Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbiakról?...

Mit gondoltok az alábbiakról? Mit tennétek a helyemben? És hogy kezdhetnék neki a teljes önállósodásnak?

Figyelt kérdés

A kérdésem az alábbi eset folytatásából ered:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Az én húgom az, aki 13 évesen detoxban járt, 16 évesen pedig elkapták drog fogyasztásáért (mint kiderült később) és árulásáért is. Sajnos semmiféle komoly büntetést nem fog kapni, a fogyasztásért max egy elvonót, a tárgyalások legkorábban fél év múlva kezdődnek. Mint írtam korábban, a húgom 1 éves szobafogságot kapott itthon, azonban ez a gyakorlatban egy hétig sem tartott. A zsebében cigit találtak pár napja, mikor kocsmázni indult (6 nappal a rendőrségi ügy után), és igérgette anyámnak, hogy leszokik. Ez nálam nagyon kiverte a biztosítékot, hisz a drága Marlborot szívja állandóan, a ruháimat eladta a csöves barátainak, anyám aranyékszereit is el akarta adni és lop is, nagyon durván.

Mindezek ellenére a szüleim olyan természetesen beszélnek a húgom ügyeiről (pl a földrajz bukásáról), mintha ő lenne a gyerekek mintaképe, természetesen semmit nem kapott az említett dolgokért.

Nekem elegem lett az igazságtalanságból. Jövőre külföldre akarok menni (csak 80km-re innen) egyetemre, nagyon nagy lehetőség lenne, mindenki biztat. Kivéve a saját családomat, mert szerintük én egy sz*r ember vagyok, aki nélkülük semmire sem fogja vinni (persze támogatás 0). Na most a helyzet az, hogy bár jók az anyagi körülmények, a szüleim nem hajlandóak fizetni a tanulmányaimat, mondván, ők nem azért dolgoznak, hogy én "elhawaiiozzam" (szerintük az iskolába járás az, nekik ez csak láblógatás). Havi 25 ezer Ft-ból (+ ha tudok dolgozni, annak a bére) fizetem a bérleteim, a ruháim, az ebédem iskola közben, mindent a rezsin és az itthoni kaján kívül. Az egyetemen is jól tanulok, bár a lelki problémák miatt eléggé lerontottam idén. Mégis én vagyok a szüleim számára a legnagyobb senki, sz*rházi a Földön. A húgom szerintük talpraesett, okos, szép, és ő a kedvencük, sőt már a hangomat sem emelhetem fel rá, mert keményen megvédik (még akkor is, mikor ő kezd el ütni engem!).

Mikor elegem lett, és megmondtam a szüleimnek finoman, hogy ez így nem oké, és miért hagyják, hogy a húgom bűntudat nélkül így megússza (mert nincs bűntudata, a napnál is világosabb... azon töri a fejét azóta is, hogy játssza ki a bíróságot majd, mit hazudjon). Erre tegnapelőtt úgy kiakadtak rám, hogy én vagyok a legmocskosabb dög, a leggonoszabb ember a Földön, hogy mit magyarázok a húgomra, és takarodjak el innen, ha nem tetszik a rendszer, így tényleg fogtam magam és elmentem. Azonban nincs hova mennem, senkim nincs, aki támogatni tudna, és vizsgák kellős közepén vagyok. Holnap is és pénteken is vizsga, de itt sírok és nem tudom, mihez kezdjek, már úgy legyengültem az állandó sírástól és idegeskedéstől , attól, hogy a maradék önbizalmamat is teljesen elvették. Herpeszszerű foltokkal van tele az egész testem már 1 hónapja, és nem gyógyul (pedig 2 hete el kellett volna tűnniük), alig élek. Miután hazajöttem tegnap, nem szóltam senkihez, bezárkóztam a szobámba. Már kezdtem jobban lenni és összeszedni magam, erre ma reggel berontott anyám és elkezdett gúnyolódni, hogy miért nem maradtam a barátoméknál, hogy jobb lenne, ha végre eltakarodnék innen (akkor megenné őket a kosz, mert egyedül én takarítok, persze mégis én vagyok a mocskos, lusta dög). Még erre sem szóltam anyámnak semmit. Aztán megint elkezdte a cicámat bántani, amire kiakadtam és a fejéhez vágtam, hogy elegem van, hogy kivételeznek a húgommal, hogy míg ő drogokra és cigire költi a pénzt, addig én a külföldi tanulmányaimat nem tudom majd fizetni, hogy utálnak engem. Erre anyám nekemjött, elkezdtünk lökdösődni, meg akart verni. Azt mondta, én vagyok a leggonoszabb ember a világon (nem értem, miért). Aztán épp jött az asztalos, ekkor hagyta abba, de még előttük sem bírtam visszafojtani a sírást.

Bezártam az ajtót, talán így nyugtom lesz. Ezentúl, míg itt kell lennem, ezt fogom tenni, bezárkózom mégjobban. Ez azért már sok, hogy nem szólok senkihez egy rossz szót sem, tűröm, ahogy kivételeznek, és mégis nekiállnak terrorizálni. Mondhatom, a szívem már alig bírja, érzem. És az idegeim is...

Mit gondoltok? Sajnos költözni egy pár hónapig még biztosan nem tudok. A diákmunka 0, a 450Ft-os órabér semmire sem elég, a külföldi munka nem jött össze, talán majd tavasszal.

Bocsánat, hosszú lett.


2012. jan. 9. 11:30
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Szoktam imádkozni, sajnos ebben a helyzetben már más nem maradt, csak Isten, és az egyetlen, aki szeret ebben a házban, a cicám. Hiszem, hogy a sors megbünteti az ilyen embereket, idővel biztosan... csak mégis bánt, mert szerintem én nem érdemlem meg ezt! Mindig próbáltam megfelelni a szüleim őrült elvárásainak, jól tanultam, dolgoztam, segítettem itthon... erre ki akarnak tenni?! A húgomnál meg beérik a bukdácsolással, az egész napos józanodással, fekvéssel, a drogozással?
2012. jan. 9. 11:58
 12/25 anonim ***** válasza:
15%

9/10-nek


Úgy vélem, hogy ezek a dolgok hosszú távon az egyetlen megoldás, ugyanis a személyes boldogsághoz az is kell, hogy ne mások hibáival foglalkozzunk, és tudjunk megbocsátani.


Különben lehet az ember bármilyen pöpec egyetemen, vagy munkahelyen, valakivel mindig baja lesz, és ha ezt nem tudja diplomatikusan kezelni, akkor ő lesz az örökös rosszindulatú, és a spicli.


Nem mondom, hogy a szüleinek van igaza, csak azt, hogy a boldoguláshoz nem úgy vezet az út, ha a másokat lehúzunk. ettől még a húga és a szülei dolgai nem lesznek jók. De képes lehet föléjük emelkedni.

2012. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
87%

Hagyjátok már ezekkel a gyökér válaszokkal. Persze, majd az ima segít, ugye? Agyhalottak!


Kérdező: Diákhitel, diákmunka. Ha olyan jó vagy németből, akkor vállalj fordítást, tanítást, az jobban fizet! Menj hosstesskedni, akármi. Menj el, és vissza se nézz, a szüleidnek meg előbb-utóbb leesik majd a tantusz. Vagy nem. Most tanuld meg egy életre, hogy csak magadra számíthatsz, senki másra.


Egyébként nekem is van olyan ismerősöm, aki hasonló cipőben jár. Melyik városban élsz?

2012. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

A húgomra nem lehet hatni. Különben is, milyen hatás az, hogy a normálisabbik gyereket elüldözzük magunk mellől, a züllött, semmirekellőt meg pátyolgatjuk és pénzeljük? Hogy a rosszabbikat védjük meg a jobbik árán?

Az segít valamit a lelki állapotomon, hogy tudom, egyszer megfizetnek ezért. Nem miattam, hanem saját maguk miatt, azért mert gonoszak... mert a rosszat segítik, támogatják, a jót pedig sárba tiporják. Ennek meglesz majd a böjtje. Pátyolgassák tovább a drogos csemetéjüket, aki a saját anyját k*rvázza (igen), aki csak a pénzüket lopkodja, aki karácsonyra annyit nem mondott, hogy lóf*sz a... aki szenteste hasbarúgta a saját nővérét, mert szerinte a heti 4 buli tényleg sok a földrajz bukás mellett. Majd a fagyi visszanyal egyszer. Ellenük fog fordulni a drága kicsi lányuk, mihelyt nem elég elég a pénzük neki a piára, cigire... és nem csak engem fog megütni, nemrég anyámat is megütötte már. Mégis őt védik...

Takarítani pedig azért szoktam még mindig, mert én nem szeretem a mocskot. Nem szeretem, ha retkes kádban kell fürödnöm, ha a konyhaasztalon vastagon áll a szemét...

2012. jan. 9. 12:06
 15/25 anonim ***** válasza:
Mindenképp költözz el.
2012. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Azon vagyok, de egyelőre nem tehetem meg anyagilag. Azzal semmire nem megyek, ha 2 hét múlva meg nem lesz pénzem és sírva jövök haza, visszakönyörögni magam. Először próbálom magam bebiztosítani, majd irány el és vissza sem nézek.

A külföldi támogatás reményében már ezerszer megfogadtam a szüleimnek, hogy később támogatni fogom őket, nem kell tartaniuk ettől, de ők meg azt igérték meg, hogy támogatnak a továbbtanulásban... hát puff, igéretek... teszek már rájuk. Aki a drogos lányát többre tartja, mint a törekvőt és segítőt, sajnálom...

Még most is azt mondogatják nekem folyton, hogy figyeljem meg, a húgom sokkal többre fogja vinni, mert ő "talpraesett"!

2012. jan. 9. 12:22
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp Ausztriába akarsz menni? Dolgozni már most is elkezdhetsz, nyiss egy olyan számlát, amihez a szüleid nem férnek hozzá / nem tudnak róla.
2012. jan. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképp ki szeretnék menni. Tanulni ki is fogok menni jövő tanévben, ha minden jól megy. Csak, ha már nem támogatnak, muszáj lesz teljesen saját lábra állnom és elköltöznöm.
2012. jan. 9. 12:33
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát én először koleszba próbálnék bejutni v.hogy/lakásotthonba (az jobb, mint az intézet), vagy barátomékhoz mennék. És vadul kutatnám az összes létező külföldi iskolai ösztöndíj programot, anyámékhoz meg egy szót nem szólnék. Ja, és ne hagyd magad! Az egy dolog, hogy a szüleid, de te meg nem vagy lábtörlő!


Az elvonón húgod nem fogja zsebre tenni, amit kapni fog az ottaniaktól, az biztos, de az nem, hogy le fog állni. Majd amikor elkezd komolyabb cuccokat eladogatni a házból, hogy anyagot szerezzen, akkor lesz késő apádéknak sírni-ríni, hogy mi lett a gyerekből.

Csak a saját nemtörődömségük eredménye, és még ahhoz is sötétek, hogy megelőzzék a további bajokat. Egész egyszerűen vannak olyanok, akik a saját kárukból vagy sose, vagy túl későn tanulnak.


Vajon mit szólnának őseid, ha a családvédelmisek beállítanának hozzájuk? Mert az iskola, ahova húgod jár, biztos, hogy már szólt nekik a sok hiányzás miatt (kötelesek szólni).


Ne add fel, mert akkor véged!

2012. jan. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Valamerre el kell indulnod, próbálkozz!!!!

2012. jan. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!