Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartsam meg a babát vagy...

Tartsam meg a babát vagy menjek abortuszra?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztat mostanában a kérdés, mivel a párommal volt egy kis balesetünk. És valamiért most mélyen azt érzem, hogy babám lesz. Együtt élünk, a mindennapi morgásokat leszámítva nagyon jó a kapcsolatunk. Tudom, hogy ő lesz a férjem és gyermekeim apja. Fiatalok vagyunk, de nem annyira, hogy furcsán néznének ránk ha esetleg baba születne. Szóval, ha esetleg pozitív a teszt eredménye, szerintetek tartsam meg a babát? Vallási szempontból nincs bajom az abortusszal, de tudom, hogy lelkileg nagyon megviselne. Ugyanakkor nem állunk úgy anyagilag, hogy beleférne egy kisbaba..én szeretnék mindent megadni neki, és a mostani anyagi helyzetünkben nem tudnám. Persze sokan azt mondanák, hogy ennyi erővel sosem lesz, ha a megfelelő anyagi helyzetre várok..de lássuk be, a mai világban ez tényleg egy komoly probléma. Jaj..nem tudom, hogy elég világosan fogalmaztam-e azzal kapcsolatban, hogy pontosan mi a bajom...
2009. máj. 18. 13:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%

A soraidbol ugy erzem, hogy te mar a lelked melyen dontottel, megtartanad a babat. Es szerintem jo dontest hoztal. Az anyagiakon kivul minden feltetel adott, nem minden gyerek no fel gazdag kornyezetben, sokkal fontosabb, hogy lelkileg-szellemileg sok erteket kozvetitsetek neki. En megtartanam. Ahol kettonek jut, ott jutni fog a babanak is!


Gratulalok! :)

2009. máj. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
Tartsd meg a babát! Ha már felmerül annak a lehetősége is, hogy megszülethet a baba, akkor mindenképp az a legjobb megoldás. Az abortusz arra való, amikor végképp nincs más kiút. Kényelmi megfontolásokból ne mondj le az élet legnagyobb csodájáról!
2009. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
21%
Miért nem adod örökbe? Komolyan kérdezem.
2009. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem,ha komoly a kapcsolatotok ezt beszéld meg a pároddal.Ha a későbbiekben úgy is tervezitek a babát,akkor ez nem lehet akadály,hogy most jött össze.Mióta vagytok eggyütt,mennyire vagytok fiatalok?ez is sokat számít,mert évek múlva lehet mindent máshogyan gondolnád mint most.Mindenkép beszélj a pároddal.
2009. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
56%
Nem kis felelősség egy baba, és nem is olcsó muri. Szóval ha anyagilag nem fér bele akkor én abortuszra szavaznék... de ez csak én vagyok. Ti ketten gondoljátok át, beszéljétek meg és döntsetek.
2009. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem tartsd meg. Ha nincs valami olyan egetrengető akadály, ami miatt nem tudnátok felnevelni, akkor szerintem ne vetesd el. Azt mondod, a kapcsolatotok is rendben van. Az, hogy nem vet fel a pénz, szerintem ne legyen akadály, a szülők, ismerősők biztos sokat segítenek majd, ezen kívül használtan töredék pénzért lehet venni babaholmit. (Mi is valószínűleg használtan veszünk majd sokmindent.) A babának nem ötezer forintos rugdalózó kell, hanem elsősorban szeretet, gondoskodás. Ne ciplelj ekkora terhet egy életen át, mint amit egy abortusz okoz! Látsz majd egy gyereket az utcán, és azt fogod számolgatni, hogy "Édes istenem, épp ekkora lenne most Ő..." De igazából ezt nektek kettőtöknek kell eldönteni.
2009. máj. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%

egy abortusz sem olcsó, ráadásul lehet későbbiekben sosem bocsájtanád meg magadnak. Nekem is volt, mert fiatal voltam, és mert még tanultam is, amúgyis gyerekesebb voltam koromhoz képest, meg a párom sem szerettem, és menekült is a gyerek gondolatától, pár évig anyám gyilkosnak tartott emiatt, sőt engem hibáztatott, hogy miattam lett ő is gyilkos, mivel ő fizette ki abortuszt.

Aztán depressziós lettem, megromlott a kapcsink is, emiatt félni kezdtem és pánikbeteg lettem, elment az önbizalmam, testileg sem fejlődtem annyira a lelki gondok miatt, teljes hormonzavarom van, be is gyógyszereztek de csak rosszabúl lettem, a sulit a kezelések miatt nem tudtam folytatni, párkapcsim sem volt egy ideig, az apám meg tesóim mai napig nem tudják, hogy ez történt velem, csak a lány rokonok meg pár barátnőm, volt ofőm. Most utólag gondolva meg tartottam volna, anyuék segitettek volna nevelni, de ha már megcsináltam, akkor jobb lett volna egy unoka anyuéknak, mnithogy gyilkosnak nevezzenek.

Azután úgy éreztem h a gyerek szelleme kisért, és mnidig sirattam őt, hallucinálni kezdtem és nem tudtam aludni, azóta csikorgatom a fogaimat éjjelente.

És érzem h az aurám is megváltozott, az emberek érzik h lelkileg sérült vagyok, voltam.

Most lenne nyáron 5 éves, biztos édes lenne és büszke lennék rá.

Szerintem tartsd meg, az anyaság csodás érzés. egy dolog menthet meg téged erkölcsileg ha mégis az abortusz mellett döntesz, ha azt mnodod hogy védekeztél, csak a bogyó mellett estél teherbe, mert ha hasmenése van valakinek, vagy hányik, akkor nem szivódik fel a gyógyszer és nem hat. remélem tudsz dönteni és a legjobb választás mellett voksolsz, bár nemhéz megmondani ilyenkor mi a ávlasztás. 20 évesen mondjuk már inkább a baba mellett döntenék, főleg ha tudom h a párom szeret, és ha van munkám. Talán ha egyáltalán nem lenne munkám, meg a zsüleim is szegények lennének, vagy külön élnék albérletbe, maiből alig jövök ki, esetleg tudnám hogy lelkileg labilis vagyok és éretlen akkor talán nem vállalná,m a babát. az meg nehéz h kighordod, megszülöd és odaadod valakinek.

mi van ha az abortusz után valami szövődmény keletkezik, vagy hormonális zavarok kezletkeznek, esetleg műhiba és többé nem lehet babád? Sztal az abortusz is drága már felnőtt korban, nekem 2003 ban 17 évesen (mivel fiatal koru voltam) csak 6 ezer volt, más körülmények közt 25 ezer is lenne.

2009. máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Megfontolandó. Barátnőm 21 évesen vetette el a babáját, mert tényleg úgy érezte nincs még itt az ideje, a párja sem volt állandó, anyukájával lakott albérletben... sorolhatnám. Azóta eltelt 4 év, 3 éve van a párjával és nem sikerül a baba! nem azt mondom, hogy a korábbi abortusz miatt, de bárki járhat így.


Az, hogy anyagilag mennyire férne bele, te tudod. Te látod át a helyzetet, hogyan éltek, mennyiből, mennyi hitel stb... De ha tényleg nem számít a fiatalság, a párod is melletted van, beszéljétek meg.

2009. máj. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
67%
Mindenképpen együtt döntsetek! Vedd azt is számításba, hogy az anyagi problémák miatt nem egy kapcsolat ment már tönkre. A baba pedig nem fog megoldani semmit, sőt, sokkal kevesebb pénzt kell majd többfelé osztani. Mindkettőtök részéről lemondásokkal jár, ha bevállaljátok és ezt ketten kell vállaljátok. Szóval beszéljétek meg és csak akkor tartsd meg, ha mindketten maximálisan egyetértetek ezzel. Különben nagyon hamar egyedül találhatod magad egy pici babával, mert a férfiak hajlamosak megfutamodni a problémák elől (tisztelet a kivételnek) és ez senkinek sem lenne áldásos helyzet. A babának sem!
2009. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%

Tavaly ilyenkor én is nagy dilemmában voltam, megmondom őszintén, mert nem terveztünk 3. gyereket. De azt mondtam, hogy abortuszt nem! Most itt szuszog a kisfiam mellettem, 5 hónapos. Gyönyörű kispasi;-)

Ha viszonylag jól elvagytok, anyagilag, erkölcsileg nem hiszem, hogy rossz helyre születne a babád! Igaz, amit előttem írtak, hogy egyszerűbben is fel lehet nevelni egy gyereket, és biztos, hogy sok mindenben fogsz Te is segítséget kapni! Tartsd meg szerintem. De ez csak egy magánvélemény, a végső szó a Tiéd és a párodé!

2009. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!