Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem folyton ugráltat?

A feleségem folyton ugráltat?

Figyelt kérdés
40-es éveimben járok, van 3 gyerekünk, 14 éve vagyunk házasok. A gyerekek életkora: 13, (ő sajnos halmozottan fogyatékos, de otthon neveljük) 11 évesek, és a legkissebb fél éves. A feleségem mindig is szeretett ugráltatni. 24 órában dolgozom, hazamegyek meló után, le nem fekhetem mert kiadja a ház körüli tennivalót, minden nap nekem kell elmennem bevásárolni, ügyeket intézni stb. A fogyatékos gyerekhez nekem kell felkelnem, én fürdetem, etetem, én viszem gyógyfoglalkozásra, gyakran én főzök, ha nem akkor segítenem kell neki, takarítok stb. Mint egy háziasszony! A legbosszantóbb az, hogy ő nem tanul a gyerekkel, hanem nekem kell még este 11-ig tanulnom vele, pedig meló után, alvás nélkül nagyon fáradt vagyok már. Évek óta külön szobában alszunk, mert zavarja a horkolásom, ő az emeleti szobában alszik, én meg a lentiben, a fogyatékos gyerekem melletti szobában. Nagy ritkán el tudok menni a haverokkal sörözni, de már telefonál, hogy menjek haza gyereket fürdetni. Kezdek besokalni, nem tudom meddig bírom én ezt. Szívesen segítek neki, de ő azt akarja hogy mindent én csináljak, ő pedig csak a kisebbik gyerekkel foglalkozik. Eltúlzom a dolgot ha azt érzem már nem bírom ezt tovább, se fizikailag, sem idegileg?

2011. dec. 28. 20:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem derül ki a hozzászólásodból, hogy az asszony az ugráltatásodon kívül mit is csinál. Addig nem ítélném meg a dolgot.
2011. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%

Bocs de te nem vagy az a zúgivó alkesz aki összehozott egy 3 kölyköt a meglévő 2 melllé?

Amúgy ő egész nap otthon van a betegggel te napi 1-2 órát törödsz vele azt is azért mert a nejed már nem tudja emelgwetni a fürdéshez és nem tudja ki be venni a kocsiból a gyógytornákknál.

2011. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Mivel én mindezeket megteszem, ő mos, főz, szoptat. Arra sem képes, hogy a tőlük kb gyalog 5 percre lévő boltba lemenjen. Azt mondja: valaki menjen el a boltba. Minden nap én vagyok az a valaki.
2011. dec. 28. 20:21
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Hát így első hallásra iszonyú sokat csinálsz. De miért tűröd és miért csinálod ezt? Nagyon tiszteletre méltó, hogy a beteg gyermeket ti nevelitek és biztosan rengeteget kell vele foglalkozni (bár hálistennek nem tudom). De sajnos azt te rontottad el, hogy már az elején is ezt hagytad. Próbáltad már neki elmagyarázni, hogy ez így nem megy? Próbáltál már neki nemet mondani? Vagy hogy ő csinálja meg most helyetted? Segítséget nem tudtok kérni?
2011. dec. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nincs időm alkoholizálni! Pedig néha jól esne elhiheted! Szeretem a feleségem, de már sok nekem ez. "Örömmel" hallom hogy mások is hasonló cipőben járnak, mint én.
2011. dec. 28. 20:23
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem túlzol tökéletesen igazad van. Ez nem a te dolgod lenne, hanem jelenleg az övé, mivel ő van otthon. Néha be lehet segíteni, de ez már ennyi meló mellett sok.
2011. dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Az anyja meg folyton kötekszik. Ha nemet mondok, akkor 3 napig duzzog! Szeretem, de kivagyok! Most mennem kell, később benézek ha tudok!
2011. dec. 28. 20:26
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
És azt lehet,tudni,hogy MIÉRT kellett még 1 gyerek?!És ha állandóan dolgozol mikor viszed a gyereket gyógytornára?Azt írod,gyakran Te főzöl.A kommentedben pedig azt,hogy a feleséged mos,főz,szoptat.Külön szobában alszotok.Ez még oké,meg kell a szex is,de MIÉRT nem védekeztetek?!Annyi miért van a történetedben...
2011. dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Ez a történet nekem kissé sántít még mindig, de ha soknak érzed a terhet, azt mondd meg az asszonynak. Meg kell beszélnetek a dolgot, és tudnod kell nemet mondani. Legyél következetes, mert különben rámegy az egészséged, majd a kapcsolat is (és a gyerekek egész további sorsa is).
2011. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

A feleséged mit csinál azon túl, hogy főz, mos, szoptat? Úgy értem lehet ő is egész nap robotol csak te ezt nem látod mivel nem vagy otthon. A gyereknevelés és egy háztartás fenntartása egyrészt nagyon kimerítő, másrészt baromi unalmas (persze lehet, hogy neked ettől messze kimerítőbb munkád van, ez esetben bocsánatot kérek). Tényleg mindent rád akaszt, vagy csak annyit, amennyit ő egyedül nem tud elvégezni? 3 gyerek nevelése amúgy sem egyszerű (tudom, mivel egy 3 gyerekes családban vagyok a "legkisebb"), de ha még egy fogyatékos is van az mindenképpen több emberes munka, teljesen mindegy, hogy az egyik egész nap otthon van.

Természetesen téged is megértelek, mert a pihenés az igen is jár neked! Szerintem erről mindenképpen beszélj a nejeddel, hogy segítesz neki, de ha már haza állítasz a munkából hulla fáradtan legalább had pihenj egy kicsit, annál jobban fogod tudni végezni a többi teendőt otthon :)

2011. dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!