Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek vagy maradjak?

Költözzek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Itthon egyszerűen megőrülök, nem találkozhatok a barátommal csak 2-3 órát, de már azt sem mert eltiltottak tőle (nem tetszik nekik...), én vagyok itthon a Hamupipőke, takarítsak vasaljak és még vegyenek is fel a műszaki egyetemre.

Elsősorban albérletre gondoltam, viszont amellett nem tudnék dolgozni, úgyhogy arra gondoltam, hogy először egy OKJ-t végeznék el, ami alatt dolgozom és után az egyetem. Tudom, hogy sokan azt mondanátok, hogy egyetem, de így is nagyon nehezen viselem ezt az egészet, pedig nem vagyok egy kis mimóza.

Mit tanácsoltok?


2011. dec. 13. 18:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Egyenlőre maradj otthon, kezdj el dolgozni.Majd ha lesz egy kis félretett pénzed akkor gondolkozz el újra a költözésen és a tanuláson, hisz mindkettő nem kevés pénzbe kerül.

Gondolkozz el azon is, hogy a barátod miért nem tetszik a szüleidnek, engedd,hogy jobban megismerjék,és bizonyítsátok be,hogy nem kell félteniük téged miatta.

Egyébként hány éves vagy? Suliba jársz még?

2011. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

Naponta 2-3 óra több,mint elég.

Miből fizetnéd az albérletet és a rezsit? Miből élnél meg?

A szüleiddel kellene megbeszélned a problémád.

2011. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok, idén fogok érettségizni.

A családom azért nem bírja őt, "mert csak"...

2011. dec. 13. 18:33
 4/20 A kérdező kommentje:
Az első OKJ úgy tudom, hogy ingyenes :)
2011. dec. 13. 18:33
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem napi 2-3 órát találkozunk hanem heti max kétszer....

Egyébként meg van annyi félretett pénzem, hogy az első két hónapot ki tudom fizetni, közben meg persze dolgoznék.

2011. dec. 13. 18:35
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha most nem mégy tovább egyetemre, amikor még friss az agyadban az a tudás, amelyre sok esetben az egyetemi képzés is alapoz, később már szinte biztos, hogy el is fog maradni. Mert ugye akkor már munka, meg társ, meg saját háztartás vezetése mellett, hogyan is képzeled, hogy majd "később" el fogsz menni egyetemre.

Gongolj bele, ha elköltözöl, nemcsak a lakhatás és megélhetés költségeit kell "össze-dolgoznod", de a fennmaradó szabadidődben kell rendben tartanod a saját lakásodat is, futkosni bevásárolni, stb.


Akármerről nézzük is, el kell döntened: megelégszel-e egész életedben egy síma érettségivel (önmagában ez már a mai világban sem elég szinte semmire), vagy most komprommiszumot kötsz, megelégszel a napi 2-3 órával, és tanulsz tovább szülői támogatás mellett.

2011. dec. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Barátom, az egyetem után négy évvel kezdte az egyetemet és tudja csinálni. Nyilván ez nem feltételezi, hogy ez nekem is menne,de eléggé eltökélt vagyok.

Szüleim eltiltottak a barátomtól, utálják és azt akarják, hogy soha ne találkozzunk. Két és fél hete nem is láttam. Régebben heti 2x találkozhattunk szóval szó sincs napi szintű randikról.

2011. dec. 13. 18:44
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

1vagyok

Oka van,ha a szüleid ennyire eltiltottak. Ne elégedj meg a "csak" válasszal.Üljetek le higgadtan(!) és beszéljétek meg.

Te indokold meg konkrétumokkal hogy mit szeretsz benne, és kérd ugyan ezt a szüleidtől.

2011. dec. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Sztem menj egyetemre, mert mellette kapsz tanulmányi ösztöndíjat,szociális támogatást, talán még bursa hungarica ösztöndíjat is, ha rászorult vagy. Nem tudom h OKJ mellett igényelhetsz-e ennyi mindent. Ezek mellett diákmunkát is vállalhatsz suli mellett(igaz vizsgaidőszakban nagyon fárasztó, de vmit vmiért). Én a mesterszakom mellett az ösztöndíjakból összeszedek 34 000 Ft/hó + a diákmunkából 18-20 000 Ft/hó és igaz h szűkösen, de elég mindenre. Persze ez úgy elég h együttélek a párommal, ő többet keres már, arányosan osztozunk a költségeken.

Vagy azt is lehet, hogy összeköltözöl egyetemistákkal és 1 szobát bérelsz, az nem olyan megterhelő anyagilag, mint egy teljesen külön albérletet fenntartani.


22/L

2011. dec. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%
ne menj egyetemre, felesleges. költözz el, dolgozz, élj.
2011. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!