Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már dolgod melankolikus...

Volt már dolgod melankolikus emberrel? Hogy lehet velük kijönni?

Figyelt kérdés

A nővérem minden ok nélkül állandóan melankolikus és letargikus. Anyagi problémái nincsenek, nem jár suliba, nem dolgozik, egészséges... 22 éves amúgy.

Sugározza magából a rosszkedvet és a borút. Befelé forduló, könnyen megbántódik, megsértődik, a beszéde és a viselkedése nyomasztó, barátságtalan és mogorva. Sose lehet a kedvére tenni, pedig annyira szeretnék.


2011. dec. 12. 11:18
 1/7 bánomisén ***** válasza:
100%
Ahogy leírtad, ő inkább depressziós, mint melankolikus. A melankolia nem jelenti azt, hogy az illető rosszkedvű, pesszimista és állandóan elégedetlen. Aki melankolikus, az inkább álmodozó, elmélkedő típus, az pedig nem azonos a depresszióssal.
2011. dec. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"nem jár suliba, nem dolgozik, egészséges... "

kétlem, hogy minden ok nélkül lenne letargikus.

Ez - nem tanul, nem dolgozik egy fiatal egészséges nő - bőven elég ok! És mivel jól megragadható ismert oka van: nem is depresszió.

Meg kell találni az élet értelmét - ez a nagyon nehéz, súlyos emberi feladatunk. Ebben tud valaki segíteni neki?

2011. dec. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Volt dolgom olyan emberrel, aki, háát hogy is írjam... csak úgy volt a nagyvilágban. Nem tudom, hogy depressziós volt-e vagy folyton elégedetlen. Állandóan a halállal volt elfoglalva, mind versben, mind filozófiában. 42 évesen halt meg rákban. Én jól kijöttem vele, mert azon kevesek közé tartoztam, aki mindig megértette az elmélkedéseit, vagy legalább is meghallgattam. Jobb ha minél előbb megpróbálod ebből kirángatni a nővéred, de ne erőltesd, nem biztos, hogy a véleményedre kíváncsi, talán az is elég ha van aki törődik vele.
2011. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 2. válaszolóval. Az egyik ismerősöm pont ilyen volt, csak ő 20 évesen nem tanult, nem dolgozott és semmi nem kötötte le a figyelmét, csak az állandó elmélkedés hülyeségeken. Oda jutott, hogy elkezdett keményen drogozni a kilátástalanság miatt. Nem normális, hogy egy egészséges fiatal felnőtt semmit nem csinál, akkor mi célja van az életben? A tétlenség, céltalanság a depresszió egyik gyakori forrása. Ha lekötné valami, nem lenne ilyen, mert azon dolgozna, hogy megvalósítsa az álmát.
2011. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet depressziós is, de egyrészt azt inkább ne mi diagnosztizáljuk, hanem szakember. Másrészt valószínűbbnek tartom, hogy egyszerűen unatkozik, túl sok ideje van gondolkodni, akár hülyeségeken és ezért került depresszív (nem depressziós!!) állapotba.


Azért is mondom, mert volt hasonló időszakom. Nem csináltam semmit, egy idő után a férjem szólt, hogy kezdjek magammal valamit, mert anyagilag nagyon jól megvagyunk, de lassan két lábon járó citrom leszek.


Hirtelen belevágtam egy főiskolába és munkába egyszerre. Két hétig az ment, hogy hazaértem és az ajtóból zuhantam az ágyba, annyira kimerült voltam. Aztán lassan megszoktam a terhelést és azóta is jókedvű, energikus vagyok.

Én se voltam orvosi értelemben depressziós, viszont depresszív hangulatom volt. Ültem itthon egész nap és hülyeségeken agyaltam. A fő bűnös az ingerszegény környezet volt, a sikerélmény hiánya.

Voltam pszichológusnál is, ugyanezt mondta. Mentálisan egészséges vagyok és "normális", hogy egy ilyen ingerszegény élethelyzetben befordultam.

2011. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasonló vagyok. Szerintem egész jól ki lehet jönni velem. Csak ne szóljon hozzám senki.
2011. dec. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó amiket leírtatok. Valóban az ingerszegény környezet teszi ezt az emberrel. Én írtam fentebb az ismerősömről, aki azóta sajnos meghalt. Bár neki volt munkája, tanított pár órában egy iskolában, de nem lehetett túl nagy kihívás, mert az idő alatt is velem msn-ezett, de tényleg nem sok dolog történt az életében. Van egy másik ismerősöm, aki pánik beteg volt és depressziós és neki is azt mondta a pszichológus, hogy egyszerűen kell ,hogy mindig valami történjen körülötte, számára az otthon ülés öngyilkosság.
2011. dec. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!