Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régen jobb volt gyereknek...

Régen jobb volt gyereknek lenni, mint most?

Figyelt kérdés

Facebook most ez megy körbe:

Régen nem volt Blackburry-m,

se Wii, se Playstation, se Xbox.

Bújócskáztam, ugróiskoláztam,

ugróköteleztem. Akkor mentem

haza, amikor sötétedett, anyám

nem mobilon hívott, hanem

kiabált: BEFELÉÉÉÉ!

Chatelés helyett játszottam a

barátaimmal. Régen nem

létezett antibakteriális gél,

pedig mi a földdel játszottunk.

...letűnt boldog gyermekkor...

Tedd ki ezt az üzenőfaladra, ha

ittál te is locsolócsöböl!

Ez insprilált, hogy kiírjam a kérdést. Ti mit gondoltok?


2012. jan. 5. 23:31
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
40%

"Akkor mentem haza amikor sötétedett és nem akkor amikor az első busz jött. És ha késtem kur vára kikaptam. Anyukám nem mobilon hívott, hanem kiabált: BEFELÉ! Ha összevesztem vele, akkor rendet raktam a szobámban hogy ne haragudjon, nem pedig kiírtam facebookra hogy... 'a...nyá...m csi cska'. Nem is volt facebookom, nem voltam idősebbnek regisztrálva, hajnal kettőkor aludtam és nem írogattam ki hogy 'like ha fent vagy"


Ez viszont ku.rva nagy hülyeség már bocs mert régen is veszekedtünk a szüleinkkel, nem raktam parancsra rendet a szobában, mennyi veszekedés volt belőle! Ja és régen is addig kimaradoztunk, amíg lehetett, azért tizenévesként már jóval sötétedés után... buliknál általában bőven éjfél után estünk haza, úgyhogy nem tudom, ez miről beszél. De ha nem volt buli, csak szünet, akkor is szívesen fennmaradtunk tovább, csak épp nem facebookoztunk, hanem walkmant hallgattunk, vagy olvastunk, vagy vezetékes telón dumáltunk a barátainkkal órákat.

Szóval ez azért elég hazugság...

2012. jan. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
61%
mérföldekkel jobb......
2012. jan. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy úgy gondoljuk jobb volt a régi gyerekeknek, abból adódik, hogy mi, akik már felnőttünk valahogy nosztalgiával gondolunk a gyerekkorunkra, amikor még nem volt rajtunk felelősség, varázsa volt mindennek, mert pl. nem tudtuk, hogy nincs télapó.... Most felnőttként mi van? Stresszben élünk, még az is, akinek egyébként rendezett a családi élete, pl. nekem is szerető férjem van, gyerekem, van lakásom, állásom, autóm, viszont rengeteg felelősségem, rengeteg olyan dolog, ami miatt stresszelek. Egy ilyen életből (és hangsúlyozom én nem mondhatom rossznak) visszaemlékezve a gondtalan gyerekkorra, tényleg nagyon boldognak tűnik. Én úgy gondolom, a mostani gyerekek is boldogok, igaz, teljesen mások az elfoglaltságaik, mint anno nekünk voltak, de biztosan ha ők felnőnek, ugyanezt fogják gondolni a saját gyerekkorukról, mint mi. 37/N.
2012. jan. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
81%

Lehet,hogy tényleg a nosztalgia szépíti meg,de én is úgy érzem jobb, szebb volt...

Szerényebbek voltak a lehetőségek, de volt varázsa...A locsolócsőből inkább fürdeni volt jó,nem inni, mert megmelegedett benne a víz...:)

2012. jan. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
94%
De a mainak biztos nincs varázsa? Ide a rozsdás bökőt, hogy 15 év múlva a mai gyerekek ugyanezt fogják mondani a következő generációnak, "akkor még gombokat kellett nyomogatni a telefonon, még használtunk olyan pc-ket, ahol a gépház és a billentyűzet külön volt a monitortól, akkor még jó zenék mentek, például fluor".
2012. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
érdekes, én ugyanezt szóltam hozzá és engem jól lepontozott mindenki.
2012. jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
53%
mellesleg annak üzenem aki itt számon kérte, hogy a 15 éves hogyan nosztalgiázhat egy olyan gyerekkoron, amit át sem élt, hogy úgy hogy az őféle idióták mindent elkövetnek, hogy bedumálják a képzelgéseiket a közfelfogásba. És a kamu rózsaszín képzelgésükkel frusztrálják a többi embert. Mellesleg tömegek nosztalgiáznak arról is, hogy milyen volt a trianon előtt, pedig ma már nincs élő ember, aki emlékezne rá. Még a 90 fölöttiek is 10 év alattiak voltak.
2012. jan. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Inkább másabb volt. A különbségek akkor is megvoltak, de nem voltak ennyie szem előtt, mert nem ömlött annyi reklám az emberek képébe akkor, mint mostanság.
2012. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!