Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek vagy maradjak?

Költözzek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Itthon egyszerűen megőrülök, nem találkozhatok a barátommal csak 2-3 órát, de már azt sem mert eltiltottak tőle (nem tetszik nekik...), én vagyok itthon a Hamupipőke, takarítsak vasaljak és még vegyenek is fel a műszaki egyetemre.

Elsősorban albérletre gondoltam, viszont amellett nem tudnék dolgozni, úgyhogy arra gondoltam, hogy először egy OKJ-t végeznék el, ami alatt dolgozom és után az egyetem. Tudom, hogy sokan azt mondanátok, hogy egyetem, de így is nagyon nehezen viselem ezt az egészet, pedig nem vagyok egy kis mimóza.

Mit tanácsoltok?


2011. dec. 13. 18:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%

Én ha a helyedben lennék akkor azt tenném ami nekem a legjobb.

Ha menekülni akarnék a szülői háztól akkor menekülnék.Ha ennek az az ára hogy pár évet halasztanék az egyetemmel akkor halasztok és kész..De az életemet úgy alakítanám,hogy nekem jó legyen..

Én sok-sok évvel ezelőtt így döntöttem.18 évesen leléptem otthonról,elmentem dolgozni,és hozzámentem ahhoz a férfihez akit a szüleim utáltak,és tiltottak.Ma is boldog házasságban élek,gyönyörű ikerlányaink vannak,és igaz én későn de 30 évesen csak beültem az egyetemi padba..Semmit nem veszítettem..

2011. dec. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Természetesen csak egy szoba kibérlésére gondoltam, amire már havi össz. 30-ért van lehetőség.
2011. dec. 13. 19:06
 13/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: nagyon köszönöm!:) De természetesen a többiek véleményét is!
2011. dec. 13. 19:07
 14/20 anonim ***** válasza:
66%

Ugyan mit érnél el vele, ha dolgozol egy évet? Amit megtakarítasz, el is költenéd, de nem egy év alatt, hanem sokkal hamarabb. Az egyetem pedig 5 éves.

Ha a barátod nem költöztet oda magához, és nem segít az eltartásodban, akkor hagyd a fenébe a kapcsolatot, nem hinném, hogy túl nagy jövője lenne.

Hallgass szépen a szüleidre, maradj otthon, aztán majd válassz az egyetemről párt magadnak.

2011. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Barátom az anyukájával és bátyjával laknak egy egyszobás+két félszobás lakásban (max 60 négyzetm.). Szóval nem igazán lenne hely...
2011. dec. 13. 19:16
 16/20 anonim ***** válasza:
75%
egyetem!!!! A szüleid biztos nem akarnak neked rosszat, meg van az oka, hogy így vélekednek, ezt meg kell beszélni! Lázadó korszakban vagy még, amit nem jó hallani tudom, de így van, 18 évesen ne akarj még annyira felnőtt lenni, élvezd ki, hogy nem kell egy csomó megélhetési problémával foglalkoznod! Neked még az a feladatod, hogy tanulj! Beszéljétek meg nyugodtan, meglátod helyre jönnek a dolgok! Sok sikert!
2011. dec. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az első okj ingyenes,de csak a nappali.Amellett nem igazán lehet dolgozni,max diákmunkát.És könyveeket,utazást,kaját,rezsit akkor is kell fizetni.Szóval nem lennél előrébb.
2011. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Válaszd a könnyebbik utat, hidd el, sokkal jobb otthon takarítani, a szeretteinkkel törődni, mint egy albérletben tengődni.

A szüleid legalább eltartanak még éveken keresztül gondtalanul élhetsz.

Válassz egy olyan felnőtt, önálló pl. mérnök férfit az egyetemi évek alatt, akinek már van saját lakása, esetleg már el is végezte az egyetemet, legalább az érdeklődési körötök is megegyezik majd.

2011. dec. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

És hogyha én a mostani barátomat akarom? Hogyha vele akarok megszenvedni mindenért?

A lázadó korszakomat 4-5 éve kinőttem, szó sincs arról, hogy ezért akarnék elköltözni :)

2011. dec. 14. 16:25
 20/20 anonim ***** válasza:

18 éves vagy, majdhogynem 4-5 éve kezdődött a tini korszakod...de hagyjuk

a lényeg, hogy ráérsz még, addig jó amíg eltartanak, és ha akárkit megkérdezel erről, nem csak itt bárhol bárkit ezt fogja mondani...főleg most, amilyen világot élünk, diplomások munkanélküliek, csekély az esély rá, hogy kapsz munkát, ha kapsz is abból nem fogsz megélni! Nem olyan könnyű, ahogy ezt te elképzeled...ha meg választhatsz, hogy OKJ vagy egyetem, akkor egyetem, mert a másikkal majdhogynem kitörölheted a hátsód...

2011. dec. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!