Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám 3 hete idős otthonban...

Apukám 3 hete idős otthonban van. Nagyon haragszik rám, engem okol. Meg fog valaha békélni? Bőv lent

Figyelt kérdés
74 éves az apukám,22 éve agyvérzése volt,és 10 éve stomával él.sjnos az utóbbi fél évben annyira előrehaladott a demenciája,és elkezdett alkoholizálni,hogy már elég csúnya dolgok történtek(beengedett idegent,aki elvitte az ékszereit,mondván felújítást végez,elájult az utcán,a balesetibe kellett érte menni,elfelejtette,hogy a gázon hagyott valamit,de vol,hogy hetente 2szer cseréltem zárat,mert elhagyta a kulcsát,vagy eltűnt a nyugdíja,és még sorolhatnám)a háziorvosunk már hónapok óta mondja,hogy helyezzük el,mielőtt tragédia lesz.vele együtt kerestünk otthont(magánotthon,jó drágán)és beköltözött,de okszor nem tudja hol van,a nagyapámat keresi(már vagy 40 éve meghalt)amikor meg tiszta az agya,akkor meg azt mondja,hogy nem szeret,mert kitoltam vele,hogy a tanács által,beraktam egy ilyen helyre.február végén szülök,amikor a lányom 2 éves lesz,már így is nagyon nehezen bírtam,hogy minden héten többször mentem hozzá,takarítottam,főztem előre-feleslegesen,mert lusta volt még megmelegíteni is.lelkiismeret furdalásom van,amikor ilyeneket mond,de tudom,hogy z volt a legjobb megoldás,ráadásul nem egy önkormányzati elfekvőbe került,hanem egy emelt szintű otthonba.meg fogja szokni vajon?kihozni nem tudom,mert nem tudom gondját viselni minden nap,összeköltözésről nem lehet beszélni,mert nem figyel arra,hogy pici babák vannak-lesznek a környezetében.lesz idő,hogy nem okolni fog,hanem esetleg hálás is lesz?megszokja majd?
2011. dec. 9. 16:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
54%

Most komolyan, milyen hülyegyerekek pontozgatnak itt? Már elnézést... A normális válasz 0%, az első baromság meg egyre feljebb repked?


Mindenki szereti az apját, a kérdező láthatólag nagyon is, mivel aggódik érte.

De 2 kisgyermek mellé NEM LEHET egy ön- és közveszélyes embert odaköltöztetni, mert sajnos az apuka már az.

Ha valami kattan nála, bármit megtehet, nem lehet előre kiszámítani (és most nem arra gondolok hogy a nagykéssel legyilkolja a családot, hanem felrobbantja a tűzhelyet, vagy oda is beenged valakit).


Valószínű nem is bírná elviselni a gyerekeket.


Kedves kérdező, hidd el, a legjobb dolgot tetted apukád érdekében. Persze, nem tetszik neki a dolog, korlátozva érzi magát. De jobb kezekben van mintha egyedül lenne, és nyugodtabb környezetben, mint két pici gyermek mellett.

2011. dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%

A leírtak alapján szerintem így hoztál felelős döntést, így mindenkinek jó, két kisgyermek mellett egy idős gondozása emberfeletti munka.

Az én nagyszüleim már 90 körül vannak lassan, és mi az otthoni gondozást választottuk, de ezt lehetővé teszi a ház kialakítása (saját, elkülönített kis részük van), a munkaidő beosztásunk is lehetővé teszi és nálunk jelenleg nincs kisgyermek. Ha ezek a feltételek nem teljesülnek, egyszerűen lehetetlen.

Látogasd gyakran, és minden rendben lesz.

2011. dec. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ha nem beszámítható a viselkedése,attól még maradhat a saját otthonában,a saját környezetében,csak vigyázni kell rá.Mint írtam a családban ezt úgy oldották meg,hogy két ápolót vettek fel mellé,akik felváltva vigyáznak rá és éjjel-nappal van mellette valaki.A családja látogatja és csinálnak vele közös programokat.Abban különbözik az öregotthontól,hogy nem kell az idős embernek egy teljesen új közeget megszokni,beilleszkednie egy új közösségbe,hanem az eddigi megszokott életét élheti,ott ahol eddig,csak figyelnek rá közben,így az érzés is elmarad,hogy bedugták őt valahova,mert már nem kell senkinek.
2011. dec. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%
Hát igen, vannak akik megtehetik, hogy két teljes munkaidős ápolót alkalmazzanak az öreg szülő mellé. Csak az a szomorú, hogy kevesen.
2011. dec. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Kiváncsiságból megnéztem egy idősek otthonának a honlapját.Nem tudom,hogy emelt szintű otthon-e vagy nem,de egyszeri másfél milliót kell befizetni,aztán pedig havonta 110 ezer ft-ot. Vagyis az első évben majdnem 3 millió forintba kerül. Ebből a pénzből bőven ki lehet fizetni két ember 12 órás munkadíját és a heti ételházhozszállítást.
2011. dec. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nézd, ez még mindig sokkal jobb megoldás, mint az én kedves családom a nagyanyámmal, aki totál beszámíthatatlan, de senki nem foglalkozik vele, csak sápítoznak, hogy nem fürdik, szemetet gyűjt, tehát bűzlik nem gyengén, lop (pénzt, kaját), és hülyeségeket csinál, beszél...

Legalább megpróbáltál apádnak emberi körülményeket biztosítani, hát ha ezt nem tudja vagy akarja értékelni, mert ugye már nem oké az irányítóközpont, akkor azzal se használsz senkinek, hogy rágod magad rajta. Főleg a picik miatt nem kéne ezen túl sokat stresszelned.

Én már sokszor megkaptam, hogy gonosz vagyok, és önző meg lelketlen meg sok egyéb jelző, de az öregek akkor is terhére vannak a társadalomnak és a családnak. Nyilván azért gondolom így, mert nálunk aki nem halt meg fiatalon, az mind megbomlott idős korára...

2011. dec. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat,az elsőt gondolom törölték,csak most tudtam olvasni,de már nem találtam sehol a "kedves" kommentet.53nm-en1+2fél szobában nem gondolnám,hogy túl optimális lenne 2 picivel,és az apukámmal együtt élni úgy,hogy minden percben figyelni kell rá,de igazából az tartott vissza az összeköltözéstől,hogy nem tud tekintettel lenni rá,hogy mennyire kell tisztán,rendezetten tartani a környezetet,hogy nem hagyhat elöl késeket,ollókat,szerszámokat,nem gyüjtögethet ott,ahol pici gyerek is van.próbálkoztunk,nem ment sajnos.az otthonért havi 130.000+zsebpénzt fizetünk,amit ha kipótoljk a nyugdíját,még ki tudunk fizetni,az "csak"plusz 40-50ezres költség havonta,abból nem telik 24 órás ápolóra.egyébként meg nem minden ápoló vállalja stomás kezelését,ott meg felrakják neki a zsákot mindig.köszönöm a segítségeteket
2011. dec. 12. 10:11
 18/22 anonim ***** válasza:
Hát nem egy könnyű eset..:S sok sikert.
2011. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm.azóta is minden nap beszélek vele telefonon,és hetente bemegyünk hozzá,és kezdek megnyugodni,hogy valóban jól cselekedtem,mert szegénynek egyre kevesebb tiszta pillanata van.folyton a 30-40 évvel ezelőtti lakását emlegeti,az akkori szomszédokat,és régen elhunyt rokonokat.semmi közelmúltbeli dolgot.....lassan a 8.hónapba lépek,az elejétől tudja a babát,erre szegény 3 napja mikor bent voltunk,rám nézett,és megkérdezte:Te megint terhes vagy????................
2011. dec. 31. 09:58
 20/22 anonim ***** válasza:

jól cselekedtél. Dédnagyapám 96 éves, nagyanyámnak már 30 éve ráment arra, hogy 24 órában gondoskodik róla. Ha valahova egy napra kellene menni, nem tud, otthonba nem adja, ápoló nincs, saját kórházi kezeléseit elhanyagolja.


Volt olyan, hogy rosszul lett, a rohammentő vitte el, és bent akarták tartani, mert meghalhat, de nem, ő saját felelősségére kiment, mert jaj mi lesz az apjával, intézni kell valamit, de nem mindegy mit, ápolót nem tud, intézményben nincs hely, kórházba vagy felveszik vagy nem.


Volt olyan, hogy a szeme kezelését hanyagolta el, holott értelmesen megmondta neki az orvos, hogy meg fog vakulni, ha így folytatja, de hát nem feküdhet be egy hétre, mi lesz az apjával?


A testvérei soha egy napra sem gondoskodtak volna róla, soha eszükbe sem jutott a tájára sem nézni, csak kántálják, hogy örüljön, mert megkapja a nyugdíját.


Hát persze, csak az élete rámegy. Mielőtt magához vette, már az előtt is naponta kétszer buszozott hozzá, mert képtelen volt ellátni magát.


Azóta meg ott van bebörtönözve, elutazni nem tud, távoli rokonokat meglátogatni nem tud.


Lehet, hogy az apja róla is gondoskodott, de azért nem 3

2012. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!