Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek a gyereketeknek...

Ti engednétek a gyereketeknek h cigizzen? Nekem nem engedik a szüleim.15/l

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 15:03
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
74%

Persze hogy nem engedik, gondolom ők maguk se dohányoznak, és ezt nagyon jól teszik.


Most még csak szeretsz cigizni, aztán pár hónap után rádöbbensz hogy hoppá, már minden egyes délután elszívod azt a szálat suli után. Pár hét elteltével beiktatsz egyet reggelre is, már nem osztogatod a szálakat, mert ki van számolva, hogy meddig kell még. Mikor bulinként elmegy egy doboz is, és ha nincs elég pénzed, a cigit választod az evés helyett. Igen, itt már rá vagy szokva.


A saját példámból, én most itt tartok. Már nem mindig esik jól és veszek rosszabb minőségű cigit is, csak mert olcsóbb. Szerencsére még egész könnyen le tudok szokni. Próbáld meg te is, és ha még nem tartasz itt, akkor ne is akarj eljutni ide... Fél éven keresztül mondogattam magamnak hogy én úgyse szokok rá. Dehogynem.

És tényleg: büdös lesz a hajad, a ruháid, a táskád amiben a cigit tartod, rossz ízű és szagú a szád, és hiába fújod magadra a parfümöt meg hiába rágózol, a szervezeted ugyanúgy tönkremegy.


Most úgyis jönnek az ünnepek, próbáld meg abbahagyni. Ne vegyél cigit a szünet alatt, húgy ne kívánd meg. A bagós társaságoddal úgyse találkozol annyit valószínűleg, így könnyebb lesz. Drukkolok neked, te pedig drukkolj nekem hogy én is abba tudjam hagyni..:)

2011. dec. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
85%
Pont tegnap hallottam a tv-ben, hogy 2013-tól csak állami trafikokban lehet majd kapni cigit, sehol máshol. És ott el fogják kérni a személyit, tehát kiskorúak nem fognak tudni sehol se hozzájutni. Sztem ez ennek a kormánynak a legjobb döntése eddig.
2011. dec. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
Előző az a gáz,hogy a nagyobbaktól megfogják igy is kapni sajnos,nálunk a suliba mindenkinek a nagyobbak vették.
2011. dec. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

15:54-es vagyok

Nem azért szivatta el velem anyám a cigit hogyne szokjak rá,hanem hogy ne a menőség befolyásoljon a szivásában.

Anyám napi 2 dobozzal sziv tinikora óta,és a családban szinte mindenki,igy ténylegesen nem a nem rászokás volt a cél,hanem hogy lássam hogy semmi különleges nincs benne.

2011. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

megtiltani nem tudnám, de pénzt nem adnék rá.

A szivar az egyik leggázabb dolog a világon.

Csak a gyenge emberek szivaraznak...


Az én szüleim szivaraznak, de elitélem. Pénz nincs, de arra mindig...nem beszélve a rossz oladaláról, fogak, szag, egyebek...

Gyűlölöm.

Szóval az én gyerekem az én házamban s az é pénzemen nem fog szivarazni az szent. És próbálom úgy nevelni majd, h ne is akarjon.


21-L

2011. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
60%

Az utolsónak üzenem, hogy szivarozni. Maximum.... A kérdésben meg cigiről volt szó... A párom cigizett, összejöttünk abbahagyta, múltkor kiakadt, vett, szívott, büdös volt mint állat, megmondtam amíg ez van, addig nincs puszi. Most vettünk szivart, ennek semmi szaga nincs utána. Kellemesnek is mondanám. Na ő ez volt az off.


A kérdésre válaszolva:

Nem engedném. Ha megtudnám, hogy cigizik, semmi pénzt nem adnék neki, nehogy megvegye magának. Ha meglátnám, hogy cigizik, úgy pofánverném, hogy a foga kiesne a cigivel együtt. Undorítóóó!!!

Büdös lesz a kezed, a szád tőle. Senki nem fogad el tőled szívesen puszit. Sárga lesz a fogad, ami elég visszataszító. Lehet, most menő vagy a többiek körében, hogy igen "Milyen menő ez a Julcsi, még cigizik is!" De nem hinném, hogy pár 10 év múlva a tüdőgondozóban is ilyen menő leszel tőle.

2400 Ft másfél heti kajapénzem.. Inkább küld el nekem minden hónapban, és akkor ugyanott vagy, mint most. Kidobtad az ablakon...

2011. dec. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
51%
16 éves voltam mikor Apukám is megengedte, hogy cigizzek. Addig könyörögtem neki, hogy belement.Ha nem engedik meg, az ember akkor is rágyújt! Ez van! Én is imádtam cigizni! 250. próbálkozásra sikerült leszoknom 24 éves koromban, ennek már 4 éve.
2011. dec. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) átgondolom a leszokást...

am mi az az állami trafik?

am meg ha 2013-tól csak iylan trafikokban adják ki 18 éven felül attól még rengeteg kiskorú fog cigihez jutni....megveszi neki egy haverja aki elmúlt 18 éves

2011. dec. 21. 16:10
 49/50 anonim válasza:
Próbáld ki az E-cigit. Az is hasonló,ugyanúgy pótolja a nikotint,viszont nem leszel tőle büdös,és nem is olyan drága. Oké megveszed az kb 8000ft ha nem vagy erős dohányos,meg ha veszel hozzá utántöltőt stb,de az 1500ft
2012. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim válasza:
Ha az én gyerekem lennél és meglátnám,hogy 15 évesen ott fityeg a szádban a cigi,úgy pofon vágnálak,hogy kiesne az összes fogad..a szüleid gyereket nevelnek,nem egy sétáló tüdőrákot aki nem éri meg a harmincat sem.Bocsánat,de én így látom.
2013. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!