Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is vannak ilyen szülei,...

Másnak is vannak ilyen szülei, mint nekem? Hogy viszonyulnátok az ilyen szülőkhöz?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, az egyetem miatt élek még itthon. Gyerekkorom óta visszahúzódtam a családtól, nem hiába... Akárhányszor kiülök az étkezőbe enni velük vagy kiülök a nappaliba, mikor ottvannak, folyamatosan csak beszólogatnak és kritizálnak. Ha a sikereimről beszélek (pl a nemrég letett nyelvvizsga), akkor is elrontják a kedvem, direkt beszólogatnak. Evésnél is mindig találnak olyan témát, amitől az étvágyam is elmegy.

Ma pl elkezdték a régi családi videókat nézegetni. Először nem akartam kimenni, aztán mégis odatévedtem. Megláttam az imádott kutyámat, akit "eltakarítottak az útból", mert nem bírták, azt hittem, ott rögtön összerogyok a sírástól és a fájdalomtól, ezen 10 év alatt sem tudtam túltenni magam, mintha a legjobb barátom halt volna meg és nem tehettem semmit, legbelül magamat okolom érte. De a szüleim mindig csak gúnyosan kinevettek ezért és nincsd bűntudatuk sem, hogy megöltek egy ártatlan állatot, így tartottam magam. Aztán a cicámat álltak neki terrorizálni, de most, ennyi idősen már őt meg tudom védeni és felléptem ellenük.

A videónál nem kellett 2 percet ott állnom, máris nekiálltak cseszegetni. Régen úgy néztem ki, mint egy anorexiás, beteges, gyenge voltam (17 évesen derült ki, hogy liszt- és laktózérzékeny vagyok, akkor már önszántamból mentem orvoshoz, mert a szüleim tettek rá, lerendeztek annyival, hogy "tápos"). Csúnya gyerek voltam, ezt meg is jegyeztem a videó előtt, erre apám: hát most se vagy szebb, nehogy azt hidd. Gondolhatjátok, egy lánynak az apjától ilyet hallani?! Aztán egy 5 perc nézés után láttam, hogy anyám már akkor is egy hárpia volt, egy jó szava nem volt az 5 perces videó alatt a két gyerekéhez, ezt is megjegyeztük a húgommal. Aztán erre apám, hogy nekem sokkal mocskosabb "pofám" van, mint anyámnak, és hogy én egy ostoba, buta ember vagyok, hiába járok akármilyen egyetemre (érdekes mód a család barátai lassan többet adnak az én véleményemre, több apám korabeli is nyíltan állítja, hogy sokkal értelmesebb és szélesebb látókörű vagyok, mint a szüleim, akiknek csőlátásuk van). Elmondott apám ott helyben mindennek, a végén elmentem már onnan, mert nem bírtam hallgatni a mocskolódást, és akkor még nekem van "mocskos pofám"?! A videó alatt folyamatosan csak azt beszélték, hogy mennyivel jobbak voltunk akkor, mint most. Persze: régen elhittük az ostobaságaikat, régen hatott ránk az önbizalomleépítő módszerük, régen szó nélkül tűrtük a folyamatos bunkóságaikat. Egyedül az nem tetszik nekik, hogy most megvédjük magunkat és van önálló véleményünk, ami nagyrészt nem egyezik az övékkel. És ezért folyamatos cseszegetésnek vagyunk kitéve. Inkább a szobámban szoktam enni (bár ezért is csak mondogatnak), csak akkor ülök ki a házba, ha a húgommal vagyunk itthon ketten. Akkor olyan nyugodt és békés minden... senki nem lesi, hol köthet belém. Így igazából a nap 23-4 órájában a szobámban vagyok.

Ti hogy viszonyulnátok az ilyen szülőkhöz? Mit gondoltok a fentiekről? Érdemes egyáltalán vitatkozni velük, vagy lépjek le mindig az első beszólásuknál?


2011. dec. 18. 18:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen emberek akik azért gyártanak gyereket ,hogy legyen kin uralkodni és legyen kit alázni. Sajnos a szüleid is ilyenek.Jó hogy ezt átlátod és ki tudtál emelkedni a posványukból agyilag,már csak fizikailag kell elkülönülnöd tőlük. Azon legyél ,hogy minél előbb legalább egy albérletbe el tudj menni.
2011. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hallod, ha nekem ilyen szüleim lennének, ott törném a borsot az orruk alá, ahol csak tudnám! (persze csak okosan, hogy ne legyek támadható) :-)


Szegény! Az elsö adandó alkalommal, ha lehet, meneküljetek a húgoddal onnan!

2011. dec. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én párommal ugyan így bántak a szülei.Tanulatlanok,műveletlenek és zavarja őket,hogy te okos vagy.De próbálják elhitetni veled,hogy hiába tanulsz akkor sem viszed semmire.Szegény páromat még tanulni sem hagyták,inkább elküldték dolgozni.Amikor nem adta le otthon a teljes fizetését kitették a lakásból.Szerencsére pont akkor ismerkedtünk össze,igy hozzám költözött.Azóta elvégzett több iskolát és nagyon jó munkahelye van.Ez 7 éve történt,de a szüleivel azóta sincs jóban.
2011. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!