Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen? Páromra nem...

Miért ilyen? Páromra nem lehet számítani és semmiért nem vállalja a felelősséget!

Figyelt kérdés

Úgy érzem páromra nem lehet számítani. Nem nyaggatom minden kis aprósággal. (Bár bevallom szívem szerint minden elmondanék neki, de tudom, hogy nem érdekelné)

Ha bajban vagyok, nehéz döntési helyzetek elött állok soha nem számíthatok rá. Szükségem lenne a tanácsára a véleményére, de szerinte magamnak kell megoldanom. Neki sem segít senki a problémái megoldásában.

Én szeretnék neki segíteni, vagy csak szeretném ha elmondaná ha problémája van. De nem teszi. Látom rajta, hogy mérges, ingerült. Van, hogy rajtam vezeti le a feszültséget, de hiába kérdezgetem akkor sem mondja el.

Azt mondja ez az ő magánügye, megoldja egyedül.

Csakhogy szerintem egy párkapcsolatnak az a lényege, hogy megosztod az örömöd és a bánatod is a kedveseddel.

Nem tudom ő miért gondolkodik így!

Szerintetek később változni fog? (Naív vagyok, ha így gondolom?)


2012. jan. 10. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem,ő nem fog változni a későbbikben sem.

Nem tudom mennyi idősek vagytok és mennyi ideje együtt?

Lehet még esetleg nem bízik benned eléggé,hogy a gondjait is megossza veled? Az mondjuk baj, ha nem érdeklik a te problémáid.

2012. jan. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én/23 Ő/29 (Fél éve együtt)
2012. jan. 10. 17:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Érdemes egy ilyen kapcsolatban élni? Nem fog megváltozni neki így jó. Ez csak rosszabb lesz mert egy idő után annyira besokallsz, hogy egy merő veszekedés lesz az egész kapcsolat. A szeretet sajnos nem mindig elég egy kapcsolathoz. Ha próbáltál vele szépen beszélni és nem reagált akkor lépni kell.

Egy kapcsolat nem működhet jól ha az egyik kirekeszti az életéből a másikat és nem is érdeklődik a társa iránt.

A párkapcsolatban az is benne van,ettől is szép, hogy egymásra számíthattok.

Nálam az ilyen már rég lapáton lenne.

De te tudod.

2012. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem scientológus véletlenül? Mert ők ilyenek alapból.
2012. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem scientológus.

Már próbáltam erről beszélgetni vele, nem sok eredménnyel.

Azt mondta ő ilyen, fogadjam el!

2012. jan. 10. 18:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Szóval te fogadd el ő meg téged nem? Hát ha egyikőtök sem képes elfogadni a másikat akkor annak a kapcsolatnak nincs szilárd alapja.

Mennyi időt akarsz még ráfecsérelni a drága idődből?

És ő eddig mennyit fecsérelt rád úgy igazán?

2012. jan. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha te alapból nem ilyen személyiség vagy, akkor ez elég nagy konfliktusforrás. Nem leszel mellette boldog, hiszen ami neked fontos egy párkapcsolatban, azt ő nem érti, nem hajlandó tudomásul venni. Nem feltétlenül rossz, amit ő gondol, és az sem, ahogyan te elképzeled. Szimplán nem passzoltok egy apróságnak semmi esetre sem mondható tulajdonságban. Ha érdekel saját tapasztalat, nekem volt már ilyesmi párkapcsolatom. Próbáltam közeledni az ő álláspontjához, de nem tudtam úgy boldog lenni; aztán próbáltam neki megmagyarázni, hogy neki is jobb lenne, ha a kapcsoltunk arról is szólna, hogy elmeséljük egymásnak a problémáinkat még ha segíteni nem is tudunk. Egy nagyon rövidke ideig működött, aztán visszatértünk az kiinduló helyzetbe, mert azt mondta, neki ezt nagyon erőltetnie kell, és ezért kellemetlen. A legrosszabb ebben az egészben az volt, hogy így gyakorlatilag a párkapcsolati problémáinkat sem tudtuk megbeszélni, nem csak az ő privát problémáit. Így benne csak gyűltek a problémák, amiket már késő volt megoldani. Vége is lett.

Persze ez nem szentírás, remélem nálatok pozitív lesz a végkifejlet.

2012. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7.válaszoló

Sajnos nagyon jól leírtad. Nálunk is ez a helyzet és valóban még a párkapcsolati problémákat sem tudom megbeszélni vele.

Be kell látnom, hogy ennek így nincs értelme.


Köszönöm

2012. jan. 10. 20:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem azért, de párkapcsolat ez egyáltalán? Megüti akár a barátság extrákkal szintjét is? A barátok szoktak segíteni egymásnak.
2012. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!