Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyukámnak,...

Hogyan mondjam el anyukámnak, hogy abbahagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés
Van már egy OKJ-s szakmám,de abban nem dolgoztam,mert rögtön egyetemre mentem. De most 2 év után rájöttem,hogy nem tetszik,nem ezt akarom csinálni! De nem merem elmondani anyumnak!Ő annyira bízik bennem! Mit tegyek?
2011. dec. 20. 13:42
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
58%

"Anyu, nem akarom tovább folytatni az egyetemet."


Egyébként nem éri meg abbahagyni, hacsak nem az alábbi szakok valamelyike:

-könyvtáros

-informatikus könyvtáros

-kommunikációs szakok

-andragógia


akkor mindenképp többet ér egy valódi OKJ

2011. dec. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
87%
Hat en az orvosit hagytam ott, hogy kulfoldon folytathassam, persze ujra felveteli, meg bizonytalansag meg minden. Azt hittem eloszor,hogy minimum leorditjak a fejemet, aztan a vegere meg ok beszeltek ra,hogy nehogy ezen meg gondolkodni merjek. Bar lehet ez ritka, en is azt gondoltam nem fognak orulni, hisz vegig ereztem,hogy nem ezt varjak tolem, de mindenesetre meg ez is megtortenhet veled, persze ez a legjobb eshetoseg lenne.
2011. dec. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
92%
Keress egy jó állást a szakmádban! Ezután állj oda a szüleid elé és mondd meg, hogy találtál egy jó álláslehetőséget és szeretnéd inkább ezt csinálni az egyetem helyett. Az egyetemet ne hagyd végleg abba, csak halassz félévet arra az időre, amíg kipróbálod magad a szakmádban! Így ha esetleg később meggondolnád magad, még mindig lesz lehetőséged lediplomázni.
2011. dec. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
87%

ha kevés van hátra fejezd be szerintem, még bármikor jól jöhet

levelező nem hülyeség, mellette tanulhatsz

mit tanulsz amúgy és milyen szakmád van?

2011. dec. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
Amugy csak annyit,hogy a levelezo szerintem azert huyleseg, mert 1. szerintem normalis szakoknal, amiket van ertelme csinalni, a levelezo meg nehezebb, mert tobbet kell vele egyedul folgalkoznod, bar keves ertelmes szaknal lattam egyaltalan indulni levelezot. 2. Mernokit kiveve alig van levelezo,ami allamis. 3. Ujra kellene felveteliznie, mivel ez nem ugy van, hogy fogom magam es atkerem levelezore, az esetek 99%-ban ujra kell feveteliznie, amit nem hiszem,hogy megtesz, egyreszt mert ha most allamis nem mehetne allamis levelezore,ha meg abbahagy egy olyan szakot,amit nem szeret, nem fog ebbe tobb penzt meg energiat beleolni,plane ha ujra erettsegizni is kellene, mert 1-2 ev alatt jonehany szaknal megugrottak a ponthatarok.
2011. dec. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
86%
Ja es meg annyi, hogyha tenyleg nem akarod befejezni, a legnagyobb butasag megvarni az evveget,persze csak ha biztos vagy magadban, mert ezzel is elpazarolsz 1 felevet, igy kesobb ha mast tanulnal tobbet kellene fizetned, illetve addig se dolgozol,nem gyujtesz tapasztalatot,max diakmuna az meg lofutty,plane ha a penzt is nezem,es szinte sose a szakmajukban helyezkednek el a diakmunkasok,hanem ami jut. Teljes idos munka is alig van,nem hogy resz,szerintem azt meg nehezebb kapni.
2011. dec. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

Egészségügyi fősuli igazából.De rájöttem, hogy túl nehéz nekem,én nem bírok ennyit tanulni...:(

Eredeti szakmám fodrász,csak abban azért nem kezdtem el dolgozni, mert rámjött, hogy én még élni akarok,kipróbálni az egyetemista létet stb...de úgy érzem elég volt. Védőnő lennék (lettem volna)és mivel mindenki diplomás a családban,úgy éreztem nekem is szereznem kell egyet,úgy éreztem anyám ezt várja el.Meg azt hittem hogy érdekel ez a szak,de most jövök rá h nem...Pedig sokkal boldogabb voltam a fodrász suli alatt mint most.Tehetségem is volt hozzá. Most tiszta ideg vagyok,állandó a hajtás itt,nem bírom...:(

De szégyellem magam anyám előtt, mert teljesen behülyitettem anno szegényt, hogy én milyen szuperokos szakember leszek...úgy érzem, cserben hagytam.éjszakánként nem alszom, csak ezen agyalok, hogy mit fog szólni...tudni kell hogy nálunk a családban a diploma a minden...:(

24/L

2011. dec. 20. 16:13
 18/44 anonim ***** válasza:
58%

Egy ilyen szak sosem lányregény. De ha az életforma miatt vágtál bele, akkor félrenyúltál. Ha bulizni szeretnél, akkor irány egy média kommunikációs főiskola, vagy egyéb büfészakok.

Fodrászként az életben NEM LESZ előrelépési lehetőséged. Fodrász leszel életed végéig, eleinte jónak tűnhet a sok számla nélkül zsebbe fizető vendég ha van saját szalonod - maíg ez még hagyomány marad- , de eléggé lelombozó lehet, hogy 25 évesen elértél a karrier csúcsára és nincs feljebb.

2011. dec. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

Szia!



Legyél bátor, válaszd a saját életed, a saját boldogulásod, a tehetséged. Nem kérdéd, hogy ott kell hagynod a szakot.


Szerintem minél előbb legyél túl rajta, ne halogasd. Annak idején én is iszonyú bizonytalan voltam a sajátomban, ha visszaforgathatnám az időt, otthagynám, és ezerrel ráfeküdnék arra, ami érdekel, amiben igazán tehetségem van.De gyáva voltam, és semmilyen támogatásom nem volt, mert anyám hisztériás sírógörcsöt kapott az ötlettől..így visszagondolva esélytelen lett volna otthagyni.

De neked van egy szakmád.Fodrász vagy. Ha azt szeretnéd, hogy támogassanak ebben a helyzetben-márpedig ettől függ szinte, hogy tényleg tudsz-e váltani-, egy jól kidolgozott tervvel állj elő és kérd, hogy támogassanak téged ebben, hogy segítsenek lelkileg a váltásban.Hátha ezzel is előrébb vagy. Szóval,a heyledben elmondanám mihamarabb, bár ha meggondolom, lehet, hogy érdemesebb lenne úgy, hogy pl már van valamilyen állásod , akár csak félállás is ezzen a területen.Mert ha nincs, és most elmondod, és ellenzik, akkor semmiylen kapaszkodód nem lesz, mert a sulit már elvégezted. Úgyhogy lehet, hogy előbb érdemes egy állást kerytened, ha csak önkéntes is!

2011. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

igen,énis arra gondoltam,már ezerrel ráfeküdtem az álláskeresésre, hogy egy állással a hátam mögött már könnyebb elé állni és megmondani...áhhh haragszom magamra hogy ilyen gyáva vagyok...:S

csak múltkor már pedzegettem neki, hogy nem tetszik, meg hogy nem birom, tisztára kivagyok stb,de meg se hallotta csak azt hajtogatta hogy csináld mert manapság a diploma a minden! És hogy nem elég a fősuli tegyek le utána egyetemit is!! Pedig már herótom van a gondolattól is hogy ezt folytassam...nem érdekel és kész.

2011. dec. 20. 17:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!