Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem akarok ismét...

Mit tegyek? Nem akarok ismét költözni! Legalább is nem oda! (többi lent)

Figyelt kérdés

Már kénytelen vagyok ide írni, mert senki nem tud valami értelmes tanácsot adni nekem! Abban reménykedek, hogy itt talán.. Előre is köszönöm!



Szüleim másfél éve elváltak. Anyukámnak barátja van 3éve. Ahol laktunk, mellette van még 2 kis város. Anyukám válás után nem akart oda a környékre költözni, ezért egy messzebbi városba költöztünk.

Először persze nem voltak barátaim nekem és öcsémnek se. Aztán kialakult itt is a baráti társaság meg az ismerősök. Nekem már egy hosszú ideje tartó kapcsolatom is van egy itteni fiúval.


De most vettek egy telket ott, ahonnan ide költöztünk. Persze anyu kijelentette még annó, hogy ő ott nem akar maradni! Persze most, hogy barátja kitalálta ezt, már meg is lett véve a telek és már építkezni akarnak! Mindennek a tetejében úgy vették meg a telket, hogy nem kérdeztek meg minket, gyerekeket erről. Pedig szerintem egy ilyen fontos témába nekünk is lenne beleszólásunk, főleg úgy, hogy azt mondják mindig, hogy nekünk akarnak jót. De ezzel úgy vélem, csak rosszat tesznek!


Kirángatnak minket abból az ottani környezetből, majd elhoznak egy újba.. itt kialakulna minden és innen visszarángatnak oda!!



Már anyuval is beszéltem erről nem is egyszer, most délután a barátjával is! De egyszerűen nem értik meg! Én meg ki fogok készülni! Nem tudom, miért nem értenek meg!


2012. jan. 1. 17:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretném elmondani, ha nem baj. Annyit viszont elárulhatok, hogy Somogy-megye.. :)
2012. jan. 3. 17:55
 12/15 A kérdező kommentje:

13:44 ti milyen helyzetben vagytok,??


Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!! Úgy látszik, tényleg nem sokat tehetek, de még próbálkozni fogok azért amivel csak tudok!! Mert tényleg nem szeretnék elköltözni!! :/

2012. jan. 3. 17:57
 13/15 anonim ***** válasza:

13:44 es vagyok.

mi 2 éve szabolcsból- Pest megyébe költöztünk, akkor sz@r volt itt, legszivesebben azonnal visszaköltöztem volna, de most már más a helyzet, nem igazán mennék, az ottani barátaim már szinte már elfelejtettek, itt viszont vannak jó fejek :)

de anyámék visszaakarnak menni, hirdetik a házat ezerrel, és ha valaki megveszi akkor mennünk kell!

nagyon nehéz, te hogy bírod?

2012. jan. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

nehezen ! :/

Minden napot próbálok "kiélvezni" a barátaimmal, barátommal.

Anyu azt mondja, hogy majd hetente párszor átbuszozhatok hozzájuk.. Ez nem vigasztaló egyáltalán! Nem ugyan olyan, mint ha most dobnak egy SMS-t vagy eleve jönnek, felcsengetnek és na akkor mehetünk hülyülni vagy bulizni vagy csak lejönnek vagy én lemegyek hozzájuk és beszélgetünk egy jót!


Itt amolyan biztonságérzetem van, mivel nekem ők a "támaszom", akármi van.. és visszafele is így van. Egy megszokott, családias kis csapat alakult ki itt! Családommal nem mindig jövök ki jól épp ezért nem mondom, hogy fontosabbak nekem, mint a családom, de épp ugyan úgy szeretem őket, mint a szüleimet tesómat és a többieket!

2012. jan. 5. 10:18
 15/15 anonim válasza:
Szia.Én is ugyan ebbe a helyzetbe vagyok.A szüleim elváltak,kiráncigált anyum egy olyan helyre lakni ahova nem akartam és én is ott hagytam a barátom,a barátnőim és a fél családomat.Ez a helyzet nagyon nehéz és sokat kell küzdened azért hogy ezt anyud is megértse hogy te nem akarsz elköltözni.Mond meg neki hogy nagyon ott szeretnél maradni és hogy értsen meg téged,hogy nekem most az lenne a legjobb ha ott maradnátok aztán majd kiderül hogy mi lenne.Lehet hogy ebből sok bosszúságod lesz mint nekem,de ha jól csinálod és megpróbálsz rá hatni akkor lehet meg fogja érteni hogy neked az lenne a legjobb ha maradnátok.Próbálj neki felsorolni pár érvet hogy miért szeretnél ott maradni és nem elköltözni.Legyél az elején határozott és kicsit kemény,a végén pedig jöhet egy kis sírás hogy meghatódjon és lássa rajtad hogy mennyire akarod.Ezt meg kell egy párszor ismételned és utána talán megenyhül,én is ezt teszem és úgy látom hogy kezd megérteni.
2013. nov. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!