Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek a gyereketeknek...

Ti engednétek a gyereketeknek h cigizzen? Nekem nem engedik a szüleim.15/l

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 15:03
1 2 3 4 5
 11/50 anonim válasza:
100%
Én 14 éves korom óta cigiztem, egészen 21 éves koromig. Semmi értelme nem volt, csak nagyon nehéz volt leszokni. Személy szerint jobban örülnék a hétvégi 1-2 vicces sütinek, mint az alkoholnak vagy a ciginek.
2011. dec. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim válasza:
83%

Nem. A szüleim sem cigarettáznak, a családomban senki. Én se vettem soha a számba cigarettát.

Eleget tanultam róla, hogy mennyi káros hatása van, 10 oldalt tele tudnék vele írni kapásból. Mindenféle rák kockázatának növeli a kialakulási valószínűségét, krónikus brinchitist okoz, nem mellesleg függőséget is a nikotinreceptorokra gyakorolt hatása révén. Mennyi olyan beteggel találkozok a kórházban, akinek valamilyen daganata van, és mikor megkérdezem, hogy dohányzik-e, büszkén mondja, hogy 1980 óta nem- de előtte 20 évig napi 2 dobozzal... Most, ennyi idősen még nem gondolsz rá, sőt, nem is tudod, milyen károkat okozhat a szervezetedben, nem most, hanem 20-30 év múlva.

Nem beszélve arról, hogy a dohányosok nagy része nem figyel azokra, akik a környezetükben nem dohányoznak, pedig a passzív dohányosoknál is kétszeresre nő kockázata a tüdőrák kialakulásának. Egyáltalán nem is vagyok jó véleménnyel azokról, akiket ennyire nem érdekelnek mások. Meg az is szánalmas, hogy ilyesmire annyi pénzt elköltenek az emberek... Ismerek olyat, aki inkább nem eszik egy napig, minthogy ne vegyen meg egy újabb doboz cigit... Valóban szánalmas.

Nem engedném a gyerekemnek, hogy tönkretegye a szervezetét, pláne nem ilyen fiatalon, mikor fejlődik a szervezete. Kiskorától kezdve úgy fogom nevelni, hogy ő is megvesse a dohányzást. Bár remélhetőleg addigra be is lesz tiltva mindenhol, gyakorlatilag már csak otthon fognak tudni dohányozni az emberek.

NE DOHÁNYOZZ!!!

21/L

2011. dec. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim válasza:
100%
*bronchitist (=hörgőgyulladást)
2011. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
95%
Mi motivál arra, hogy cigizz?
2011. dec. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 menta34 válasza:
90%

Nem akarok a századik okoskodó lenni, hogy miért ne tedd. inkább megközelíteném máshonnan. A cigi egy élvezeti cikk, mint az alkohol vagy a szex. A gond ott kezdődik, amikor a hétköznapi rutint csak úgy viseled el, hogy rágyújtasz ha ha nem jön a busz, ha jön a busz, ha esik az eső, ha nem esik ha késik a tanár ha nem késik, ha jött a barátnő ha nem jött, szóval mindig generálsz rá indokot és folyamatosan szívod. Ez a függőség. A normál életritmushoz a hétköznapi hülyeségekhez nem kéne cigi, mint ahogy nem tolsz le egy felest sem ha nem jön a busz, vagy állsz neki masztizni ha elered az eső :) A cigi csak addig lehet jó (igen, tudom, addig se), csak addig amíg nem azért gyújtasz rá, mert függő vagy hanem mert épp péntek este van és belefér a hangulatba 1-2 szál. Szóval ha megfogadod a tanácsot, kergesd ki a hétköznapokból, és hagyd meg élvezeti cikknek (ha nagyon muszáj).

Amúgy rossz hír, de jövőre ismét drágul ÉS nagyon szigorú rend lesz, hogy hol lehet majd rágyújtani, pl. kocsmákban sem lehet majd...

Ja még egy:) a cigis punci nem olyan finom :DDD

2011. dec. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
91%

A dohányzás nagyon káros, ha így folytatod meg fogod látni az eredményét. :)


A Nikotin hatással van az ideg-izom átmenetedre és az idegrendszeredre, aminek a következménye egy idő után a Nikotinmérgezés.


Aztán ott van a szénmonoxid, mely egy mérgező gáz, aminek szintén mérgezés lehet a vége.


A Kátrány, mely a dohányzás során a tüdőbe bejut és ott lerakódik, ezért ez felelős a rákkeltő hatásért.


Amire még hatással van, az a légutak, tüdő, szív, erek, gyomor, bélrendszer, a nemi szervek. (És a magzatra is)


Ha most abbahagyod...


20 perc múlva visszatér a normális vérnyomás és pulzus értéked.

8 óra múlva a vér nikotin- és szénmonoxidszintje a felére csökken, az oxigénszint visszatér a normál értékre.

24 óra múlva a szervezetből kiürül a szénmonoxid, a tüdő kezd megtisztulni a dohányzás okozta lerakódásoktól.

48 óra múlva a szervezetből teljesen kiürül a nikotin. Jelentősen nő az íz- és szagérzékelés.

72 óra múlva a légzés könnyebbé válik, a hörgők ellazulnak és megnő energiaszintjük.

4 hét múlva elköltheted az első 15000Ft-os megtakarításodat és innentől folyamatosan.

4-12 hét múlva javul a vérkeringés.

3-9 hónap múlva enyhülnek a légzési problémák, a köhögés, a fulladás. A tüdőfunkció akár 10 %-kal is javul.

5 év múlva a szívinfarktus kialakulásának kockázata felére csökken, mint egy dohányosnál.

10 év múlva a tüdőrák kialakulásának kockázata a dohányosokéhoz képest a felére csökken. A szívinfarktus kialakulásának kockázata visszatér a nemdohányzók szintjére

2011. dec. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedném, de egyértelmű, hogy a tiltással nem akadályozom meg. Azért a házamban nem gyújtanál rá, mert nem fogom még támogatni is. Reméljük pár év múlva kinövöd. 15 évesen én is sokat cigiztem suli után, mert hogy az milyen jó, de már nem foglalkoztat a dolog. Kéthavonta még rágyújtok, ha épp beülünk valahova (akkor sem mindig) és ennyi. Azért én nem kívánnám senkinek, hogy elvigye a tüdőrák...
2011. dec. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
59%
felesleges egy ilyen kis csírának beszélni,akkor is cigizik... akkor szívja. Nekem addig mind1 ki cigizik amig neem fújja a pofámba...
2011. dec. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
88%
Amit kihagytam, hogy ha abbahagyod, akkor látod felnőni az unokáid, látod változni a világot...
2011. dec. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
76%

Ne azért ne dohányozz, mert a szüleid megtiltják, hanem a saját egészséged miatt!


Saját magadért teszed a legtöbbet, ha nem szoksz rá.


Vagy szeretnél 30 év múlva minden reggel olyan köhögésrohammal ébredni, hogy majd kiköpöd a tüdöd?

Nem hiszem, hogy ez a célod.

2011. dec. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!