Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyukámnak,...

Hogyan mondjam el anyukámnak, hogy abbahagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés
Van már egy OKJ-s szakmám,de abban nem dolgoztam,mert rögtön egyetemre mentem. De most 2 év után rájöttem,hogy nem tetszik,nem ezt akarom csinálni! De nem merem elmondani anyumnak!Ő annyira bízik bennem! Mit tegyek?
2011. dec. 20. 13:42
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Szerinted a védőnő, és az ápolónő ugyanaz?????
2012. febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
Na ez meg a másik.
2012. febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

Szerintem is a passzív félév a legjobb megoldás. Közben rájöhetsz, hogy tényleg ott akarod e hagyni. Valamint azt könnyebb közölni:

Anyu kicsit besokalltam ettől a sulitól egy félévre(vagy évre) passzíváltatom magam, addig dolgozni akarok, beletanulni a fodrász szakmába és egy év után kicsit összeszedtem magam lelkileg folytatom....ennyi.

Szerintem megértik.

Nagyon sok csoporttársam akarta félidőben otthagyni az egyetemet, mert nekik sem tetszett....elegük lett...stb. De egy fél év után boldogan vetették bele magukat újra.

Gondold végig.

2012. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
nagyon aranyosak vagytok,komolyan! :)köszönöm a biztató szavakat!! hát azóta próbálok fodrászként elhelyezkedni, de eddig még nem sikerült...mindenhol csak vállalkozóival vesznek fel...de ezt meg én nem szeretném. ráadásul diákhitelem se lesz, mivel passzivon vagyok, tehát kicsit se rózsás a helyzet. azt hittem könnyebb lesz az álláskeresés. már kezdem bánni h otthagytam.
2012. febr. 10. 18:37
 35/44 anonim ***** válasza:
Amikor én 3 év egyetem után bejelentettem anyukámnak hogy nem csinálom tovább az egyetemet, rettenetesen kiakadt, szóba se állt velem 2 hétig. nagyon sajnáltam hogy ott kellett hagynom, később végülis beletörődött, hogy a pénz miatt kénytelen voltam abbahagyni. Nem értettem a viselkedését, hogy miért okolt hiszen soha egy fillérrel sem támogatott hogy végig tudjam csinálni. Ma már rájöttem, hogy éhezve küszködve, de mégiscsak maradnom kellett volna. Kérlek szépen kedves Kérdező, hogy ha teheted, gondold meg hogy döntesz. Egy papír nem lehet felesleges sose, ne ess az én hibámba.
2012. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Hagyd ott, amint lehet. Én nem hagytam ott azonnal pont azért, mert mit szól anyám és féléveket pazaroltam egy szar szakra, amivel soha nem akarok elhelyezkedni, nem akarom 40 évig csinálni míg meg nem halok, akkor sem, ha lenne vele állásom, meg karrierem. Utálatos!


Most gürizhetek, hogy legyen pénzem fizetni, azt, ami érdekel és amit szeretek. Amit meg tudtam volna ingyen csinálni, ha annak idején anyám meghallja, amit mondok és nem csak bezárja a fülét és azzal jön, hogy csináld jó lesz az.


Sose tudhatod, még az is lehet, hogy ha ez ennyire nem jó, akkor mást találsz majd, ami elkezd érdekelni és elvégeznéd, de azzal, ha ezt húzod és úgy sem fog úgy menni, meg úgysem fogod szeretni sose, ha egyáltalán átvergődsz rajta, akkor el is vágtad a lehetőséget attól, hogy valaha elvégezz mást, mert már ingyen nem tudod megtenni, a védőnői fizetésből meg sose lesz a tanulásra.


Még az is lehet, hogy mondjuk a szakoktató szak fodrász szakirányát akarod majd elvégezni, vagy bármi.

2012. febr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

utolsó két válaszolónak nagyon köszönöm! Igaz hogy két ellentétes véleményt irtak le,mindkettő elgondolkodtató. Most legyen okos az ember...de én ugy érzem már döntöttem és nem akarok visszamenni. Inkább ami támogatott félévem már maradt,azzal mást szeretnék tanulni.Az a legfőbb bajom hogy tényleg úgy érzem,nem érdekel a védőnősködés,nem nekem való ez a szakma. Viszont a fodrászatba se könnyű visszatalálni,mivel mindenhol vállalkozókat keresnek én meg alkalmazott szeretnék lenni.

Szeintem itt inkább egy 3. út lesz a nyerő. Köszönöm mindenkinek!

2012. febr. 29. 16:47
 38/44 anonim ***** válasza:
Unokatesóm fodrász, de annyira nem kell sehová, hogy gyárban szalag mellett dolgozik, éhbérért. Szóval, akik ilyen bőszen ajánlják, hogy legyél szakmunkás, a diploma semmit nem ér, azokat szívesen elkísérném pár ilyen szalag mellett dolgozós munkahelyre körbekérdezni, hogy hány embernek van tényleg jó szakmája, mégis ott kötött ki.
2012. febr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

A két utolsó válaszban még az is különbség, hogy amelyik bánja, az azért hagyta ott, mert nem bírta a költségeket, amelyik azt bánja, hogy nem hagyta időben ott, az azért, mert utálta az egészet. Ha utálod az egészet, akkor ha nem is fodrászként helyezkedsz el, de érdemes lenne átgondolnod, hogy nem-e mást kellene tanulnod.


Annak nincs értelme, hogy évekig tanulj valamit, ami nem is érdekel, csak azért, hogy bekeretezhesd aztán a diplomát. Ráadásul védőnőként ugyanúgy szart sem fogsz keresni, meg szarba se néznek majd. Nézd meg itt, mi mindent összeírogatnak, hogy milyen hülye a védőnő, hogy minek jön, meg nem engedik be, mert csak okoskodik, meg miért nem telefonál mindig mielőtt jön? Egyszer egy beírta, hogy azért nem tudom hány családja van és 80 ezer forintos fizetésből nem telik még arra is, hogy telefonálgasson időpontot egyeztetni mindenkivel, erre még ő volt a hülye.


Most nem azért, de van ahol a három műszakban szalag mellett jobban kapnak ennél, és még akkora felelősség sincs rajtuk.


Amúgy meg nem csak a fodrász ül a gyárban, hanem a diplomás is, bár azokból több ül otthon, mert reménykednek, hogy majd csak lesz valami.

2012. márc. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

na végül elmondtam neki, és tök normálisan fogadta,nem oltott le szerencsére! Azt mondta,hogy tegyem azt amit szeretnék,én érzem hogy mire vágyom, ő nem szól bele. Tök megkönnyebbültem! :)

azt hiszem kitartok a fodrász mellett. ez az álmom. és meg is fogom valósitani. köszönöm mindenkinek!

2012. ápr. 10. 17:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!