Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan férfi, aki nem a...

Van olyan férfi, aki nem a múltban él?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert eddig minden férfi akivel meg akartam ismerkedni teljesen evidensnek vette, hogy ha valami komolyat akarok tőle vagy vele, akkor nekem kell mindent feladnom. Odaköltözni hozzá, és mindent úgy csinálni ahogy ő akarja. Nekem meg megvan a saját lakásom, kocsim, munkám. És nem akarok teljesen tőlük függni. A legutóbbi "párom" is azért hagyott el, mert idézem "nem úgy viselkedek, ahogy azt ő elvárná". Az elvárásai a következők lettek volna: hagyjam ott a munkámat, adjam el a lakásomat, és úgy általában ne legyek olyan, amilyen vagyok. Ezzel arra célzott, hogy én mindenkivel jóban vagyok, mindenkihez van egy-két jó szavam, közvetlen vagyok, mindenki ismer és meg is bízik bennem. Szerinte ez rossz, és nem kell senkivel sem szóba állni. Nekem meg eszem ágában sincs megváltozni. 33/N
2012. jan. 5. 11:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ja, így már értem. :)


Elég fura... Vidéken élsz? Ott még jobban tartják magukat az ilyen "szabályok"...

2012. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Véletlenek szerintem sincsenek. Szerintem az eddigi kapcsolatok pont arra voltak jók, hogy nagyon tudjak értékelni egy olyat, aki nem ilyen középkori gondolkodású. De az nem hiszem, hogy az első válaszoló lenne. Sajnálom.
2012. jan. 5. 12:16
 13/24 A kérdező kommentje:

Palmnak

Dunántúlon lakom, de az egyik nagyvárosban. Én pont azt vettem észre, hogy inkább a nagyvárosiak akarják ezt a szokást visszahozni.

2012. jan. 5. 12:17
 14/24 anonim ***** válasza:

Hááát, mondjuk én Budapest, itt elég nagy a "választék"...


A jelenségről azt gondolom, hogy valószínűleg az úgynevezett "emancipuncik" miatt kezd visszajönni ez a középkori szemlélet, akik meg a másik végletbe esnek: ők maguk semmit nem tesznek a kapcsolatért, a másikért, de elvárni mindent elvárnak.

Az igazság meg valahol középen lenne: elvégre egy nő tud odaadó társ lenni attól, hogy van saját lakása, kocsija, munkája, élete...


Szóval a konkrét kérdésre válaszolva:

igen, akad, de azokkal gyakran más gond akad, szóval nagyon nehéz tényleg olyat találni, akivel harmónia van... :(

2012. jan. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Egyszerű a válasz, bár elég nehéz elfogadni.

Az emberek alapvetően szabadnak születtek és szabadnak is kell maradniuk, még egy párkapcsolatban is, azaz kizárólag önként és szeretetből, szerelemből tenni meg bármit is a másikért, és semmit sem kikövetelni a másiktól, és nem hagyni, hogy a másik bármit is kiköveteljen tőlünk.

Ezzel szemben a mai párkapcsolatokban a másikat, vagy egymást rabként tartják az emberek, kisajátítják, elvárják, hogy senki mást ne szeressenek, csak őket. Mert valahol a másikat a tulajdonuknak tartják, amivel rendelkezhetnek.

2012. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Egyentol fugg milyen tipusu parkacsolat van ma divatban,,vagy inkabb melyik formaja az amely mindkettonek megfelel ?
2012. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Azt írod egyéntől függ, hogy milyen a párkapcsolat. De egy kapcsolatban két egyén van. Ha mind a kettő mást akar, abból nem lesz párkapcsolat.
2012. jan. 5. 12:58
 18/24 A kérdező kommentje:

12.35

Teljesen egyetértek veled.

Annyit még hozzátennék, hogy én is elkezdhettem volna mindegyik férfinak sorolni, hogy nekik miben kellett volna megváltozniuk. Mert volt mindegyiknél bőven ilyen. Csak én úgy vagyok ezzel, hogy mindenki ember, mindenkinek vannak olyan tulajdonságai amik nem a legideálisabbak, és elfogadom olyannak, amilyen. De úgy látszik, hogy ez oda-vissza nem működik. Legalábbis velük nem működött.

2012. jan. 5. 13:01
 19/24 anonim ***** válasza:
Talan a perfekt ferfit keresitek ? Akkor legyen turelmetek,igen sok !
2012. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Én pont azt vettem észre, hogy inkább a nagyvárosiak akarják ezt a szokást visszahozni." - inkább csak nem akarnak elköltözni (mondjuk Budapestről), hiszen ott van a stabil egzisztenciájuk, magasabb életszínvonaluk.


Egyébként pedig én nem látom ezt a trendet a mai huszonévesek között. Rendkívül emancipáltak lettek a csajok, mi pedig csak kapkodjuk a fejünket.


Simán csak hülye pasasokkal futottál össze, de közel sem olyan mindenki. A vidék komoly magyarázat erre, Budapesten én nem sok ilyen embert ismerek.


24/F

2012. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!