Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyukámnak,...

Hogyan mondjam el anyukámnak, hogy abbahagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés
Van már egy OKJ-s szakmám,de abban nem dolgoztam,mert rögtön egyetemre mentem. De most 2 év után rájöttem,hogy nem tetszik,nem ezt akarom csinálni! De nem merem elmondani anyumnak!Ő annyira bízik bennem! Mit tegyek?
2011. dec. 20. 13:42
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
85%
17: mért, ha védőnő lesz, milyen előrelépési lehetősége lesz?:)
2011. dec. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
Mármint 18, bocsi
2011. dec. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

Szerintem öngyilkosság abbahagyni.

1. Én nem láttam még fodrászt aki úgy igazán jól élt volna(nem a legbefutottabakra gondolok).

2.Ha egyéni vállakozó leszel akkor fizetned kell magad után mindent, plussz a helyiségbérlet, rezsi---mire ezt kitermeled, nézheted mennyi marad.

3.A pénzedért brutál sokat kell dolgoznod.

4.Minden fodrász lába visszeres.


de nem ezek a legfontosabbak, hanem, hogy jelenleg a fiatalok ölnének az államilag finanszírozott szakmáért, te meg kidobod azt az ablakon.Gondolj bele, pont a felénél vagy.Ennyit fektettél valamibe, és otthagyod???

Figyelj!passziválj egy fél évet ha most nem megy.Menj el fél évre fodrásznak.Szerintem akkor rá fogsz jönni, hoyg megéri befejezni.Ne hagyd ott, csak hagyj ki egy fél évet.

Egézsségügyi végzettséggel külföldön is szívesen fogadnak.

2012. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

Védőnőként is előre tud lépni. Nekem van védőnő ismerősöm, ő azért elég sok változásról, maszek lehetőségekről mesél nekem mostanában.

Tudom, hogy nehéz a suli, a védőnő, ápoló, diplomás végzettségben nem a könnyűek közé tartoznak, de ha az első két évet sikerrel végezted nem hiszem, hogy a továbbiak ne mennének. Én nem hagynám abba, főleg nem eü végzettséget, ebből van most a legnagyobb hiány.

2012. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Szerintem is passzív félév alatt kipihened kicsit a sok fáradalmat, de ne hagyd ott!!!!

Egyrészt tényleg azért mert a felén már túl vagy, ha eddig megcsináltad akkor kibírod a végéig. A mostani felvételizők közül szerintem nem egy és nem is kettő lenne aki szívesen lenne a helyedbe, mert ő csak álmodhat arról hogy támogatott lesz. Ha elvégzed utána is dolgozhatsz fodrászként, nem vesztesz semmit, de ha ezt otthagyod nincs visszaút. Annak is utánajárhatnál hogy ahová jársz meg lehet e játszani, hogy átmenj levelezőre. így csak a vizsgaidőszak lesz húzós, de mellette dolgozhatsz.

Meg fogod bánni ha otthagyod, ez 100%.

Én államis vagyok és levelezőn(jog)

2012. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

Melyik városban tanulsz? Van egy védőnő ismerősöm, aki azt mondta, hogy aki ott végzett, értelme sem lett volna elkezdeni, mert olyan "tudással" jönnek ki onnan a hallgatók, hogy ha ott tanulsz amire gondolok, akkor tényleg hagyd abba. Vagy ha nem érzed hivatásodnak, szintén hagyd abba, mert ennyi pénzért, amennyit kapnak nem éri meg tönkre menni. (bár én bízok benne, hogy helyre jöhet még az egészségügy)

Esetleg a meglévő tantárgyaid alapján körülnézhetsz és átmehetsz egy másik szakra, ami jobban érdekel.

2012. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
Szerintem ha olyan suliban tanulna, ahol nulla tudást szerez, akkor nem panaszkodna a nehézségére. Nem tűnik egy lassú felfogású lánynak.
2012. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok,illetve voltam.Gazdálkodás menedzsment szakra vettek fel,és utáltam mindig is ezeket a gazdasági tárgyakat..főleg a matek miatt.Szeptemberben kezdtem ,de én meg veled ellentétben már évek óta védőnő szeretnék lenni,csak oda nem vettek fel.Bele kezdtem ebbe,de egyre rosszabbul éreztem magam.Féléves vizsgaidőszakban elmentem 2 ilyen egészségügyi nyílt napra is és egyre jobban azt akarom úgy érzem.

Hát én anyuval közöltem rendesen.Elé álltam,hogy ne haragudj anyu én ezt ahol vagyok gyűlölöm.Szaknyelvvizsgát nem akarok csinálni(mert ide az kellene),idegen nyelven nem akarok tanulni gazdasági tárgyakat,matekot és egyéb számolós tárgyakat stb. Először tátva maradt a szája,de tudta,hogy már régóta nem ez az álmom. Jelentkeztem újra érettségizni és megyek májusba nyelv vizsgázni is,hogy több pontom legyen oda bekerülni,ahol te is vagy :)

Ha nem sok van hátra,akkor ne hagy ott viszont.Ezzel csak nyersz,ha lesz egy ilyen diplomád és utána meg tanulhatsz még olyat is,amit szeretsz. Tényleg sokan lennének a helyedben...köztük én is.

2012. febr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

23-as!

Miért, az ápolónők jól keresnek? Én mindenhol azt hallom, hogy nem és ehhez cseppet sem gusztusos munkákat végeznek... Ott az tud helytállni, aki szívből csinálja, másképp nem is lehet gyatra fizetésért és sok munkáért.

Az ápolónő is egész nap talpal, annak is visszeres lesz a lába.

2012. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Na de basszus, nem lesz ez mindig így, nem fog egész életében rosszul keresni. Azért egyszer javulnia kell a fizetési viszonyoknak.
2012. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!