Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szemét lennék, amiért...

Tényleg szemét lennék, amiért nem akarom anyámat támogatni anyagilag?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el dolgozni és úgy néz ki, el fogok költözni pár hónapon belül albérletbe. A fizetésemből éppen hogy ki fogok jönni. Talán 10-30 ezret félre tudok tenni, ha nagyon összehúzom a nadrágszíjat. Anyámat viszont nem nagyon tudom és nem is akarom támogatni, mivel nekem is élnem kell valamiből.


Anyám és az ő szülei ezért nagyon haragszanak rám, azt mondják cserben hagyom őt és nem értik miért akarok elköltözni, amikor ott van a 110nm-es házunk, meg tudnánk osztani a költségeket stb.


2011. dec. 29. 19:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább az a szemétség, hogy néhányan elvárják a pénzt a saját gyereküktől.

Szemen köpném magam, ha ilyet tennék, egyszerűen hányinger.

2011. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

12.

Csak azért mert felnevelték, az nem azt jelenti, hogy erőn felül támogatni kell a szülőt.

Ha egyszer nincs miből, akkor hogyan? Jó, hogy azt nem várják már el, hogy amibe egész életében belekerült, fizesse vissza. De mondjuk ilyenről is hallottam már, és lehet, hogy igaz is. Egyes szülőkről el tudom képzelni.

De ha meg eddig az anyja támogatta, akkor most, hogy már a saját lábára állt a kérdező, felszabadul egy csomó pénz, tehát csak jól jár a kérdező anyja.

2011. dec. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
7%

Nekem csak az a furcsa ebben az egészben, hogy egy gyereknek csak jogai lehetnek, kötelessége semmi?!


Gyerekként (mert hogy nekem is vannak szüleim, még ha törvényileg már rég nem vagyok gyerek) el sem tudom képzelni azt, hogy jóízűen lenyeljek egy falatot abban a tudatban, hogy az anyámnak nem biztos, hogy van otthon mit ennie!


De hát ki mit vet úgy arat!

Ezért is írtam korábban hogy jobban járt volna ha inkább lenyel!

2011. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, anyagilag nincs kötelessége. Főleg nem felnőtt emberként. Gyerekként kötelessége tisztességgel végezni az iskolát a szülő pedig köteles gondoskodni a gyerek szükségleteiről.

Azért a pofátlanság netovábbja, ha valaki arra számol, hogy majd a gyerek eltart. Soha nem lennék képes elfogadni a gyerekem pénzét. A szülőnek az kellene legyen a célja, hogy a gyerekének minél jobb legyen, minél előbb saját lakáshoz jusson és meg tudja teremteni az alapokat.

2011. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy ő mennyire nyomorog.
2011. dec. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
14%
Igazatok van, de eleve úgy tette fel a kérdést, hogy nem akarja támogatni az anyját. Arról nem ír, hogy miért. Persze nem arról van szó, hogy vissza kellene fizetnünk amit az évek során kaptunk a szüleinktől csak nekem nagyon erőszakosnak tűnik, hogy nem is akarja támogatni, de nem tudjuk a részleteket sem az anyja helyzetét sem semmit.
2011. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
15%

Nos, hogy mekkora anyagi kötelezettsége van egy utódnak, azt talán a törvény jobban el tudja mondani, mint én.


[link]


Persze tudom, kiskapuk itt is vannak, de én nem is erről beszéltem, hanem arról, hogy az erkölcs és a szülő iránti tisztelet, szeretet mit kíván!

2011. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt egy szóval sem írta a kérdező hogy az anyja otthon nyomorogna nélküle. Nekem inkább az jött le hogy attól félnek a kisfiúk/kislányuk saját életet akar élni. Bárhogy is van, hogy ha nincs annyi pénzed hogy támogasd a szüleidet, akkor nem várhatják el tőled.
2011. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
8%

Hát lehet, de nekem a "támogatni" és a "cserbenhagyni" kifejezések nem igazán ezt sugallják!


De hát végül is teljesen mindegy!

Ha nem akarja támogatni az édesanyját, akkor ne támogassa!


Azért halkan megjegyzem, hogy ha otthon maradna, akkor sokkal kevesebből jönne ki, hiszen a megosztott költségek még mindig lazábbnak tűnnek, mint egy albérlet + rezsi.

2011. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, amíg ő meg tud élni egymaga-és itt azért ott van a 110 nm-es ház, azt simán el lehet adni, ha nem tudja fizetni a kiadásait. Ha már dolgozol, vagy olyna korban, amikor már nyugodtan önállósodhatsz, felnőhetsz... ha meg ebben vkit vmelyik szülője meg akar gátolni, akkor arról a szülőről megvan a véleményem-vagy majomszeretettel csüng a gyerek nyakán és magának akarja teljesen, vagy ki akarja használni...
2011. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!