Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyon a rossz és az...

Miért én vagyon a rossz és az elviselhetetlen, amiért már rosszul vagyok a gyereksírástól?

Figyelt kérdés

A testvérem 17 éves és 16 éves volt,amikor terhes lett.

Apa mondta,hogy ne tartsa meg,mert tönkre menne az élete,de anya persze erősködött,hogy nem vetetheti el,hiszen egy élet,stb.,stb és hogy nem lesz gond az eltartásával.


Nem is az eltartással van a gond,mert anya sokat keres(apával elváltak,mi anyával élünk) és jól élünk,de már kikészülök a csecsemősírástól...


14 éves vagyok,2 hét múlva írom a felvételit és próbálnék rá itthon is picit készülni,de mivel a nővérem fia csak akkor nem ordít,amikor éppen alszik,elég nehéz bármit is csinálni,ráadásul ugyanazon az emeleten van a szobája,mint az enyém.


Amióta megszületett,egy éjszakát nem aludtam át normálisan,ha itthon vagyok,alig csinálhatok valamit,mert 'Jaj,hagyjam abba azonnal,mert még a végén zajt csapok és felébred a kicsi...'


De ami ma a legjobban kiakasztott,az az volt,hogy a drága nővérem kitalálta,hogy Ő átfesteti a gyereke szobáját,mert nem tetszik neki a fehér,legyen inkább kék és közölte velem,hogy akkor az én szobámban kéne lennie a picinek pár napig,nem lehet a festékszagban.

Mondtam neki,hogy az én szobámba nem hozza be,így is örülök,hogy ott legalább nyugtom van és ott azt csinálhatok,amit szeretnék,nem akarok még egy gyerekágyat is kerülgetni meg akkor még kevesebbet aludnék és azt mondtam,hogy addig legyen az Ő szobájában,hiszen csak Ő az anyukája.

Erre elkezdett velem veszekedni,hogy az Ő szobája kisebb,mint az enyém,ott nem fér el egy kiságy és hogy nem lehetek ennyire szívtelen,hogy ennyit nem vagyok képes megtenni.

Én erre kiakadtam és közöltem vele,hogy jó,akkor legyen az én szobámba,de én akkor apáékhoz költözöm,mert már szívesebben vagyok a suliba meg különórákon,mint itthon.


A tesóm besértődött és elmondta anyának,anya pedig neki adott igazat(mint mindig...) és elkezdett velem veszekedni,hogy a nővéremnek most egy nehéz korszaka van,támogatnom kéne és nem ezt csinálni vele.



Miért én vagyok emiatt a gonosz és a rossz?

Tényleg a testvéremnek lenne igaza?



Köszönöm a válaszokat!



14/L


2012. jan. 7. 17:06
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
70%

szerintem is küzdj a szobádért:) vagy próbálj érvelni anyudnak, esetleg mutasd meg neki ezt az oldalt.

amúgy tényleg, valamelyik előző, ez a k*baszott gyerek-dolgo durva volt. tehet az a szegény arról ami van, b_szd meg?

16/L

2012. jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

Amúgy tegnap 17:15 !


Lehet,hogy egy vizsga nem ér fel egy csecsemő gondozásával (bár nem tudom,mi jó lehet a kakis pelusok cserélgetésében...),de én nem akarok gyereket (még),nem is szeretem őket és egyetemre akarok menni,nem 16 évesen terhes lenni és egyedül gyereket nevelni,mint a testvérem.


És amiért neki gyereke lett,adjam fel én is az életemet???

Én mondtam neki,hogy ez nem jó ötlet,de Ő választotta ezt,akkor most én is szenvedjek?!

2012. jan. 8. 19:08
 43/45 anonim ***** válasza:
100%
nyugi a siras nem fog sokaig tartani... meg 1 eves kora elott elvileg bedejezi az ejszakai sirast ha nem igenyel tejet ejjel.
2012. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészről igazad van, és a nővéred és az anyukád is elég hülyén viselkedik, de azért lássuk be, hogy te sem vagy a rugalmasság szobra. Vannak olyan élethelyzetek, amikor nem lehet mindent. Például: vagy veled alszik a gyerek, vagy szobát cserélsz a nővéreddel. Esetleg vagy átköltözöl apukádhoz kutya nélkül, vagy tovább szívsz kutyával. Nem lehet mindig minden az és úgy, ahogy azt te elképzelted. Persze törekedni kell a legjobb megoldásra, de az írásod alapján se kedvesen se normálisan nem viselkedsz sem a nővéreddel sem pedig a gyerekével. Pláne, hogy az a szerencsétlen gyerek nem tehet semmiről, nem ő d.ugatta meg az anyját, hogy megfoganjon. Üljetek le anyukáddal, a nővéreddel és apukáddal (ez nagyon fontos, hogy ő is legyen ott, mert különben csak ketten összefognak és beléd fojtják a szót) és beszéljétek meg, hogy ez nem működik így, hogy nem csinálhatsz semmit és nem tudsz pihenni, és valamit találjatok ki, hogy ne halld folyton a gyereksírást. Nemcsak neked kell hozzájuk alkalmazkodni, hanem neked is hozzád. Nyilván van, amiről le kell mondanod, de biztos van valami köztes út.
2012. jan. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

"Én mondtam neki,hogy ez nem jó ötlet,de Ő választotta ezt"

Lapozz már vissza fejben az előzményekhez. Egy 16 éves gyereklány mit tud ilyen esetben dönteni? Azt sem tudja mivan, csak létezik, 'szt kalap. Ahogy én olvastam, jóanyád beszélte rá a gyerekre. Ha meg le akarja beszélni, azt is el tudta volna érni. Csak épp nem akarta. Apuka meg papucs volt. Csak a pontosság kedvéért.


Történet utóélete..? Kérem ide. Kell-e még zajban létezned? Változott-e a kiskirálylány-felállás?(nővéred) Anyád érzelmekkel gondolkodik és mindent alárendelt az unokának. Hát ezért szeretjük mi az okos nőket. Van az úgy, hogy családtag voltál, a szüleid gyereke is maradsz épp, - mert hát az megmásíthatatlan - mégis: teljesen más célok vezérelnek, mintha csak egy örökbefogadott lennél. A te eseted egy ilyen, de te fejlődj, ne ragadj le a szintükön, ahogy már írták is.

2013. jan. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!