Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartsam meg a babát vagy...

Tartsam meg a babát vagy menjek abortuszra?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztat mostanában a kérdés, mivel a párommal volt egy kis balesetünk. És valamiért most mélyen azt érzem, hogy babám lesz. Együtt élünk, a mindennapi morgásokat leszámítva nagyon jó a kapcsolatunk. Tudom, hogy ő lesz a férjem és gyermekeim apja. Fiatalok vagyunk, de nem annyira, hogy furcsán néznének ránk ha esetleg baba születne. Szóval, ha esetleg pozitív a teszt eredménye, szerintetek tartsam meg a babát? Vallási szempontból nincs bajom az abortusszal, de tudom, hogy lelkileg nagyon megviselne. Ugyanakkor nem állunk úgy anyagilag, hogy beleférne egy kisbaba..én szeretnék mindent megadni neki, és a mostani anyagi helyzetünkben nem tudnám. Persze sokan azt mondanák, hogy ennyi erővel sosem lesz, ha a megfelelő anyagi helyzetre várok..de lássuk be, a mai világban ez tényleg egy komoly probléma. Jaj..nem tudom, hogy elég világosan fogalmaztam-e azzal kapcsolatban, hogy pontosan mi a bajom...
2009. máj. 18. 13:25
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
21%

Ha csak nincsenek mindennapi kenyérgondjaitok, tartsd meg!

Ha esetleg lennének, akkor is, legrosszabb esetben örökbe adás.

2009. máj. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
75%

Ha van a pocakodban egy pici baba, aki egy csodálatos kis lélek, aki TÉGED választott anyának és a Párodat apának, ha van fedél a fejetek alatt és még a család is segít...és ti tiszta szívvel fogadnátok az érkezését, akkor úgy gondolom, hogy a megfelelő családba érkezne!:)

Azt írod, hogy szeretnél mindent megadni neki. A legfontosabb a szereteted!!! Ismerek olyat, aki gyerekként mindent megkapott, amit csak akart, csak éppen családot nem, mert "a pénzt kellett hajtani".

Mi szegényként nőttünk fel, de a gyerekkoromat nem cserélném el semmiért! Közös családi kirándulások, hétvégi túrák, esti társasjáték partik, minden este mese összebújva és még sorolhatnám! Ha ezeket meg tudod adni, nyert ügyetek van!

2009. máj. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
26%
Én nem tartanám meg. De ez csak én vagyok.
2009. máj. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
81%
tartsd meg!! Egy kisbaba minden körülmények között AJÁNDÉK! Az anyagi helyzet nem számít. Amikor én születtem hét évig albérletben éltünk, utána 20 NÉGYZETMÉTEREN éltünk 4-en, plusz a kutya, macska. és nem számított a pénz:) boldogok voltunk nyugodt családban. Ez számít a legtöbbet, nem a pénz!!
2009. máj. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
83%

A múlt rendszerben sem voltak jobbak az anyagiak. Én meg sem születtem volna ilyen alapon. Jó tudni,hogy nem azért születtem meg, mert anyagilag belefértem. Azt sem tudom, mi az, hogy 100%-osan megadni mindent a gyereknek? Ha megkérdeznénk tőle: meghalni akarsz vagy egyszerűbben éln, mit választana vajon?

És ami tényleg nem elhanyagoldandó: a lelki része. Ha Te már most úgy érzed, hoyg megviselne, akkor hallgass erre az érzésre. Ha megszületik majd, el sem tudod képzelni, hogy megölted volna.

2009. máj. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem tartsátok meg, hidd el nem fogod megbánni.Különben is nem a márkás ruhák és hasonlóak a fontosak, hanem a szeretet.Esetleg kiadhatnátok valamelyik lakást abból is lenne egy kis plusz pénz.Egyébként gratulálok,és sok boldogságot kívánok nektek a gyermeketekkel.
2009. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Engem is még a kommunizmusban szültek meg. Romániában laktunk, mindent fejadagra lehetett kapni, mindenkinek 3 szelet kenyér naponta....Elgondolkodtató! Húst hírből nem ismertük, krumpliból, tejből is csak az volt, amit ajándékba kaptunk valakitől, aki megszánt minket. Értelmiségiek voltak a szüleim, de akkor az a rendszer nem segített rajtuk! A nagyszülők rengeteget segítettek, de nagyon nagy szeretetben, békességben éltünk, csodálatos gyerekkorom volt, soha nem érdekelt, hogy nincsenek drága cuccaim, nem élek kacsalábon forgó palotában, nem Hawaii-on nyaralunk, ilyesmi.

Szerintem mindenképp tartsd meg a babát, később nagyon bánni fogod, ha mégis az abortusz mellett döntesz!

2009. máj. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ha még olvasod,kedves kérdező:Mi történ azóta?Már több,mint 2 év eltelt azóta.Hogyan döntöttél?Mi lett Veletek?
2011. dec. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!