Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek a gyereketeknek...

Ti engednétek a gyereketeknek h cigizzen? Nekem nem engedik a szüleim.15/l

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 15:03
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
74%
nem engedném meg.
2011. dec. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
74%

15 évesen én is cigiztem. A szüleim tudták, vagy legalábbis sejtették. Nem tudtak ellene semmit tenni, de ettől még nem engedték meg!

A szülők feladata, hogy irányt mutassanak, és tudatosítsák, mit tartanak helyesnek és mit helytelennek. 15 éves vagy, ennyi idősen még nem csak joguk, hanem kötelességük is ez. Oké, dohányzol, mert az olyan menő, szerencsés esetben majd rájössz, milyen drága és büdös szokás ez (15 évesen, felteszem, még baromira nem hat meg, hogy 30 év múlva esetleg elvisz a tüdőrák). De azt ne várd a szüleidtől, hogy még tapsoljanak is hozzá! Nekik az a dolguk, hogy amennyire tőlük telik, próbálják ezt megakadályozni.

Én is leszoktam, amikor rájöttem, mekkora hülyeség, és nem fogom a saját gyerekemnek sem engedni.

2011. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
85%
Én nem kezdelek ijesztgetni, hogy korán meghalsz, mert úgyse hiszed és nem is biztos.Sok káros hatása van, de úgyse érted, amikor rengetegen csinálják. Inkább onnan közelítem meg, hogy 1 doboz 600 Ft. Egy hónapban 18 000 Ft-ot fújsz a levegőbe. Gondolom szereted a szép ruhákat stb. Inkább arra költsd, minthogy a levegőbe fújd.
2011. dec. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 LadyLee ***** válasza:
74%

NEM! Pedig néha én is rágyújtok. De 18 éves korom alatt azért nem nagyon fordult elő.


18 éves kora fölött, pláne ha megkeresi rá a pénzt maga, akkor azt csinál, amit akar, de szerinted az lenne a normális, hogy 15 évesen hagynának cigizni, sőt, még finanszíroznák is, mivel gondolom nincs saját kereseted...

2011. dec. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
am nemtom mi motivál arra h cigizek azon kívül h szeretem..najó egy PICIT talán a társaság is....am én ne m 18.000 fújok a levegőbe egy hónap alat.hanem max 2400ft egy doboz elég egy hétre..talán tovább is...
2011. dec. 20. 15:46
 26/50 anonim ***** válasza:
88%

Majd ha megkeresed magadnak a pénzt rá, akkor lesz jogos a felháborodásod.

Anno az én szüleim is addig akadtak ki komolyabban, amíg ők "pénzeltek" és a kemény munkával megkeresett pénzükből vettem titokban a cigit. (Ez, utólag visszagondolva, teljesen jogos volt.) Aztán elkezdtem dolgozni és bár nem örültek neki, hogy cigizek, elfogadták, mert onnantól az én felelősségem volt, hogy a megkeresett pénzből cigit veszek-e, vagy mást. (Már 3 éve nem cigiző) 26N :)

2011. dec. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
70%
Nem engedném. Férfiszemmel: nagyon büdös lesz utána a lány szája, hiába mos fogat, akkor is érezni, mivel az egész "belső bugyraidat" megváltoztatja. Van akinek a fogai is sárgák lesznek tőle és egy csomó pattanás alakul ki a bőrén, idősebb korban meg ráncos és sárga lesz szintén a bőre. Punci ízre is kihatással van(nem pozitív irányba) és a haja is büdös lesz a füsttől, ami szintén elég taszító dolog a férfiak számára. Plusz nem értem, hogy kis taknyos 15 éves fejjel mi a ráknak neked cigi? "szeretem." mégis mit szeretsz benne?
2011. dec. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:

az első mondat mintha anyám mondanáXDDD

am meg amikor adnak pénzt valamire azt elteszem cigire és ők ezt nemtudják és oylan mintha azt vettem volna amit nekik mondtam közben meg cigit...

2011. dec. 20. 15:49
 29/50 anonim ***** válasza:
Jövőre felmegy a cigi ára, ha megkeresed magad rá a pénzt akkor bagózz csak. Én nem dohányoztam sose, igaz néha lemegy egy-egy szállal, de évente nincs 6 db. Nekem mondták anyámék, hogy lehet szívni, de pénzt nem adnak rá, jól is tették azt a pénzt végül is a hobbimra tettem félre.
2011. dec. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

szívni szeretem -.-

főleg a mentolost de az elvileg károsabb és elvileg meddőséget okoz o.O

2011. dec. 20. 15:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!