még megmelegíteni is.lelkiismeret furdalásom van,amikor ilyeneket mond,de tudom,hogy z volt a legjobb megoldás,ráadásul nem egy önkormányzati elfekvőbe került,hanem egy emelt szintű otthonba.meg fogja szokni vajon?kihozni nem tudom,mert nem tudom gondját viselni minden nap,összeköltözésről nem lehet beszélni,mert nem figyel arra,hogy pici babák vannak-lesznek a környezetében.lesz idő,hogy nem okolni fog,hanem esetleg hálás is lesz?megszokja majd?
2011. dec. 9. 16:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem egy idö után beletörödik. Figyelj, már úgy is zavaros szegény, ö nem tud okosan dönteni, és ellátni magát, ez a legjobb amit tehettél. Ne legyen egy percig se lelkiismeret furdalásod, ez a legjobb megoldás, ott vigyáznak rá, ápolják, orvosi ellátásban részesül, így sokkal jobban jár mint ha egyedül van, és az a veszély fenyeget hogy magára gyújtsa a házat...úgyhogy ne vedd a szivedre amit mondd, csak állj mellette látogasd, és éreztesd vele hogy te mellette állsz, és rád számithat.
2011. dec. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%
Butaság amit az elsö ír, a szeretet pontosan itt kezdödik, hogy kerestél egy luxus otthont, ahol kellöképpen vigyáznak rá, így te is el tudod látni a gyerekeidet! méghogy lustaság...eszem megáll!
2011. dec. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%

Ha elfekvőbe dugtad volna, akkor én is azt írtam volna mint az első..., de már önmagában az is, hogy ennyire foglalkoztat, és itt kiírod magadból, jelzi, hogy a lehető legjobb megoldást igyekeztél választani, és sztm. ez elég.

Megszokni, beletörődni nyílvánvalóan soha nem fog - viszont ne marcangold magad, mert nem tehettél mást.

Ahogy egy szerető szülő sem ad a gyermeke kezébe petárdát, csak mert az 5 éves kacarászik, ha tüzijátékot lát...

2011. dec. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
3%

En megertelek, hogy nem hagytad egyedul elni, hisz ugy mindenki kihasznalhatta, kirabolhatta, de nem lehetett volna magatokhoz venni? Miert nem? Hazon belul is ki lehet alakitani, hogy neki meg legyen a kis lakresze. Persze nem itellek el, nem ismerem a helyzetedet. Nagyon keves embernek van ra alkalma, hogy 24 oraban ott legyen valaki mellett, de te most pici gyerekekkel ugyis otthon maradnal par evig gondolom.


Ami a megszokast illeti...szemely fuggo. Halas biztos, hogy nem lesz, hisz nem fogja fel, hogy mi tortenik meg hogy neked ket pici gyerek lesz ott, akikkel jo sok dolgod lesz.

2011. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%
Meg annyit kiegesziteskepp, hogy es a nyugdijabol fel lehetne venni melle egy apolot reszmunkaidore, de megis korul venne a csalad. De te ismered a helyzetet.
2011. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
8%
Ezekben az otthonokban hamar meghalnak sajnos. Ne hibáztasd magad, sajnos a mi öregeink ezt elhagyásnak tekintik, pedig jobb nekik, hogy egész nap törődnek velük.Egyszerűen ilyen állapotú emberekhez, egész napos megfigyelés kell. Ezt egy dolgozó családos embernek szinte lehetetlen.
2011. dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 tetris ***** válasza:
33%

Az első nagyon bután gondolkodik. Természetesen azt tetted, ami édesanyád szempontjából a leglelőnyösebbnek látszott. Hamarosan jön a pici baba, és ott a másik is neked, aki még szintén nagyon kicsike. Van neked elég gondod, nem is tudnál anyukáddal lenni állandóan. Márpedig a jelek szerint rá 24 órás felügyelet kell. Aki elítélt, az gondoljon arra is, hogy egy kismamának pihennie is kell, nem lehet állandóan talpon.

Jól tetted, amit tettél, ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod. Jó helyen van, ahol vigyáznak rá, ellátják, nem tehet kárt, etetik-itatják, orvos-nővér a közelben, melegben van nem történhet vele tragédia.

2011. dec. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Meg fogja szokni, ne aggódj. Az ő szempontjából is jobb, ha nem veletek van. Gondolj bele, még a nagyobbik gyermeked is csak két éves lesz mikor megszületik a pici. Két kisgyerek sivalkodását még erős idegzetű, egészséges fiatalnak is elég elviselni, nem egy megromlott testi lelki, szellemi állapotban élőnek. Nekik már a nyugalom fontosabb, mint a családi nyüzsgés. És mivel sajnálatos módon nincs abban a helyzetben, hogy a sorsát irányíthassa, a döntést neked kellett meghoznod helyette. A lehető legjobb döntést hoztad meg. Így a legjobb. Nektek is. Neki is.
2011. dec. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy az egyik válaszoló írta,a mi családunkban is volt példa arra,hogy az idős szülő már nem tudta magát ellátni,konkrétan pelenkázni kellett és vigyázni rá egész nap,de ők az otthoni ápolást választották.Két ápoló gondoskodott róla felváltva,házhoz szállítatták az ebédet.A megszokott környezetében maradhatott,a barátai,a szomszédok,akik között 50 éve élt és a családjából minden másnap valaki meglátogatta,beszélgetett vele,elvitte sétálni vagy bárhova,hogy kimozduljon.Mivel egész nap nem tudott vele lenni senki,így a házi ápolást választották,az otthon akármilyen jó körülményeket is biztosít,akkor is egy új hely,amit több évtized állandóság után nehéz lehet megszokni,nem is mindenkinek sikerül.
2011. dec. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
18.01 vagyok, szépet és jókat ír mindenki, persze a megszokott környezetében maradhat valaki, ha kiszámítható a viselkedése, de ez nem az az eset. Minden eset más. Szép és jó a családi összetartás nem vitatom, magam is annak vagyok a híve, de ez a fiatal anya már eddig is sok áldozatot hozott az édesapjáért. Odavehetné magához, és lehet, hogy rámegy az egészsége és a házassága. Erőn felül nem szabad vállalni semmit. Ennyire futotta. Rendben van minden.
2011. dec. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!