Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól vagy rosszul...

Szerintetek jól vagy rosszul döntöttünk?

Figyelt kérdés
Anyum közölte velem hogy most karácsonykor nem lesz felnőtteknek ajándékozás mert ezt találta ki a testvérem. Mert hogy nincs pénze. Ami egyáltalán nem igaz mert rengeteg felesleges drága dolgot vesz. Én mondtam a páromnak hogy nem érdekel mi fogunk a felnőtteknek is ajándékozni. Mindig az van hogy a testvérem valamit kitalál és akkor mindenkinek úgy kell csinálnia.
2011. dec. 16. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem döntöttetek rosszul, ha valakinek nincs pénze, akkor is ki tud venni egy tábla csokit vagy egy bonbont, amire tesz egy masnit meg egy fenyőágat és anya máris a nyakába ugrik. Nem kell plazmatévét venni. Szóval szerintem tegyetek úgy, ahogy jónak látjátok.
2011. dec. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Mi nem ajándékozunk már évek óta a felnőtteknek, hihetetlen baromságnak tartjuk. A gyerekek nagyon boldogok, több jut nekik így a fa alá, mi meg nem azért ünneplünk, hogy kapjunk valamit.

Jelképes azért van pl. egy üveg ital vagy csoki, de semmi több.

Szomorú, hogy neked még felnőtt korodban is az ajándék az ünnep lényege, és sajnálod tesódtól a pénzét, hiszen miért drága dolgokat vesz, amikor rád is költhetné.


No mindegy, nem vagyunk egyformák, szerencsére nekem nem azt jelenti a karácsony mint neked.

2011. dec. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjátok meg, hogy ti szeretnétek JELKÉPES ajándékokat adni. Ha csak előálltok az ajándékokkal karácsonykor, az nagyon kínos lesz mindenkinek, nektek is.
2011. dec. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves 2. te is azt írod jelképes azért van. Mi is így szoktuk. Én gondoltam rád ajándéknak hívom és max 2-300 Ft-ról szól. Ennek bele kell férnie. Egy tusfürdő vagy egy üveg sör és ennyi, csak egy kézzel készített kártya van rajta: Boldog karácsonyt!
2011. dec. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Mi a gyerekeknek is "csak jelképes" ajándékokat adunk, mégpedig azért, mert óvónő vagyok, és évek óta azt látom, hogy a gyerekek azért várják a karácsonyt, mert kapnak kisvasutat, gyerekkonyhát, babaházat, és a szegény szülők erre képesek hitelt (!) felvenni. Mi szerény körülmények közt élünk, két kislányunk van, nincs pénzünk 20000 Ft-os játékokra, sőt 5000 Ft-osra se. Mindketten a babáikra fognak új ruhákat kapni és kész (amiket én kötök/varrok). A nagyszülőktől meg mesekönyveket kapnak. A mamáéknak pedig készítünk 1-1 karácsonyfadíszt, amit ketten kapnak (mármint az én szüleim egyet és párom szülei is egyet). A gyerekek pedig rajzolt képeslapokat készítenek. Szóval attól, hogy nincs valakinek pénze, nem jelenti azt, hogy nem adhat ajándékot. Hisz a szándék a lényeg, nem? De mondd meg a testvérednek is, hogy mit szánsz a szüleiteknek, hogy ebből később ne legyen gond.
2011. dec. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi testvérek , sógornők között nem ajándékozunk, csak a gyerekeknek veszünk. De a szülőket soha nem hagynánk ki.
2011. dec. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!