Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartsam meg a babát vagy...

Tartsam meg a babát vagy menjek abortuszra?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztat mostanában a kérdés, mivel a párommal volt egy kis balesetünk. És valamiért most mélyen azt érzem, hogy babám lesz. Együtt élünk, a mindennapi morgásokat leszámítva nagyon jó a kapcsolatunk. Tudom, hogy ő lesz a férjem és gyermekeim apja. Fiatalok vagyunk, de nem annyira, hogy furcsán néznének ránk ha esetleg baba születne. Szóval, ha esetleg pozitív a teszt eredménye, szerintetek tartsam meg a babát? Vallási szempontból nincs bajom az abortusszal, de tudom, hogy lelkileg nagyon megviselne. Ugyanakkor nem állunk úgy anyagilag, hogy beleférne egy kisbaba..én szeretnék mindent megadni neki, és a mostani anyagi helyzetünkben nem tudnám. Persze sokan azt mondanák, hogy ennyi erővel sosem lesz, ha a megfelelő anyagi helyzetre várok..de lássuk be, a mai világban ez tényleg egy komoly probléma. Jaj..nem tudom, hogy elég világosan fogalmaztam-e azzal kapcsolatban, hogy pontosan mi a bajom...
2009. máj. 18. 13:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
80%

Ez olyan aranyos :) Szerintem te tartsd meg, ha már terhes vagy. Beszélj a pároddal, de ha úgy van tartsátok meg.

segít ha majd úgy állsz oda elé, hogy készítesz egy listát miből lehetne lefaragni, hogy lássa áldozatokat hozol érte te is és akkor mindenképpen belemegy még ha a pénz miatt nem is tervezte most.


Azt érzem, hogy te szeretnéd a babát, és megbánnád ha elvetetnéd. Szerintem tartsd meg, lehet később jobbra fordulnak az anyagiak, meg hát nem kell márkás dolgokat venni, hanem jó minőségűt átlagosat, az is van olyan jó.

A legfontosabb a szeretet, abban kell felnevelni egy gyereket.

Ne vetesd el szerintem semmiképp, max ha a férjed nagyon-nagyon ellenzi, de szerintem nem fogja.

De azért ne éld bele magad nagyon, lehet nem is vagy terhes, tudod...

Mindenesetre sok szerencsét :)

2009. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Szerintem se vetesd el! Azt az örömöt amit egy gyermek adhat, nem pótolhat semmi más. Tudom, közhelyesen hangzik, de gondolj csak bele, mi is az életünk értelme?

Ha valaki a pénzre és a karrierre gondol, azt szívből sajnálom. Mindenki tudja legbelül, hogy egy jó szó, és a család melegsége többet ér a világ minden pénzénél.Hiszen szeretetet, boldogságot nem vehetsz magadnak.


Válaszd a családot!

2009. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
60%

en ugyanebben a helyzetben voltam. 3 hete kiderult,h becsuszott egy baba,injekcio mellett, akkor voltam 4 hetes. En elvetettem, megpedig azert,mert bar nagyon jo a kapcsolatunk en ugy ereztem,h nem tudok neki orulni es nem vagyok kesz meg az anyasagra. Nem vagyok ferjnel, es nincs sajat lakasunk es kulfoldon elunk,ahol semmi segitsegem nem lenne,szoval nem ereztem magam biztos alapokon es nem vallaltam. En azt gondolom,h ha valoban kiderul,h varandos vagy,akkor tudni fogod,h mit kell tenned. En nem bantam meg,h elvetettem, mert sokkal okosabb dontes szerintem ezt tenni, mintsem megszulni egy gyermeket,akinek nem tudsz mindent megadni, vagy nem tudsz rola 100%-osan gondoskodni. Otthon mas a mentalitas, plane mert nem 9 honap a gyes, mint itt...

A lenyeg,h szerintem erezni fogod,h mit kell tenned.

2009. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki írt. Az az érdekes, hogy mindannyian a gondolataimat a tépődéseimet foglaltátok össze. (Kivéve az örökbeadás:SSSS az nagyon durva volt) Őszintén szólva a mostaninál rosszabb anyagi helyzetet nem tudnék elképzelni, ezt nem részletezném..de nagyon-nagyon rossz. A páromnak saját lakása/lakásunk van, de sok nehézséget okoz a mindennapi élet. A család sokat segítene, de olyan a munkahelyem, ahova nagyon nehezen illeszkednék vissza akár 1-2 év elteltével is. Nagyon sajnálom azt a lányt is, aki "belebetegedett" ebbe..valahol én is félek ettől..de látom, hogy az egyik rokonom milyen nehézségeken megy keresztül, annak köszönhetően, hogy megszülte a babáját. Remélem sikerül a legjobb döntést meghozni majd.,A párom nagyon szeretné a babát, ugyanakkor nem akarja rám erőltetni a véleményét..szóval nagyon remélem, hogy sikerül jó döntést hozni..
2009. máj. 18. 13:56
 15/28 anonim válasza:
69%

Szerintem legelőször szerezz bizonyosságot, hogy tényleg jön a baba, mert úgy érezetm a soraidból, hogy ez még nem biztos. Ha már tuti, akkor beszélj a pároddal. A baba az övé is és a férfiek sokkal érzelmesebbek soxor, csak nem mutatják. Együtt átrághatnátok az összes lehetséges verziót. De az is lehet, hogy tök boldog lesz tőle, és akkor eltűnnek a kétségek.

Egyébként én elvetettem annak idején, még fiatalon, mert nem volt alaklmas az élethelyzet, de nagyon kiborultam. A kapcsolatom is ráment, kb egy évig nyögtem lelkileg, pedig mindenki segített. Szóval szerintem ne az akadályokat nézd, és a problémákat, azokat meg lehet oldani ketten, hanem hogy ő belőletek egy-egy darab, és abból születik, hogy szeretitek egymást. Nem akarok ömlengeni vagy ilyesmi, de szerintem ez a legcsodálatosabb dolog a világon. :)

2009. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
72%

szerintem tartsd meg..

mire a gyerek nagyobb lesz, addigra anyagilag is összeszeditek magatokat bőven, addig viszont nem kell minden ruhából a legdrágábbat megvenni..a szeretet a fontos.

2009. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
75%

Szia,

Értelek:) Nagyon fiatal, nagyon csóró kismama vagyok, a párom is ugyan ez, csak ő kispapa:)

Van fedél a fejetek felett? ha igen már minden meg is van!

Nekünk két tandíjat kell kifizetnünk+rezsi+manóka+meg ugyebár mi is élünk > havi bevételeink, és ennek ellenére egy pillanatra sem gondoltuk, hogy ezt az Ördögfiókát el kéne vetetni.

Pozitív lett a tesztem, a párom látszott elfehéredik, de "komoly" apuka, és kiállt a csemetéjéért, és értem is, nem kellett beszélgetni róla, mi is legyen, egy dolgot leszögeztünk, picit korábban jön, mint terveztük.


A mindennapi morgás a kapcsolatok szerves része, mi is szoktunk morogni, és igazából az a jó, ha kijön.

Így pláne nem indokolt nem megtartani azt a picurt, egy normálisan működő kapcsolatban. Semmit sem szúrsz el az életedben, nagyon sok mindent el lehet érni egy gyerek mellett, neked is, a párodnak is. Jó két évre kényszerpihire vagyunk küldve, de azt is túl lehet élni, nem egyszerű, sőt! de megéri. Néha gondolkozok, a téli fűtésszámlát vajon miből fogjuk kinyögni, de olyan nincs, hogy valami nem megoldható, mert mindig ilyenkor jön valami, ami miatt javul a helyzet! És én valóban ezt látom, mindig csak javulnak a dolgok.


Új felállás, rémisztő, és sose lesz rózsaszín álom, én sem így terveztem, hogy csak ennyit kap a fiam, az anyagi részből, de ezen kívül minden mást megkap, amire szüksége van.

2009. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
69%

Hát bocs, én nem akartalak megbántani az örökbeadással, de ez még mindig jobb és humánusabb megoldás, mint az abortusz. Te tépelődsz azon, hogy megtartsd-e, más meg nem szülhet, és szívesen nevelné más babáját is.

De mondom, nem sértésnek szántam.

Remélem, jól döntessz.

2009. máj. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
17%
Jújjjjj, ilyen kérdést nem szabad feltenni idegen embereknek ahol ennyi féle válasz jöhet.Van amit el sem szabadna olvasnod!!!! Érezd hogy nektek mi a jó döntés!!
2009. máj. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
36%
beszéld meg a pároddal a gyerekhez ugyanannyi köze van mint neked. Aztán döntsetek ketten, de ne a vallási vagy egyéb okok miatt, hanem a gyeek érdekében.
2009. máj. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!